Вазирлик ҳақида Ҳужжатлар Муассасалар Янгиликлар Тадбирлар Лойиҳалар АКТ Оnline хизматлар
Уйда қолинг! Оставайтесь дома!

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида Бош сахифа

11 ноября 2019

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигида 2015 йил 19 январда 2649-сон билан рўйхатга олинган “Тиббиёт ва фармацевтика ходимларини аттестациядан ўтказиш ва уларга малака тоифалари бериш тартиби тўғрисида” ги Низом талаблари бўйича аттестация ишларини ташкил қилиш ҳамда врачлар ва фармацевтларга малака тоифаси бериш бўйича 2019 йилнинг 26, 31 октябр ва 2 ноябр кунлари бўлиб ўтган ихтисослашган аттестация комиссиялари йиғилишлари хулосасига кўра, малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш мақсадида буюраман:

1. Қуйидагилар:

Умумий педиатрия, педиатрия, неонатология, болалар кардиологияси ва ревматологияси, болалар гастроэнтерологияси, болалар нефрологияси, болалар пульмонологияси, болалар юқумли касалликлари, ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси, болалар аллергологияси ва иммунологияси, болалик даври иммунопрофилактикаси мутахассисликлари ихтисослашган аттестация мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 1-иловага;

Травматология ва ортопедия, болалар травматологияси ва ортопедияси, ортопедия, вертебрология, нейрохирургия, эндоваскуляр нейрохирургия, спинал (вертебрал) нейрохирургия, комбустиология, рабиология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 2-иловага;

Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Андижон давлат тиббиёт институтидаги худудлараро ихтисослашган аттестация комиссиясида ультратовуш диагностикаси, функционал ва инструментал диагностика, терапия (ички касалликлар), кардиология, эндокринология, акушерлик ва гинекология, оториноларингология, офтальмология, умумий стоматология, травматология ва ортопедия, болалар анестезиологияси ва реаниматологияси мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 3-иловага;

Умумий хирургия, кардиохирургия, абдоминал хирургия, колопроктология, трансплантология, пластик хирургия ва микрохирургия, торакал хирургия, йирингли хирургия, урология, андрология ва сексопатология, эндоурология, хирургияда лазерли технологиялар, оператив-диагностик эндохирургия (профиллар бўйича), ангиохирургия, эндоскопия, шошилинч тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 4-иловага;

Тиббий радиология, интервенцион радиология, рентгенология, ультратовуш ташҳиси, компьютер томографияси, магнит-резонанс томографияси, ядро тиббиёти мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 5-иловага;

Неврология, болалар неврологияси, психиатрия, психотерапия, болалар ва ўсмирлар психиатрияси, наркология, суицидология, суд-психиатрия экспертизаси, игнарефлексотерапия, нейрофизиология, мануал терапия, тиббий психология ва психотерапия мутахассисликлари ихтисослашган аттестация мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 6-иловага;

Клиник лаборатория диагностикаси, функционал ва инструментал диагностика, болалик даври функционал ва инструментал диагностикаси, тиббий генетика мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 7-иловага мувофиқ тасдиқлансин.

2. Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги Врачлар ва фармацевтларга лицензия бериш ва аттестациядан ўтказиш Республика маркази директори (А.Б.Яркулов) аттестациядан ўтган мутахассисларга малака тоифаси берилганлиги тўғрисидаги сертификатлар тайёрланиши, тасдиқланиши ва тарқатилишини таъминласин.

3. Ахборот-коммуникация технологияларини ривожлантириш Маркази ДУК (Х.А.Бердиев) ушбу буйруқни Соғлиқни сақлаш вазирлигининг веб-сайтига жойлаштирсин.

2. Мазкур буйруқ ижросининг назорати вазирнинг биринчи ўринбосари

Б.Юсупалиев зиммасига юклатилсин.

Вазир А. Шадманов

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “7” ноябрдаги “278” сонли буйруғига 1-илова

Умумий педиатрия, педиатрия, неонатология, болалар кардиологияси ва ревматологияси, болалар гастроэнтерологияси, болалар нефрологияси, болалар пульмонологияси, болалар юқумли касалликлари, ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси, болалар аллергологияси ва иммунологияси, болалик даври иммунопрофилактикаси мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 26 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Shaislamova Shaxnoza Djuraboyevna

Тошкент шаҳар 5-болалар клиник шифохонаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

2

Matjonova Nazokat Ollayorovna

Хоразм вилояти, Хива шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

педиатр

педиатрия

иккинчи

3

To'ychiyeva Mavjudaxon Xasanovna

Андижон вилояти, Олтинкўл тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

4

Avazova Muxayyo Xurramovna

Қашқадарё вилояти, Касби тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

биринчи

5

Artikova Gulnora Abduvaxidovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

6

Rahmonova Fotima Tadjiqulovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-болалар шифохонаси

педиатр

педиатрия

олий

7

Pinxasova Nelya Pinxasovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-болалар шифохонаси

педиатр

педиатрия

олий

8

Murtalibova Nigora Abdumalikovna

Тошкент шаҳар 8-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

9

To'raxujayev Babir Xamidovich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

педиатр

педиатрия

олий

10

Askarova Ruzaxon Qirgizboyevna

Андижон вилояти, Андижон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

11

Shoraximova Shodina Nabijonovna

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

12

Abdullayeva Kamolat Eminovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

13

Xasanova Muxayyo Xamidovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

14

Soliyev Xamid Xashimovich

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

15

Musayeva Davlatxon Karimovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

16

Karimova Feruza Israildjanovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

17

Xamidova Zubayda Aslanovna

Андижон вилояти, Пахтаобод тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юкумли касалликлари

олий

18

Ochildiyeva Buritash Saparovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

19

Mirzayeva Dilfuza Raximovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

ўсмирлар шифокори

ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси

олий

20

Achilova Diloram Xudayberdiyevna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

ўсмирлар шифокори

ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси

олий

21

Nietullayeva Aksungul Kengesbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

22

Annakulova Palmira Joldasbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

23

Toyimbetova Galiya Kalabayevna

Навоий вилояти, Зарафшон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юкумли касалликлари

олий

24

Kenjayeva Nasiba Shermatovna

Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

25

Djumayeva Mayram Nadirovna

Навоий вилояти, Навбаҳор тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

26

Elmuradov Normumin Ismoilovich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

27

Dadajonova Fotima Vaxobovna

Андижон вилояти, Мархамат тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

28

Mamatqulova Gulchexra Xushbaqovna

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

29

Safarov Yangiboy Mustafoyevich

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

30

Durdiyeva Xalima

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

31

Jo'rabayeva Xabibaxon Maxmudovna

Наманган вилояти, Чортоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

32

Pratova Muxabbatxon Qo'chqarovna

Андижон вилояти, Хўжаобод тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

33

Allayarova Mayram Mamarajabovna

Самарқанд вилояти, Жомбой тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

34

Shukurova Shaira Xudayberdiyevna

Самарқанд вилояти, Жомбой тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

35

Ataxonova Gulchexra Turg'unboyevna

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

педиатр

педиатрия

олий

36

Bazarbayeva Nabat Jaksilikovna

Қорақалпоғистон Республикаси перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

37

Ishanova Dina Sadikovna

Қорақалпоғистон Республикаси перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

38

Asanova Shaxsanem Saburovna

Қорақалпоғистон Республикаси перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

39

Ashuraliyeva Mavlyuda Azimjanovna

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

педиатр

педиатрия

олий

40

Maxkamov Shavkat Usmonjonovich

Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

41

Mallayeva Manzuraxon Umarovna

Жиззах вилояти, "Эътиқод шифо" хусусий корхонаси

педиатр

педиатрия

олий

42

Umarov Mirodil Ubaydullayevich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

43

Sharipova Xabiba Zubayevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

44

Ubaydullayeva Donoxon Mansurovna

Тошкент шаҳар 6-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

биринчи

45

Sidikova Zumrat Abdullayevna

Андижон вилояти, Хонобод шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

46

Yesengulova Botakoz Amangaliyevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

47

Tadjibayeva Aziza Saparbayevna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

биринчи

48

Mustafayeva Dilrabo Buritashevna

Тошкент шаҳар 6-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

49

Karimova Nodiraxon Narimanovna

Тошкент шаҳар 6-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

50

Nasirxanova Marxamat Aripovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

51

Eshmonova Marxabo Ro'zimboyevna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

52

Dustmuxamedova Dinora Xamidovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

болалар гастроэнтерологи

болалар гастроэнтерологияси

иккинчи

53

Nizamutdinova Nozima Kamalitdinovna

Тошкент шаҳар 8-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

иккинчи

54

Zabaluyeva Svetlana Vyacheslavovna

Тошкент шаҳар 5-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

иккинчи

55

Tashmuxamedova Sevara Irsbayevna

Тошкент шаҳар 5-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

иккинчи

56

Seytmuratova Jengisgul Kuani'shbekovna

Қорақалпоғистон Республикаси ўсмирлар диспансери

ўсмирлар шифокори

ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси

биринчи

57

Kurbanova Ra'no Raxmanovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

педиатр

педиатрия

иккинчи

58

Nematov Shavkat Erkinovich

Навоий вилояти, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

59

Saliyeva Kamola Abduxakimovna

Тошкент вилояти, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

биринчи

60

Azizova Reyxan Raxmanovna

Тошкент шаҳар 5-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

61

Narxodjayeva Umida Fayzullayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

иккинчи

62

Saidova Karima Asadullayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

63

Muxammadiyeva Komila Tursunovna

Навоий вилояти, Навбаҳор тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

64

Ziyomuxamedova Dilfuza Xayrillayevna

Тошкент шаҳри, Бектемир тумани тиббиёт бирлашмаси

ўсмирлар шифокори

ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси

олий

65

Mingulova Svetlana Anatolevna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

биринчи

66

Tajimametova Ra'no Begaliyevna

Тошкент шаҳар ўсмирлар диспансери

болалар гастроэнтерологи

болалар гастроэнтерологияси

биринчи

67

Finyutina Galina Sergeyevna

Тошкент шаҳар 8-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

68

Davlatova Nazokat Abdumavlonovna

Сирдарё вилоят перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

69

Umarova Dilnoza Primovna

Тошкент шаҳар 2-юқумли касалликлар шифохонаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юкумли касалликлари

олий

70

Ibragimova Shaxnoza Erkinovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

71

Ruzmetova Sadokat Abdusharibovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

педиатр

педиатрия

биринчи

72

Atanova Barno Irisboyevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 33-оилавий поликлиника

педиатр

педиатрия

иккинчи

73

Gulturayeva Shaxnoza Akbarovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

неонатолог

неонатология

олий

74

Zoirova Iroda Ganisherovna

Тошкент шаҳар 1-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

иккинчи

75

Suvanova Barno Nizamiddinovna

Самарқанд вилояти, Пастдарғом тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

76

Turayeva Vasila Maxmudovna

Самарқанд вилояти, Пастдарғом тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

77

Sariqulova Gulchexra Makashovna

Андижон вилояти, Хўжаобод тумани тиббиёт бирлашмаси

ўсмирлар шифокори

ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси

олий

78

Yuldasheva Nuriniso Xalbayevna

Тошкент вилояти, вақтинча ишсиз

педиатр

педиатрия

учинчи

79

Qobulova Saboxon Mirzaraxmanovna

Андижон вилояти, Хонобод шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

80

Madrimova Diloram Masharipovna

Хоразм вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

81

Norov Baxtiyor Junaydilloyevich

Бухоро вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юкумли касалликлари

олий

82

Primov Umar Haydarqulovich

Бухоро вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юкумли касалликлари

олий

83

Eshonqulova Gulasal Bahodirovna

Тошкент шаҳар 2-юқумли касалликлар шифохонаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юкумли касалликлари

иккинчи

84

Azimova Dilafruz Axatovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

85

Qozaqova Raximaxon

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

86

Alimova Kamola Israilovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

неонатолог

неонатология

олий

87

Ochildiyeva Zilola Shavkatovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

88

Meliyeva Feruza Nabijonovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

89

Kosimova Xabibaxon Davronovna

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “7” ноябрдаги “278” сонли буйруғига 2-илова

Травматология ва ортопедия, болалар травматологияси ва ортопедияси, ортопедия, вертебрология, нейрохирургия, эндоваскуляр нейрохирургия, спинал (вертебрал) нейрохирургия, комбустиология, рабиология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 26 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Akramov Vohidjon Rustamovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Star orthomed" хусусий клиникаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

2

Agzamov Mansur Kamolovich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

нейрохирург

нейрохирургия

олий

3

Masharipov Kadambay

Хоразм вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Хоразм филиали

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

4

Suvonov Nodirbek Otamurodovich

Навоий вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Навоий филиали

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

5

Toshpolotov Axatjon Mamadaliyevich

Наманган вилояти, Косонсой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

6

Berdimurodov Ravshan

Сурхондарё вилояти, Бойсун тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

7

Solodov Yuriy Aleksandrovich

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлигининг болалар суяк сили санаторияси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

8

Gadoyev Isomitdin Ibotovich

Бухоро вилояти, Вобкент тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

9

Ashurov Abdijabbor Ergashovich

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

10

Abdullayev Xakimjon

Наманган вилоят ногиронлиги бўлган шахсларни реабилитация қилиш ва протезлаш маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

11

Abdukadirov Rustam Abdukarimovich

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

12

Xolliyev Shuxrat Elmuratovich

Қашқадарё вилояти, Касби тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

13

Nasirova Nixayat Irgashevna

Тошкент шаҳри, Республика болалар ортопедияси маркази

болалар травматолог-ортопеди

болалар травматологияси ва ортопедияси

олий

14

Yunusov Sarvarbek Alimjanovich

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

15

Baysafarov Pulat Turdiyevich

Тошкент шаҳри, Бектемир тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

16

Jurayev Shokir Nematovich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

17

Erjanov Jumanazar Bekchanovich

Тошкент шаҳри, Республика болалар ортопедияси маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

18

Raxmonov Xurshidjon Mamadiyevich

Тошкент шаҳри, Ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

19

Pak Vladimir Dmitriyevich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

20

Shukurov Odil Yozilovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

21

Arifdjanov Kozimjon Sidikdjanovich

Тошкент шаҳри, Республика болалар ортопедияси маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

22

Tapilov Elyar Abduvaliyevich

Тошкент шаҳри, Республика болалар ортопедияси маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

23

Xudayberganov Muxiddin Bozorovich

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

24

Raxmonazarov Bahromjon Nabijon o'g'li

Фарғона вилояти, Боғдод тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

25

Saliyev Laziz Vaxabovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, шошилинч тиббий ёрдам шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

26

Usmonov Akbar Numonovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

нейрохирург

нейрохирургия

олий

27

Vakkasov Najmiddin Yuldashevich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси

нейрохирург

нейрохирургия

иккинчи

28

Sultonov Farmon Raxmonovich

Қашқадарё вилояти, Касби тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

29

Safarov Askar Islomovich

Бухоро вилояти, Вобкент тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

30

Bokiyev Akbar Salamovich

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

31

Sayfullayev Odil Eshmanovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

32

Kadirov Sanjar Sardarovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган травматология ва ортопедия илмий-амалий тиббиёт маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

33

Niyozov Bahrom Zayriyevich

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

34

Majidov Maxmudjon Axmadjonovich

Андижон вилояти, Мархамат тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

35

Qodirov Abdumajit Abdihomidovich

Самарқанд вилояти, Жомбой тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

36

Oripov Abdusamad Fayziyevich

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

37

Madyarov Rustam Sattarovich

Самарқанд вилоят ортопедия ва шикастланиш оқибатлари шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

38

Djamalov Alisher Djamalovich

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “7” ноябрдаги “278” сонли буйруғига 3-илова

Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Андижон давлат тиббиёт институтидаги худудлараро ихтисослашган аттестация комиссиясида ультратовуш диагностикаси, функционал ва инструментал диагностика, терапия, кардиология, эндокринология, акушерлик ва гинекология, оториноларингология, офтальмология, умумий стоматология, травматология ва ортопедия, болалар анестезиологияси ва реаниматологияси мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 31 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1.

Nizomova Mirojxon Raxmanberdiyevna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Эндокрин водий шифо" масъулияти чекланган жамияти

эндокринолог

эндокринология

олий

2.

Xudayberdiyev Sadik Tursunovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Sanjarbek Medikal" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

3.

Abdullayev Ilxomjon Ismoiljonovich

Андижон вилояти, Мархамат тумани, вақтинча ишсиз

терапевт

терапия (ички касалликлар)

учинчи

4.

Gapparova Muazzamxon

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Соғлом турмуш" масъулияти чекланган жамияти

врач ЭКГ

функционал ва инструментал диагностика

олий

5.

Gapparova Muazzamxon

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Соғлом турмуш" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси

ультратовуш диагностикаси

олий

6.

Kadirov Azam Anvarovich

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳри, "Ал-Азимбек шифо" хусусий корхонаси

болалар анестезиолог-реаниматолог

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

7.

Oripova Munojatxon

Фарғона вилояти, Қува тумани, "Муножат-шифо" хусусий шифохонаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

8.

Normatov Nodirbek Abdug'ulomovich

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани, "Vita-stom" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

9.

Sultonova Sayyora Dilmurodovna

Наманган вилояти, Наманган шаҳри, "Doktor vision" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

10.

Tursunov Baxtiyar Raximovich

Наманган вилояти, Наманган шаҳри, "Doktor vision" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

11.

Kostina Marina Anatolevna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Линза қўйиш маркази" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

12.

G'ayupov Lutpilla Inamovich

Наманган вилояти, Мингбулоқ тумани, "Осиё нур шифо" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

13.

Xujayeva Nigora Jamalovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Соғлом нигоҳ" масьулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

14.

Ko'chkarova Gulnara Taufikovna

Наманган вилояти, Наманган шаҳри, "Кўз касалликлар диагностикаси" оилавий корхонаси

офтальмолог

офтальмология

олий

15.

Ulkanboyev Asrorjon Abduraxmonovich

Наманган вилояти, Поп тумани, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларинго-логия

учинчи

16.

Begmurodov Erkin Turdaliyevich

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "SOHIL TEKS" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

17.

Maxmudov Zuxriddin Xusanboy o'g'li

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

18.

Jo'rayev Maxmudjon Muxitdinovich

Андижон вилояти, Асака тумани, "Миокард шифо сервис" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

олий

19.

Saliyev Kaxraman Raximjonovich

Андижон вилояти, Андижон тумани, "Poloson shifo maskani" масъулияти чекланган жамияти

травматолог-ортопед

травматология ва ортопедия

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “7” ноябрдаги “278” сонли буйруғига 4-илова

Умумий хирургия, кардиохирургия, абдоминал хирургия, колопроктология, трансплантология, пластик хирургия ва микрохирургия, торакал хирургия, йирингли хирургия, урология, андрология ва сексопатология, эндоурология, хирургияда лазерли технологиялар, оператив-диагностик эндохирургия (профиллар бўйича), ангиохирургия, эндоскопия, шошилинч тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 2 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Ashurov Yuldashali Jo'rayevich

Фарғона вилояти, Боғдод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

2

Minavarov Nurmat Yunusovich

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

хирург

умумий хирургия

олий

3

Sattarova Gulnara Alobidinovna

Фарғона вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

4

Urmanov Axmadjon Xaldarovich

Фарғона вилояти, Қўштепа тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

5

Nigmatov Sanjar Kabilovich

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндоскопист

эндоскопия

биринчи

6

Axliddinov Otabek Adxamovich

Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

7

Otomuratov Doniyor Xusinboyevich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург

умумий хирургия

учинчи

8

Egamov Behzodbek Yuldashaliyevich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

иккинчи

9

Reyimov Atanazar Xudayberganovich

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

иккинчи

10

Eshmuratov Bekmurat Elmuratovich

Навоий вилояти, Нурота тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий жаррохлик

умумий хирургия

олий

11

Abulkasimov Abdumannab Pirnazarovich

Тошкент шаҳри, Бектемир тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндоскопист

эндоскопия

биринчи

12

Saidov Xamid Rustamovich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

13

Xakimov Otabek Sativaldiyevich

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

14

Sotvoldiyev Ixtiyorjon Mamajonovich

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

хирург

умумий хирургия

олий

15

Asanov Baxadir Djoldasbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

16

Туйчиев Мухаммаджон Абдунабиевич

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

17

Kabulov Timur Melsovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

биринчи

18

Davlatov Joxongir Xamidjon o'g'li

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

пластик ва микрохирург

пластик хирургия ва микрохирургия

олий

19

Xudaynazarov Dilshod Abdullayevich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

пластик ва микрохирург

пластик хирургия ва микрохирургия

олий

20

Hakimov Anvar Bahodirovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

ангиохирург

ангиохирургия

олий

21

Safarov Forxod Abduxalilovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

хирург

умумий хирургия

иккинчи

22

Murtazayev Saidorifxon Saydaloyevich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

бўлим мудири

кардиохирургия

иккинчи

23

Abdixalov Shaxritdin Usmonovich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

24

Ismoilova Shoira Tulaganovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли тиббиёт маркази

колопроктолог

колопроктология

олий

25

Beknazarov Sharafiddin Avazovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

ангиохирург

ангиохирургия

иккинчи

26

Yerimbetov Daulet Djoldasbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Қонликўл тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

биринчи

27

Maxmudov Ravshanjon Xabibullayevich

Фарғона вилояти, Қувасой шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

28

Ortiqov Azamat Mamadiyorovich

Сирдарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сирдарё филиали

хирург

умумий хирургия

олий

29

Tursunov Urol Mingboyevich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

шошилинч хирург

шошилинч хирургия

олий

30

Hasanov Quvondiq Mirfayzovich

Бухоро вилояти, Вобкент тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндоскопист

эндоскопия

олий

31

Nishonov Faxriddin Sayfullayevich

Жиззах вилояти, Зомин тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

32

Matkarimov Toxir Ro'zmetovich

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

33

Nizamxodjayev Shamsiddin Zainiddinovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия маркази

пластик ва микрохирург

пластик хирургия ва микрохирургия

биринчи

34

Choriyev Utkir Juraqulovich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

35

Mamadiyev Gulmurza Alibayevich

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

36

Saloxitdinov Nozimjon Abdubannobovich

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

хирург

умумий хирургия

олий

37

Mirzakarimov Akbarjon Abduraxmonovich

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

эндоскопист

эндоскопия

олий

38

Toshkenboyev Firdavs Ramatillo zoda

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

иккинчи

39

Abduraxmanov Ilxam Abdusattarovich

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани, "Рустамбек-Ният" хусусий корхонаси

эндоскопист

эндоскопия

олий

40

Tleumuratov Babirbek Dauletbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Нукус филиали

хирург

умумий хирургия

олий

41

Bakiyev Eshmurod Murataliyevich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

эндоскопист

эндоскопия

олий

42

Xusanov Baxodir Raxmonovich

Навоий вилояти, Хатирчи тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

43

Dadajonov Ravshanbek Mamurjonovich

Андижон вилояти, Олтинкўл тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

44

Burxanova Nazokatxon Mamirjonovna

Фарғона вилояти, Тошлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

45

Amonov Bahrom Baxodirovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия маркази

хирург

умумий хирургия

олий

46

Rahmonov Nutfullo Xoliqovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

хирург

умумий хирургия

олий

47

Xasanov Alisher Nusratillayevich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

хирург

умумий хирургия

олий

48

Bafoyev Zoyir Panoyevich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

хирург

умумий хирургия

олий

49

Gafurov Zoxidjon Karimovich

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

хирург

умумий хирургия

олий

50

Tojiboyev Abdurashid Xayrullayevich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

эндоскопист

эндоскопия

олий

51

Muradov To'ymurod Rahmonovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

хирург

умумий хирургия

олий

52

Tuxtakulov Abdukayum Yuldashevich

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

53

Umarov Farxod Ravshanovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

ангиохирург

ангиохирургия

биринчи

54

Masudov Alisher Maxmudovich

Тошкент шаҳар И.Иргашев номидаги 4-клиник шифохона

ангиохирург

ангиохирургия

олий

55

Gafurov Alisher Nishanovich

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

хирург

умумий хирургия

олий

56

Karimov Izzatbek Radjapbayevich

Тошкент шаҳри, "Prostatalogii" масъулияти чекланган жамияти

уролог

урология

иккинчи

57

Egamberdiyev Bobomurad Elmuradovich

Тошкент шаҳар, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

олий

58

Xodjayev Asomiddin Shamshitdinovich

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

биринчи

59

Xolmurotov Ismoil Riskaliyevich

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

олий

60

Ataniyazov Rasul Axmedjanovich

Тошкент шаҳри, "Phoenix Andro Care" масъулияти чекланган жамияти

уролог

урология

иккинчи

61

Djumabayev Farxod Fazilovich

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани, "Tibbiyot dunyosi" масъулияти чекланган жамияти

уролог

урология

олий

62

Matkarimov Xojixon Maxmudovich

Хоразм вилояти, Питнак шаҳар тиббиёт бирлашмаси

уролог

урология

олий

63

Rustamov Azamat Rustamovich

Тошкент вилояти, вақтинча ишсиз

уролог

урология

учинчи

64

Majidov Sadriddin Jamilovich

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

олий

65

Muxamedov Kaxramon Ilamanovich

Тошкент шаҳри, "Horev Medical Center" хусусий корхонаси

уролог

урология

иккинчи

66

Abduxalikov Rustam Abduvoyidovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси

уролог

урология

олий

67

Djurayev Shaxzod Raimovich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

уролог

урология

олий

68

Kulmatov Oltibay Anorovich

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

олий

69

Маматхонов Абдуллахон Олимхонович

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани, "Darmon-Servis" хусусий корхонаси

уролог

урология

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “7” ноябрдаги “278” сонли буйруғига 5-илова

Тиббий радиология, интервенцион радиология, рентгенология, ультратовуш ташҳиси, компьютер томографияси, магнит-резонанс томография, ядро тиббиёти мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 2 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Xudoykulova Zamira Isakulovna

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, болалар шифохонаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

2

Xasanov Mingjo'ra Shoyqulovich

Қашқадарё вилояти, Муборак нефтни қайта ишлаш заводи тиббий санитария қисми, диагностика бўлими

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

3

Xudayberganova Nargiza Xudayberganovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, марказий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

4

Jo'rayev Shermat Yusupovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

врач-рентгенолог

рентгенология

биринчи

5

Xodjayeva Shaxzoda Urmanovna

Фарғона вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

6

Ryabova Nora Terentevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

7

Nigmatullayeva Durdona Rixsitullayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

8

Axmedjanova Gulmira Ismailovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, Марказий ҳарбий клиник госпитали

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

9

Mirzamuxamedova Malika Yarkinovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, Марказий ҳарбий клиник госпитали

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

10

Kurbanova Mabuda Xatamovna

Тошкент шаҳар перинатал маркази

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

11

Vasitova Dilbar Eshdavlatovna

Сурхондарё вилояти, Ангор тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

12

Beryozkina Alfiya Ildarovna

Тошкент шаҳри, "Vitamed-Medical" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

13

Ziyayev Doniyor Yuldashevich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

14

Arifxanov Azizxan Ravshanxanovich

Тошкент шаҳар ўсмирлар диспансери

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

15

Ismailov Abdufatta Abdumutalovich

Тошкент шаҳри, Тошкент врачлар малакасини ошириш институти, маслаҳат -диагностика маркази

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

16

Mamirova Marxaba Normaxamatovna

Навоий вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Навоий филиали

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

17

Boltayeva Saboxat Abdullayevna

Тошкент шаҳар 2-туғруқ комплекси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

18

Saliyeva Ziyoda Xasanovna

Тошкент шаҳар 5-болалар клиник шифохонаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

19

Xolmirzayeva Nigora Shukurovna

Тошкент вилояти, вақтинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

учинчи

20

Arziyeva Dilfuza Abduraxmonovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани, "Умид шифо-нур" шифохонаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

21

Alimova Lola Maksudovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

22

Sindarov Saidmurat Mamasaliyevich

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳри, "Сайхун мед сервис" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

23

Mirzayev Dilmurod Obidovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач радиолог

тиббий радиология

учинчи

24

Solijonov Ulug'bek Ma'rufjonovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач радиолог

тиббий радиология

учинчи

25

Qazaqova Nigora Sulaymanovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, 58-оилавий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

26

Jumayeva Surayyo Muradinovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

27

Xolmamatova Gulbuva Kubayevna

Тошкент шаҳри, М. Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 6-оилавий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

28

Oqilov Nasrulloxon Shukrullayevich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

29

Xamrayev Botirjon Odiljonovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

30

Ataxanova Odinaxon Xakimovna

Тошкент шаҳри, Тошкент врачлар малакасини ошириш институти, маслаҳат -диагностика маркази

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

31

Bakiyeva Shaxlo Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

учинчи

32

Isayev Nasiridin Ikromovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 2-тиббий санитария қисми

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

33

Tursunov Mamadiyor Suyunovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 3-тиббий санитария қисми

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

34

Choriyev Mamarajab Pardayevich

Сурхондарё вилояти, Музработ тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

35

Juraboyev Orifjon Bozorovich

Андижон вилояти, Улуғнор тумани тиббиёт бирлашмаси

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

36

Pattaxova Guzal Erkinovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-оилавий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

37

Kurbanniyozova Margarita Petrovna

Тошкент шаҳри, "Bios Sanomed" хусусий корхонаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

38

Rashidova Feruza Rasulovna

Тошкент шаҳри, М. Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

39

Umarov Akmal Rustamovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган фтизиатрия ва пульмонология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач-рентгенолог

рентгенология

иккинчи

40

Nadjabov Gazamfar Aliyevich

Тошкент шаҳри, "Big Farm" масъулияти чекланган жамияти

врач радиолог

тиббий радиология

иккинчи

41

Numanov Zoxid Saitzufarovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

учинчи

42

Maxmudova Sanobar Yusupovna

Самарқанд вилояти, Пахтачи тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

43

Azimjanov Sherali Azimjon O'g'li

Наманган вилояти, Наманган шаҳри, "Азизбек-Асилбек савдо сервис" ташкилотига қарашли хусусий шифохона

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

44

Xasanova Nafisa Xudoyberdiyevna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

учинчи

45

Butayeva Iroda Ulashevna

Тошкент шаҳар 3-клиник шифохонаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

46

Matyakupova Muxabbat Maulenbergenovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

учинчи

47

Kalendarova Zaura Urunovna

Тошкент шаҳар 2-туғруқ комплекси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

48

Valixanova Anna Mixaylovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 2-марказий консультатив-диагностика поликлиникаси

врач радиолог

тиббий радиология

иккинчи

49

Muratxodjayeva Dono Djavdatovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 2-марказий консультатив-диагностика поликлиникаси

врач радиолог

тиббий радиология

иккинчи

50

Nurseitova Elvira Abdikerimovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

51

Bayseitova Zaytuna Fayzullayevna

Тошкент вилояти, Нурафшон шаҳри, "Dianur Med" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

52

Xasanova Shaira Rovshanovna

Тошкент шаҳар 2-туғруқ комплекси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

53

Boykabilov Dustmurod Xalilovich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

54

Sattarova Yulduzxan Yarashevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 16-оилавий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

55

Yeshmuratova Gulnaza Baltabayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 15-оилавий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

56

Nasredinova Muxayo Usmonjonovna

Тошкент вилояти, Юқоричирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 66-қишлоқ оилавий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

57

Saydaliyeva Zamira Niyetbayevna

Тошкент шаҳри, "Nurshan" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

58

Adizov Sherali Aliyevich

Тошкент шаҳар 7-клиник шифохонаси

врач-рентгенолог

рентгенология

иккинчи

59

Abduraxmanova Djamilya Tulkunovna

Тошкент вилояти, Янгийўл шаҳри, "Рустамбек-ният" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

60

Elbayev Abrikul Duribayevich

Сирдарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

61

Saydaxmedova Nargiza Qo'shmatovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

62

Nizamova Moxidil Saidganixodjayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 17-оилавий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

63

Tuychiyev Jaloldin Satangovich

Андижон вилояти, Хўжаобод тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

64

Saidov Azizbek Oktamovich

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

65

Axmedov Farhod Hakimovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

66

Karimov Dilshod Nabijonovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

67

Umarov Batirbay Shayzakovich

Жиззах вилояти, Жиззах шаҳри, "Diyor Med servis" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

68

Turdiyev Timur Eshdavlatovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач радиолог

тиббий радиология

учинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “7” ноябрдаги “278” сонли буйруғига 6-илова

Неврология, болалар неврологияси, психиатрия, психотерапия, болалар ва ўсмирлар психиатрияси, наркология, суицидология, суд-психиатрия экспертизаси, игнарефлексотерапия, нейрофизиология, мануал терапия, тиббий психология ва психотерапия мутахассисликлари ихтисослашган аттестация мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 2 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Yuldashova Dildora Pirnapasovna

Тошкент шаҳри, У.К.Қурбонов номидаги болалар руҳий-асаб касалхонаси

болалар неврологияси

болалар неврологияси

биринчи

2

Axtamov Haydarjon Bakirulloyevich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

биринчи

3

Axtamov Haydarjon Bakirulloyevich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

нарколог

наркология

биринчи

4

Allaberganova Nodira Farxadovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

биринчи

5

Xaqnazarov Saparbay Begjanovich

Фарғона вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

невролог

неврология

олий

6

Axmedjanova Zumrad Baxramovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 2-марказий клиник шифохонаси

невролог

неврология

биринчи

7

Abdurashidova Gavxaroy Vosiyevna

Тошкент вилоят 77-Олмалиқ туманлараро тиббий-меҳнат экспертиза комиссияси

невролог

неврология

иккинчи

8

Kurbonova Ozoda Azamkulovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

9

Movlonova Barno Maxamadkabilovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, марказий поликлиника

невролог

неврология

иккинчи

10

Anufriyenko Sergey Nikolayevich

Тошкент шаҳар руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

иккинчи

11

Yuldashev Ilyasbek Taxirovich

Тошкент шаҳар болалар тиббий-маслаҳат диагностика маркази

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

12

Ashurov Madiyor Turaqulovich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

невролог

неврология

олий

13

Sattarova Feruza Ravshanovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, 57-оилавий поликлиника

невролог

неврология

иккинчи

14

Saipova Gulgina Noilbekovna

Тошкент шаҳар 1-руҳий асаб касалликлар диспансери

психиатр

психиатрия

олий

15

Dusova Gulnara Abdullayevna

Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

16

Dadaboyev Oybek Nematovich

Фарғона вилоят наркология диспансери

нарколог

наркология

олий

17

Valiyeva Shaxnoza Maxmudjonovna

Тошкент шаҳар болалар руҳий-асаб касалликлари маркази

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

олий

18

Djunaidova Firuza Samiyevna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

19

Muxanova Dilnoza Djumanshikovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 15-оилавий поликлиника

невролог

неврология

иккинчи

20

Saidxanov Bobirxon Nasirovich

Тошкент шаҳар 1-руҳий асаб касалликлар диспансери

психиатр

психиатрия

биринчи

21

Xoliqova Dildor Rashidovna

Тошкент шаҳри, Санитария, гигиена ва касб касалликлари илмий-тадқиқот институти клиникаси

невролог

неврология

биринчи

22

Mamedova Gyushale Vasif kizi

Тошкент шаҳар 1-болалар клиник шифохонаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

23

Isaqov Ikramjon Tursunovich

Наманган вилояти, Чортоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

24

Inogamova Nigora Abdulxayevna

Тошкент шаҳар тиббий маслаҳат- диагностика маркази

невролог

неврология

олий

25

Adambayev Zufar Ibragimovich

Тошкент шаҳри, "Глобал мед систем" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

26

Permanova Ra'no Xalmuminovna

Тошкент вилояти, Қуйичирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

нарколог

наркология

олий

27

Sharipova Surayyo Bakijanovna

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

нарколог

наркология

олий

28

Sapayeva Ogulbibi Xidirovna

Тошкент вилоят асаб-руҳий касалликлар диспансери

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

олий

29

Xaytaliyev Shuxrat Shukurjonovich

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, марказий поликлиника

невролог

неврология

иккинчи

30

Turanov Maxmudjon Muxamedovich

Тошкент вилояти, Қуйичирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

31

Tog'ayev Xurram Uralovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

олий

32

Ashurov Zarifjon Sharifovich

Тошкент шаҳри, "Sharif-Zarif Shifo" масъулияти чекланган жамияти

нарколог

наркология

олий

33

Olimova Salomat Melikmurotovna

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

34

Berdimbetova Gulbaxar Kdirbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

психиатр

психиатрия

олий

35

Dosov Raxmon

Сурхондарё вилоят руҳий-асаб касалликлари шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

36

Davranov Shamrat

Сурхондарё вилоят руҳий-асаб касалликлари шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

37

Raximov Rashid Kazakovich

Қорақалпоғистон Республикаси бош тиббий-меҳнат экспертиза комиссияси

психиатр

психиатрия

олий

38

Gafurova Nodira Fatxullayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

психиатр

психиатрия

олий

39

Avidov Erkin Voidovich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси, 2-сон руҳий-асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

олий

40

Imamov Sheroz Akbarovich

Самарқанд вилоят рухий касалликлар шифохонаси

бўлим мудири

психиатрия

олий

41

Durdiyev Kuvondik Shonazarovich

Хоразм вилоят руҳий-асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

олий

42

Yoqubov Umirbek Rashidovich

Хоразм вилояти, Янгиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

психиатр

психиатрия

олий

43

Xamrakulov Aziz Ravilovich

Андижон вилоят психоневрология диспансери

бўлим мудири

психиатрия

олий

44

Mo'sinov Davlat Xayrilloyevich

Сурхондарё вилоят рухий-асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

олий

45

Ismailov Charshanbi

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

46

Ravshanov Baxtiyor G'afforovich

Сурхондарё вилояти, Бойсун тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

47

Yuldashev Ziyadilla Sayibovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

психиатр

психиатрия

олий

48

Azizov Alisher Kaxramanovich

Андижон вилоят психоневрология диспансери

психиатр

психиатрия

олий

49

Abduvoxidov Sherzod Yoqubjonovich

Андижон вилоят психоневрология диспансери

психиатр

психиатрия

олий

50

Abduraximov Farxodjon Qayumovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

психиатр

психиатрия

олий

51

Xanapiyayeva Shaxlo Abdumutalibovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 31-оилавий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

52

Adjimambetova Nariye Serverovna

Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

53

Rajabova Zebiniso Rajabovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

54

Nasimova Fayzilat Shavkatjonovna

Тошкент шаҳри, Олмозор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

55

Izmaylova Adilya Yakubovna

Тошкент шаҳар болалар тиббий маслаҳат-диагностика маркази

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

56

Roziqova Nodira Abdig'aniyevna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

биринчи

57

Salixodjayeva Shaxlo Asomxodjayevna

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

биринчи

58

Mirsaidova Nigora Askarovna

Тошкент шаҳри, "Тиб арт" масъулияти чекланган жамияти

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

59

Fayziyeva Ruxsora Abduganiyevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

болалар неврологи

болалар неврологияси

биринчи

60

Yusupova Nargiza Sotvoldiyevna

Андижон вилояти, Асака тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

61

Nurmatova Maloxat Abduxalilovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 15-оилавий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

биринчи

62

Shamuratova Juldiz Abatbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

биринчи

63

Ashiraliyeva Mavlyudaxon Oribjonovna

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар болалар шифохонаси

бўлим мудири

болалар неврологияси

олий

64

Jo'rayeva Yoqutoy Baxodirovna

Қашқадарё вилояти, Нишон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

65

Sadikova Dilrabo Azadillayevna

Тошкент шаҳар 1-болалар клиник шифохонаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

66

Shagiyasova Djamilya Akilovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

бўлим мудири

болалар неврологияси

иккинчи

67

Arslanova Nigora Xayrullayevna

Тошкент шаҳар 2-болалар жарроҳлик клиник шифохонаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

биринчи

68

Buriyeva Gavxar Mirzamuratovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

69

Allanazarova Yuliya Ilinichna

Тошкент шаҳри, "Medexpert Diagnostic Service" масъулияти чекланаган жамияти

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

70

Xasanova Dilorom Abduraximovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, 59-оилавий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

71

Tursunova Saboat Muydinovna

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

72

Madaminov Xusniddinxo'ja Nematovich

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

73

Nazirjonova Diloromxon Qodirjonovna

Фарғона вилояти, Қува тумани, "Она ва бола" реабилитация шифохонаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

74

Tulyaganova Nodiraxon Malikovna

Тошкент шаҳри, "Медикал интермед" масъулияти чекланган жамияти

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

75

Saidazizova Shaxlo Xibziddinovna

Тошкент шаҳри, "Медикал интермед" масъулияти чекланган жамияти

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

76

Nuritdinova Dildora Kudratullayevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 56-оилавий поликлиника

невролог

неврология

биринчи

77

Муслимов Вахид Зарифович

Тошкент шаҳри, Республика 2-клиник шифохонаси

невролог

неврология

олий

78

Mikliyev Baxrom Abdumuminovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси

невролог

неврология

биринчи

79

Umatkulov Xusan Xamidullayevich

Тошкент вилояти, Чиноз тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

иккинчи

80

Avazova Zebo Karshiyevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

иккинчи

81

Kusayeva Mukaddas Azimovna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

82

Raxmonjonov Izzatbek Ikromjonovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

невролог

неврология

учинчи

83

Balan Marina Dmitriyevna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 1-марказий консультатив-диагностика поликлиника

невролог

неврология

олий

84

Elmuradova Ra'no Normuratovna

Қашқадарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

невролог

неврология

олий

85

Sabirov Inam Vayitjanovich

Тошкент шаҳар 6-клиник шифохонаси

невролог

неврология

олий

86

Abdullayev Nozimjon

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

биринчи

87

Tuygunova Marhabo Saidovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

88

Sidikova Muqaddam Sabirdjanovna

Тошкент шаҳри, "Клиник Про" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

89

Matyakubova Shaxlo Aybekovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

невролог

неврология

учинчи

90

Niyazmetova Saodat Ozadbayevna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон миллий электр тармоқлари" АЖ, тиббий санитария қисми

невролог

неврология

иккинчи

91

Inoyatova Sitora Oybekovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси

невролог

неврология

иккинчи

92

Nasirxodjayeva Kamilaxon Sabitxanovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси

невролог

неврология

олий

93

Raxmonova Nargizaxon Nematovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон миллий электр тармоқлари" АЖ, тиббий санитария қисми

невролог

неврология

иккинчи

94

Ismailova Gulnoz Baxtiyorovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 50-оилавий поликлиника

невролог

неврология

биринчи

95

Hakimova Hafiza Po'latovna

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

96

Yuldasheva Saodat Gafurovna

Тошкент шаҳри, Республика 1-клиник шифохонаси

невролог

неврология

олий

97

Utegenova Sarbinaz Dariyabayevna

Қорақалпоғистон Республикаси бош тиббий-меҳнат экспертиза комиссияси

невролог

неврология

олий

98

Almamedova Gulbaxor Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, марказий поликлиника

невролог

неврология

биринчи

99

Mirdjalalov Umid Utkurovich

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

иккинчи

100

Sultanova Gulchexra Utkurovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани, "Neyromed" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

101

Qodirova Faridaxon Qobuljon qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

невролог

неврология

учинчи

102

Musayeva Yulduz Alpisovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси

невролог

неврология

олий

103

Ergashev Nodirjon Anvarovich

Андижон вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

невролог

неврология

олий

104

Karimova Nozima Musayevna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

105

Navro'zova Shahodat Umedovna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

106

Malikova Billura Ikramovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

107

Masharipova Marhabo Ismailovna

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

108

Muminova Gulnora Abduxamitovna

Андижон вилояти, Андижон тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

109

Mamadjanov Rustamjon Mamadjanovich

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

невролог

неврология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “7” ноябрдаги “278” сонли буйруғига 7-илова

Клиник лаборатория диагностикаси, функционал ва инструментал диагностика, болалик даври функционал ва инструментал диагностикаси, тиббий генетика мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 2 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Gayipova Aygul Dushiyevna

Тошкент шаҳри, Республика қон қуйиш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

2

Abduraximova Dilorom Xushmurodovna

Тошкент шаҳар 2-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

3

Sharopova Dildora Alimjonovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

иккинчи

4

Abduraxmanova Almira Muxametovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

5

Tashkova Irina Georgiyevna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, марказий клиник шифохона

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

6

Xashimova Fotima Sharifovna

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

7

Yugay Yelena Semenovna

Тошкент шаҳри, "Доктор Д" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

8

Xaybullina Zarina Ruslanovna

Тошкент шаҳри, акад. В.Вахидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий- амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

9

Saydaliyev Alisher Erkinjon o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

10

Dusaliyev Xalmumin

Сирдарё вилояти, Сайхунобод тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

11

Tursunov Boburjon Faziljon o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

12

Maxkamova Dilfuza Rixsiboyevna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

13

Юльчиева Нодира Сиддиковна

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

учинчи

14

Ismailova Umida Baxriddin qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

15

Domrina Tatyana Viktorovna

Тошкент шаҳри, "Қон препаратлари" илмий ишлаб чиқариш корхонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

16

Sen Zoya Uyminovna

Тошкент шаҳри, Бектемир тумани тиббиёт бирлашмаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

17

Shanazarova Aziza Baxtiyor qizi

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

18

Mamatova Muqqatdas Xudoynazarovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

19

Xakimova Malika Baxramovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

20

Aminova Shaxlo Marksovna

Навоий вилояти, Зарафшон шаҳри, Навоий кон-металлургия комбинати, 3-тиббий санитария қисми

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

21

Abdullayev Atabek Adamboyevich

Хоразм вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

22

Murodov Abdumo'min Abdullayevich

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

23

Kutimova Gulara Tatlimuratovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

24

Xamzayeva Xalida Taxirovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

25

Shermatov Ulug'bek Faxriddinovich

Тошкент вилояти, Паркент тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

26

Babayeva Zaxro Nurillayevna

Ўзбекистон Республикаси Президент администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 1-марказий консультатив-диагностик поликлиника

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

биринчи

27

Xaydarova Maxfuza Zaynidinovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани, 2-туманлараро фтизиатрия диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

28

Vakilova Matluba Rustamovna

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани, "Хумсон" санаторийси давлат унитар корхонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

29

Xudaybergenova Mahira Shukurlayevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 24-оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

30

Payziyeva Fatima Rixsitillayevna

Тошкент шаҳри, "Доктор Д" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

31

Isaqov Islomjon

Наманган вилояти, Наманган шаҳар болалар шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

32

Otajonova Anbarjon Shokirovna

Хоразм вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

33

Tuygunova Mohira Abdulaliyevna

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

34

Yusupova Shoira Sabirovna

Хоразм вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Хоразм филиали

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

35

Ochilova Nodira Muxamatovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий санитария бўлими

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

36

Asanova Gulnar Yakubovna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар болалар шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

37

Kandimova Guloro Tilakovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

38

Ayazova Xurshida Axmadjanovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

39

Ibadullayeva Nafisa Ibadullayevna

Тошкент шаҳар фтизиатрия ва пульмонология маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

40

Atajanova Muborak Urazbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани, "Цитолаб диагностика" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

41

Gofirova Ikbol Jumayevna

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

42

Mansurova Umida Mingarayevna

Тошкент вилояти, Қуйичирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

43

Muxammadiyeva Zamira Qobilovna

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

44

Raxmonova Iroda Obloyorovna

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

45

Babayeva Shaxlo Basitovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси, сил касалликлари диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

46

Raximova Sabohat Baxtiyorovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

47

Adilova Shirinbuvi

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

48

Koshkarova Gulnara Joldasbayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 18-оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

49

Umarova Lola Anatolevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган нефрология ва буйрак трансплантацияси илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

50

Rajabova Munira Ismatkulovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

51

Niyozov Muxiddin Ismoilovich

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилояти филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

52

Egamberdiyeva Xanifa Shavkatovna

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

53

Babayeva Dilrabo Nurbekovna

Сирдарё вилоят перинатал маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

54

Xaydarova Mastura Raximovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

55

Abdualimova Xilola Salaxovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

56

Axrarova Xalima Mansurovna

Тошкент шаҳри, акад. В.Вахидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий- амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

57

Djumayeva Nigora Erkinovna

Тошкент шаҳри, акад. В.Вахидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий- амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

58

Alimullayeva Yekudxon Abduraximovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

59

Mutailloyeva Dilbar Saydalimovna

Тошкент шаҳар болалар маслаҳат-диагностика маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

биринчи

60

Amirov Abror Baxridinovich

Тошкент вилоят перинатал маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

61

Yaqubov Azamat Akramovich

Тошкент шаҳри, "Кўксарой" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

62

Shamsutdinova Mexrinso Fatxitdinovna

Тошкент вилоят перинатал маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

63

Mirzaxmedova Sabrinisa Ravshanovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳри, "Вентра медлайн" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

64

Kuchkarova Diloram Sabirovna

Хоразм вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

65

Djumaniyazova Zulfiya Kuraltayevna

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

66

Кузибаева Мария Абдулхафизовна

Тошкент вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

67

Xolmatov Zoxidjon Zokir O'q'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

68

Turgunova Gulmira Usmonovna

Жиззах вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

69

Xasanova Diloram Fazilovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

70

Nazarova Gulnoza Kurdashovna

Тошкент шаҳар болалар маслаҳат-диагностика маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

биринчи

71

Toshev Ilxom Nazarovich

Тошкент шаҳар тиббий-маслаҳат-диагностика маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

72

Ibraximova Malika Abduvaliyevna

Тошкент шаҳар перинатал маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

73

Mutavaliyeva Nodira Abduvosid qizi

Тошкент шаҳар перинатал маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

74

Shamuradov Erkin Allabergenovich

Тошкент шаҳар болалар маслаҳат-диагностика маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

биринчи

75

Raximdjanova Xolisxon Zuxritdinovna

Тошкент шаҳри, "Мега мед универсал" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

76

Jumayev Aziz Zaripovich

Бухоро вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

77

Oripov Ixtiyor Yoqubovich

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

78

Xudaynazarov Bahrom Baxtiyorovich

Навоий вилояти, вақтинча ишсиз

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

учинчи

79

Azimbekova Feruza Batirdjanovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 45-оилавий поликлиника

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

иккинчи

80

Yunusov Rustamjon Axamadjonovich

Фарғона вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

81

Dexqonov Obidjon Ubaydullayevich

Фарғона вилояти, Боғдод тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

82

Xodjayeva Nargiza Temirovna

Тошкент шаҳар 7-туғруқ комплекси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

83

Ivanova Nina Borisovna

Тошкент шаҳри, "Лайлон" аёллар саломатлик маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

84

Sherxodjayeva Dilfuza Kabilovna

Тошкент шаҳар тери-таносил касалликлари диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

85

Djurayeva Dilnoza Xodjimuratovna

Тошкент шаҳар тери-таносил касалликлари диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

86

Ibragimova Lobar Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, темир йўл болалар шифохонаси

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

биринчи

87

Yeshmuratov Ziuatdin Nurabullayevich

Тошкент вилоят қон қуйиш станцияси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

88

Raxmatullayeva Marhabo Asatullayevna

Тошкент шаҳри, Гематология ва қон қуйиш илмий-текшириш институти клиникаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

89

Kamolova Feruza Odilovna

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

90

Rasulova Ma'suda Abrorovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

91

Sheyxametova Venera Mansurovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

92

Kosse Zinep Umerovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 10-оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

93

Sharafitdinova Gulnora Xashimovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи


Ҳужжат тури:  Буйруқ
Ҳужжат рақами:  278
Қабул қилиниш санаси:  07.11.2019
Кўчириб олиш pdf |