X
Логин
Пароль

Оддий куриниш

Вазирлик ҳақида Ҳужжатлар Муассасалар Янгиликлар Тадбирлар Лойиҳалар АКТ Оnline хизматлар
Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

Бош сахифа

07 декабря 2018

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

OʻZBEKISTON RESPUBLIKASI SOGʻLIQNI SAQLASH VAZIRINING

BUYRUGI


2018yil“27”11

№ 625

Toshkent sh.

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини

тасдиқлаш тўғрисида

Узбекистон Республикаси Адлия вазирлигида 2015 йил 19 январда 2649-сон билан рўйхатга олинган "Тиббиёт ва фармацевтика ходимларини аттестациядан ўтказиш ва уларга малака тоифалари бериш тартиби тўғрисида" ги Низом талаблари бўйича аттестация ишларини ташкил қилиш ҳамда врачлар ва фармацевтларга малака тоифаси бериш бўйича 2018 йил 17 ва 24 ноябр кунлари бўлиб ўтган ихтисослашган аттестация комиссиялари йиғилишлари хулосасига кўра малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш мақсадида буюраман:

1. Қуйидагилар:

Гематология, трансфузиология, эндокринология, болалар эндокринологияси ва оператив эндокринология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 1 -иловага;

Анестезиология ва реаниматология, болалар анестезиологияси ва реаниматологияси, экстракорпорал детоксикация, токсикология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 2-иловага;

Болалар хирургияси, болалар урологияси, болалар кардиохирургияси, неонатал хирургия, офтальмология, болалар офтальмологияси, кўз микрохирургияси, нейроофтальмология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 3-иловага;

Умумий онкология, болалар онкологияси (кимё терапияси), фотодинамик терапия, онкохирургия, болалар онкохирургияси, нур терапияси, онкоурология, онкоофтальмология, торакал онкохирургия, онкопроктология, таянч-ҳаракат аппарат ўсмалари (хирургия), бош ва бўйин ўсмалари, кимётерапия, онкогинекология, маммология, оториноларингология, тиббий сурдология, тиббий фониатрия мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 4-иловага;

Соғлиқни сақпаш вазирлигининг Самарканд давлат тиббиёт институтидаги худудлараро ихтисослашган аттестация комиссиясида клиник

лаборатория диагностикаси, ультратовуш диагностикаси, оториноларингология, терапевтик стоматология, умумий стоматология, ортопедик стоматология, терапевтик стоматология, хирургик стоматология, терапия (ички касалликлар), умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт, тиббий радиология, педиатрия, болалар хирургияси, акушерлик ва гинекология, анестезиология ва реаниматология, хирургия мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 5-иловага;

Кардиология, интервенцион кардиология, шошилинч кардиология ва кардиореанимация, ревматология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 6-иловага;

Акушерлик ва гинекология, репродуктология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 7-иловага;

Травматология ва ортопедия, болалар травматологияси ва ортопедияси, ортопедия, вертебрология, нейрохирургия, эндоваскуляр нейрохирургия, спинал (вертебрал) нейрохирургия, комбустиология, рабиология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 8-иловага;

Жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш, валеология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 9-иловага;

Патологик анатомия ва суд-тиббий экспертиза мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 10-иловага мувофиқ тасдиқлансин.

2. Соглиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги врачлар ва фармацевтларга лицензия бериш ва аттестациядан ўтказиш Республика маркази директори (А.Б.Яркулов) аттестациядан ўтган мутахассисларга малака тоифаси берилганлиги тўғрисидаги сертификатлар тайёрланиши, тасдиқланиши ва тарқатилишини таъминласин.

3. Электрон соглиқни сақлашни ривожлантириш "UZMEDINFO" Маркази директори (Д.Н.Усмонов) ушбу буйруқни Соглиқни сақлаш вазирлигининг веб-сайтига жойлаштирсин.

4. Мазкур буйруқ ижросини назорат қилишни ўз зиммамда қолдираман.

Вазир в.в.б.

Б. Юсупалиев

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “27” ноябрдаги “625” сонли буйруғига 1-илова

Гематология, трансфузиология, эндокринология, болалар эндокринологияси ва оператив эндокринология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 17 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Mashrapova Fotimaxon Mamirovna

Фарғона вилояти, Тошлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

гематолог

гематология

олий

2

Pulatova Zulfiya Saydaxmedovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри, "Консилиум" масъулияти чекланган жамияти

эндокринолог

эндокринология

олий

3

Raximova Mayira Xalilovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

эндокринолог

эндокринология

олий

4

Ashurova Muxtaram Tuychiyevna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

олий

5

Radjabova Shaxnoza Komilovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

иккинчи

6

Mardonova Gulchehra Jabborovna

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

олий

7

Alimuxamedova Gulchexra Xikmatullayevna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, санатор-курортлар бошқармаси, "Чинобод санаторийси" акциядорлик жамияти

эндокринолог

эндокринология

олий

8

Djurayeva Aziza Adilovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

олий

9

Ismailova Tamara Babamuratovna

Тошкент шаҳри, "Дармон сервис" масъулияти чекланган жамияти

эндокринолог

эндокринология

олий

10

Maksudova Xilola Rustamovna

Тошкент шаҳар тиббий маслаҳат диагностика маркази давлат унитар корхонаси

эндокринолог

эндокринология

иккинчи

11

Abdullayeva Oydin Yulduzovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 2-марказий шифохона

эндокринолог

эндокринология

олий

12

Ibragimova Go'zal Djuratovna

Тошкент шаҳар эндокринология диспансери

эндокринолог

эндокринология

олий

13

Madjidova Dildora Mardonovna

Тошкент шаҳар эндокринология диспансери

эндокринолог

эндокринология

биринчи

14

Agzamova Zebiniso Baxtiyorovna

Тошкент шаҳар эндокринология диспансери

эндокринолог

эндокринология

биринчи

15

Muratova Nargiza Xayrullayevna

Тошкент шаҳри, Гематология ва қон қуйиш илмий-текшириш институти клиникаси

гематолог

гематология

иккинчи

16

Yakubova Adolat Kamildjanovna

Тошкент шаҳри, Гематология ва қон қуйиш илмий-текшириш институти клиникаси

гематолог

гематология

иккинчи

17

Bekmuratova Yelena Bexzadovna

Тошкент шаҳри, "Дармон сервис" масъулияти чекланган жамияти

эндокринолог

эндокринология

биринчи

18

Axmedova Dilafruz Muxamadjanovna

Тошкент шаҳри, Гематология ва қон қуйиш илмий-текшириш институти клиникаси

гематолог

гематология

иккинчи

19

Agaydarov Umirbek Pulatbekovich

Тошкент шаҳри, Республика қон қуйиш маркази клиникаси

трансфузиолог

трансфузиология

иккинчи

20

Xo'jaxonov Alisher Baxodirovich

Хоразм вилояти, Янгиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

трансфузиолог

трансфузиология

биринчи

21

Gapparov Kamolxon Sultanovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

эндокринолог

эндокринология

биринчи

22

Maxmudova Umida Batirovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси миллий телерадиокомпанияси давлат унитар корхонаси поликлиникаси

эндокринолог

эндокринология

олий

23

Zufarova Dildar Saatovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий- амалий тиббиёт маркази

эндокринолог

эндокринология

олий

24

Ibragimova Saodat Abdulxakovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий- амалий тиббиёт маркази

эндокринолог

эндокринология

олий

25

Miraxmedova Muxabbat Pulatovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

эндокринолог

эндокринология

олий

26

Xoliqov Alisher Yusupovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

эндокринолог

эндокринология

биринчи

27

Raxmonov Norpulat Farmanovich

Қашқадарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

28

Abdujalilova Ozodaxon Xolmatovna

Фарғона вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

29

Abdullayev Soipjon Qashqarovich

Андижон вилояти, Асака тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

трансфузиолог

трансфузиология

олий

30

Mirzajonov Mamirjon Mirxomidovich

Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

трансфузиолог

трансфузиология

олий

31

Usmanova Danaxon Mirzakarimovna

Фарғона вилоят қон қуйиш станцияси

трансфузиолог

трансфузиология

олий

32

Inogamova Munira Baxadirovna

Тошкент шаҳри, Гематология ва қон қуйиш илмий-текшириш институти клиникаси

гематолог

гематология

иккинчи

33

Sareva Viktoriya Eduardovna

Тошкент шаҳар эндокринология диспансери

эндокринолог

эндокринология

олий

34

Allanova Roza Uzakbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси эндокринология диспансери

эндокринолог

эндокринология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 27 ноябр даги “625”сонли буйруғига 2-илова

Анестезиология ва реаниматология, болалар анестезиологияси ва реаниматологияси, экстракорпорал детоксикация, токсикология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 17 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Muratova Saniye Rashidovna

Самарқанд вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

2

Medeshev Yerkebek Joldasovich

Тошкент вилоят перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

3

Ochilov Ilxom Odilovich

Қашқадарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қашқадарё филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

4

Raximova Olima Aminovna

Самарқанд вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

5

Madrimov Shukurlla Yo'ldashovich

Тошкент шаҳри, Ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

6

Isakov Shuxrat Zakirovich

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

7

Xvan Aleksandr Yevgenevich

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги марказий ҳарбий клиник госпитали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

8

Allamuradov Alisher Ruziyevich

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги марказий ҳарбий клиник госпитали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

9

Xaydarov Asqarali Umaraliyevich

Тошкент вилояти, Пискент тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

10

Ortikov Farxod Ergashevich

Самарқанд вилояти, Тайлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

анестезиология ва реаниматология

олий

11

Mutalibov Orif Azgarovich

Самарқанд вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Самарқанд филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

12

Matqurbonov Olimboy Karimovich

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

13

Babanazarov Polat Yerejepovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

анестезиология ва реаниматология

олий

14

Nizamatdinov Muratbay Djalgasbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

15

Rasulov Otabek Adilovich

Сурхондарё вилоят перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

16

Abduraxmanov Kadir Adilovich

Тошкент шаҳри, Республика перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

17

Rasulov Baxretdin Xaydarovich

Тошкент шаҳри, Республика перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

18

Ishmirzayev Baxram Saidovich

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

19

Mullayeva Ozada Zairovna

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

20

Kulmatov Mardan Shermatovich

Сурхондарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

21

Komilova Dilfuza Turgunbayevna

Тошкент вилояти, Пискент тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

22

To'xtayev Abror Qahhorovich

Бухоро вилояти, Вобкент тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

23

Xasanova Feruzaxon Toshpo'latovna

Тошкент шаҳри, Республика нейрохирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

24

Ibraximov Uktam Zaripovich

Бухоро вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

25

Abdulmanova Zulfiya Muxtasarovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

26

Raximova Dilnoza Komiljonovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2- туғруқ комплекси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

27

Mansurov Ravshan Mannapovich

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

28

Yo'ldoshov Boxodir Ramatjanovich

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

29

Xolmatov Baxritdin Tajibayevich

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

30

Usmanov Alisher Pulatovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

31

Mamadaliyev Abdullajon Ismailovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

32

Xamrakulov Botir Djabbarovich

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

анестезиолог реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

33

Nabiyev Oribjan Abdukunduzovich

Фарғона вилоят силга қарши кураш диспансери

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

34

Madraximov Anvarjon Xamroliyevich

Фарғона вилояти, Қўштепа тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

35

Gapparov Odilxon Sultanovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

36

Niyazov Kobiljon Abdusatorovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

37

Bazarkulova Gulchexra Utebekovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

38

Fokin Ivan Viktorovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

39

Yakubov Oybek Raxmatullayevich

Тошкент шаҳар 7- клиник шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

40

Mamadaliyev Obabakir Abdukarimovich

Наманган вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

41

Karimov Djobirxon Gafurjanovich

Наманган вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

42

To'ychiboyev Abdusattor Yuldashevich

Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

43

Qo'ziboyev Ibodulla Axmadjanovich

Наманган вилояти, Мингбулоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

44

Karimov Sardor Zakirovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган урология илмий-амалий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

45

Umarova Xalida Segizbayevna

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

46

Karimova Dilfuza Abduvaxabovna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

47

Меметова Эльмаз Рефатовна

Тошкент давлат стоматология институти клиникаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

48

Yoqubov Dilshod Tolibovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

49

Xamdamov Abdumajid Sabitovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

50

Сайдирасулов Рустамхан Сайдикаримович

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

51

Maxkamov Toxir Xakimovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

52

Ruzibayev Xakimboy Jangirbayevich

Тошкент шаҳри, Республика 1- клиник шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

53

Navruzov Sardor Nematovich

Тошкент давлат стоматология институти клиникаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

54

Xoliqov Alisher Yusupovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

бўлим мудири

экстракорпорал детоксикация

иккинчи

55

Gizatulina Nazira Rasulovna

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

56

Aminova Sevara Naimovna

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

57

Raximov Kayim Naimovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

58

Temirova Feruza Axtamovna

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

59

Uzoqov Shuxrat G'uzarovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

60

Ibragimov Mamadamin Mamatmurotovich

Сурхондарё вилояти, Узун тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

61

Yunusov Kalandar Azizovich

Сурхондарё вилояти, Узун тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

62

Madraximov Azzam Abduraxmanovich

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

63

Nomozova Mexriniso Omonovna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

64

Abdullayev Matchanbay Baltayevich

Хоразм вилояти, Янгиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

65

Xudoynazarov Narzikul Xujanazarovich

Сирдарё вилояти, Боёвут тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

66

Ibragimov Ikramjan Akramovich

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

67

Tag'ayev Jura Quldashovich

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

68

Ergashov Ximoydin G'afurovich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

69

Eraliyev Murodullo Yigitaliyevich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

70

Abdiyev Ural Berdiyevich

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

71

Mirzoyev Murtazo Salimovich

Бухоро вилоят перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

72

Babajanov Baxodir Xadjibayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

73

Imomov Utkirbek Xaydaraliyevich

Андижон вилояти, Мархамат тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

74

Urinov Eshmurza Safarovich

Самарқанд вилоят перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

75

Osipenko Natalya Vasilevna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

76

Xusainov Rustam Ibragimovich

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

анестезиология ва реаниматология

олий

77

Navro'zov Baxodir Tilakovich

Тошкент шаҳри, Эпидемиология, микробиология ва юқумли касалликлар илмий-текшириш институти

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

78

Valixanov Abror Alixonovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

79

Xudaykulov Abduraxim Mamashayevich

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

80

Kamolov Tojiddin Jalolovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

81

Maksimova Irina Aleksandrovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

82

Begmatov Sirojiddin Jumanazarovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

83

Otaqulov Sobir Xudayqulovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

84

Raximov Marat Muzafarovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар шошилинч тиббий ёрдам шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

85

Turdaliyev Muslim Qodirovich

Фарғона вилояти, Фурқат тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

86

Do'smatov Yusubjon Turg'unboyevich

Фарғона вилояти, Фурқат тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

87

Xakimova Muxabbat Abduxalilovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

88

Narzullayev Xayrullo Sayfullayevich

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

89

Esanov Zafar Nayimovich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар шифохонаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

90

Berdiyev O'ktam Ro'ziyevich

Сурхондарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сурхондарё филиали

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

91

Narziyev Sulaymon Otabayevich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

92

Ziyayev Orif Xakimovich

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

93

Mambetniyazova Gulbarem Kazakbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

94

Kadirov Bazarbay

Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

95

Xalbayeva Dilfuza Sabirovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

96

Abdullayeva Umida Valiyevna

Тошкент шаҳар 4-болалар клиник шифохонаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

97

Madumarov Ilxam Muxamadaminovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, болалар шифохонаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

98

Ashurov Rustam Alijonovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, болалар шифохонаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

99

Meyliyev Isroil Islomovich

Қашқадарё вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

биринчи

100

Raxmatullayev Jurabek Davlatovich

Тошкент шаҳар 3-болалар клиник шифохонаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

биринчи

101

Tillyabekov Niyozbek Tulkunovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

учинчи

102

Ismailov O'ktamboy Marqsovich

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи,

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

103

Холиқов Бахтиёр Тураевич

Тошкент шаҳри, Республика болалар кам инвазив ва эндовизуал жаррохлик илмий-амалий маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

иккинчи

104

Umarov Mirzohid Nurullayevich

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

105

Jumayev Shermuxammad G'oyibnazarovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металургия комбинати, тиббий санитария қисми

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 27 ноябр даги “625” сонли буйруғига 3-илова

Болалар хирургияси, болалар урологияси, болалар кардиохирургияси, неонатал хирургия, офтальмология, болалар офтальмологияси, кўз микрохирургияси, нейроофтальмология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 17 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Xodjenazarova Muxabbat Ikramovna

Тошкент шаҳри, "Miraziz Muxabbat" масъулияти чекланган жамияти клиникаси

врач офтальмолог

офтальмология

олий

2

Turijanov Jumabay Djeksenovich

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

олий

3

Ochilov Ibragim

Қашқадарё вилоят кўз касалликлари шифохонаси

врач офтальмолог

офтальмология

олий

4

Xakimov Oybek Abdullayevich

Фарғона вилоят 2-офтальмология шифохонаси

врач офтальмолог

офтальмология

олий

5

Rahmonov Tolib Itolmasovich

Қашқадарё вилоят кўз касалликлари шифохонаси

врач офтальмолог

офтальмология

олий

6

Baykabulova Saodat Seitxanovna

Тошкент шаҳри, "Sayf Optima" масъулияти чекланган жамияти клиникаси

врач офтальмолог

офтальмология

биринчи

7

Bekmuratov Kadam Pirnazarovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач офтальмолог

офтальмология

учинчи

8

Abulkasimova Xulkar Xasanovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

иккинчи

9

Raxmanova Gulnoza Abdumalikovna

Тошкент шаҳри, "BL LASEROPTIKA" масъулияти чекланган жамияти, қўшма корхонаси клиникаси

врач офтальмолог

офтальмология

биринчи

10

Isamuxamedova Dilbar Ilxamdjanovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

олий

11

Abdisamadov Akmaljon Axmatjonovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган фтизиатрия ва пульмонология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач офтальмолог

офтальмология

олий

12

Musulmankulova Zulayxo Zulxaydarovna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

врач офтальмолог

офтальмология

иккинчи

13

Asadullayeva Nigora Shokamalovna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

врач офтальмолог

офтальмология

биринчи

14

Bekirova Seyare Irfanovna

Тошкент шаҳри, "Sayf Optima" масъулияти чекланган жамияти клиникаси

врач офтальмолог

офтальмология

иккинчи

15

Fozilova Feruza Roxmonovna

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

олий

16

Mirabdullayeva Zaynabxon

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

врач офтальмолог

офтальмология

олий

17

Nasritdinova Nozima Bakidjanovna

Тошкент шаҳри, "CRISTAL MEDICAL GROUP" масъулияти чекланган жамияти, қўшма корхонаси клиникаси

врач офтальмолог

офтальмология

биринчи

18

Mardiyev Pulatjon Abdiyevich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

19

Sabirov Ruslan Risnazarovich

Қорақалпоғистон Республикаси болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

20

Xalimov Abdulhaq Malikovich

Самарқанд вилояти, Ургут тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

21

Borxodjayeva Gulchexra Nizomiddinovna

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар хирурги

болалар хирургияси

иккинчи

22

Otamuradov Furqat Abdukarimovich

Тошкент шаҳар 2-болалар клиник шифохонаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

биринчи

23

Mamadaliyev Abduraxmon Muxamadiyorovich

Фарғона вилояти,Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

24

Mamasharipov Baxodir Primqulovich

Тошкент шаҳар 2-болалар клиник шифохонаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

иккинчи, доплата

25

Abdukodirov Oybek Axmadjonovich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

иккинчи

26

Majidov Temur Xamidovich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

иккинчи

27

Sabirov Maxsud Gulimatovich

Хоразм вилояти, Урганч шаҳар тиббиёт бирлашмаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

28

Rasulov Shuxrat Fayzullayevich

Тошкент шаҳри, "Солюс-Вита" масъулияти чекланган жамияти

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

29

Mamataliyev Dilshodbek Rozuvayevich

Андижон вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

30

Urazimbetov Ismail Gulmanovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

31

Ibragimov Kurbonmurod Niyozovich

Самарқанд вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

32

Boltaboyev To'lkinboy Tursunaliyevich

Фарғона вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

33

Ulmasov Kobiljon Safaraliyevich

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

болалар хирурги

болалар хирургияси

иккинчи

34

Musayev Ergash Allaberganovich

Хоразм вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

35

Kubeyev Batirbek Najmiddinovich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

иккинчи

36

Atamuratov Akmal Kattayevich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

иккинчи

37

Jumaniyazov Ravshanbek Sobirovich

Самарқанд вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

38

Mamatov Sirojiddin Oblanovich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

39

Kurbanov Alikul Abduraximovich

Тошкент шаҳар 2-болалар клиник шифохонаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

биринчи

40

Umrullayev Ro'zimurod Xushvaqtovich

Тошкент шаҳри, Республика кам инвазив ва эндовизуал болалар хирургияси илмий-амалий тиббиёт маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

41

Ulug'muratov Azim Abriyevich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

42

Muxammadiyev Abdusamat Fozilovich

Самарқанд вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

43

Mullaxanov Doniyor Xamdamovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, болалар шифохонаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

44

Xidoyatov Komronbek Zaynitdinovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

иккинчи

45

O'tanov Xalimjon Raximovich

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

46

Mavlyanov Farxod Shavkatovich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

47

Saidov Xakim Sulaymonovich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси, болалар шифохонаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 27 ноябр даги “625” сонли буйруғига 4-илова

Умумий онкология, болалар онкологияси (кимё терапияси), фотодинамик терапия, онкохирургия, болалар онкохирургияси, нур терапияси, онкоурология, онкоофтальмология, торакал онкохирургия, онкопроктология, таянч-ҳаракат аппарат ўсмалари (хирургия), бош ва бўйин ўсмалари, кимётерапия, онкогинекология, маммология, оториноларингология, тиббий сурдология, тиббий фониатрия мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 17 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Muxsimov Fatxulla Abdullayevich

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

биринчи

2

Akramova Dildora Axatovna

Тошкент шаҳри, 2-Республика клиник шифохонаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

3

Matmurotov Zuhrob Sobirjonovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

4

Hakimova Nodira Ergashevna

Бухоро вилояти, Вобкент тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

5

Taxirova Munisa Saidnasirovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 44-оилавий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

6

Yo'ldoshev Narimon Tulaboyevich

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

7

Mirzaaliyeva Extiborxon Sobiroxunovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

8

Quvvatova Roziya Artikovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий санитария бўлими

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

9

Sultonova Ozodaxon Lukmonovna

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

10

Djalolov Nosir Djamolovich

Навоий вилояти, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

11

Allabergenova Pashsha Kurbanbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

12

Xolboyev Normengli Xaytaliyevich

Сурхондарё вилояти, Қизириқ тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

13

Jo'rayev Nurali Shomuradovich

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

14

Muzirapov Babakul Xolturayevich

Сурхондарё вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

15

Tadjibayev G'ayrat Aminbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

16

Kamalova Nigora Taxirovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 37-оилавий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

17

Nadjimutdinova Nozima Shamsutdinovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

18

Karimova Nargiza Abdullayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

19

Kadirova Lola Shaymanovna

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

20

Shayxova Xalida Erkinovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

21

Fattoxova Nargizaxon Mirzoxid qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

22

Chaybekov Shavkat Rivkatovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

23

Ro'zmatov Qobuljon Mashrabboyovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

биринчи

24

Sharipov Ulugbek Abdurashidovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

биринчи

25

Karimov Omiljon Maxmudjonovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

биринчи

26

Daliyev Adxamjon Gulomovich

Андижон вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

27

Mamadiyev Xolmurod

Сурхондарё вилояти, Бойсун тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

28

Tulyanova O'g'iloy Ravshanbekovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

биринчи

29

Irgasheva Lola Fayzullayevna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

30

Riskulov Jamshid Rashidovich

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

31

Kunaxunov Mirzoxid Sarvarovich

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

32

Yuldashev Erkin Ibragimovich

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

33

Hasanova Nasiba Mardonovna

Бухоро вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Бухоро филиали

бош ва бўйин ўсмалари шифокори

бош ва бўйин ўсмалари

иккинчи

34

Latipov Bahodir Boltayevich

Бухоро вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Бухоро филиали

умумий онколог

умумий онкология

олий

35

Xamrayev Ruzimurat Gadayevich

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий онколог

умумий онкология

олий

36

Yuldashev Navruzjon Jurayevcih

Сирдарё вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Сирдарё вилоят филиали

умумий онколог

умумий онкология

олий

37

Madalimov Abdumutalibxon Kamalovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Тошкент шаҳар филиали

умумий онколог

умумий онкология

биринчи

38

Allayarov Oybek Muzrapovich

Андижон вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Андижон вилоят филиали

умумий онколог

умумий онкология

олий

39

Sayfullayeva Yoqutxon Sayfullayevna

Наманган вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Наманган вилоят филиали

маммолог

маммология

иккинчи

40

Toshov Maqsud Ne'matovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 2-тиббий санитария қисми

умумий онколог

умумий онкология

биринчи

41

Mingbayeva Rano Nurgaliyevna

Тошкент вилояти, Юқори Чирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий онколог

умумий онкология

олий

42

Baymirzayev Akmaljon Davlataliyevich

Наманган вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Наманган вилоят филиали

бош ва бўйин ўсмалари шифокори

бош ва бўйин ўсмалари

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 27 ноябр даги “625” сонли буйруғига 5-илова

Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Самарқанд давлат тиббиёт институтидаги ҳудудлараро ихтисослашган аттестация комиссиясида клиник лаборатория диагностикаси, ультратовуш диагностикаси, оториноларингология, терапевтик стоматология, умумий стоматология, ортопедик стоматология, терапевтик стоматология, хирургик стоматология, терапия (ички касалликлар), умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт, тиббий радиология, педиатрия, болалар хирургияси, акушерлик ва гинекология, анестезиология ва реаниматология, хирургия мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 17 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Muxtarova Nilufar Muindjanovna

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

клиник лаборатория диагностикаси шифокори

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

2

Qobulova Muqaddas Qilichevna

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси шифокори

ультратовуш диагностикаси

учинчи

3

Sattarova Malika Rustamovna

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

оториноларинголог

оториноларин-гология

учинчи

4

Maxanov Ilxom Norboyevich

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

клиник лаборатория диагностикаси шифокори

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

5

Xakimov Murod Abduraxmonovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри, "Шифо хазинаси" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси шифокори

ультратовуш диагностикаси

биринчи

6

Xamdamov Xusen Firuzovich

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

7

Gafurov Arifdjon Isroilovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри, "Азия медик нео" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

8

Abdurazzakova Rayxon Nasimovna

Самарқанд вилояти, "ЎзБАТ ОАЖ" қўшма корхонаси, Ургут филиали тиббий бўлими

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

9

Ashurov Dilshod Tuyinovich

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

терапевт

терапия (ички касалликлар)

учинчи

10

Mamadaminov Jasur Muxammadzokirovich

Самарқанд вилояти, Жомбой тумани, "Био дентал" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

11

Аминов Бекзод Бахтиярович

Самарқанд вилояти, Самарканд шаҳри,"PERFECT DIAGNOSTIC” масъулияти чекланган жамияти

врач радиолог

тиббий радиология

учинчи

12

Zakiyeva Margarita Vagarshakovna

Самарқанд вилояти, Самарканд шаҳри, HURSHEDA TIBBIYOT VA TASHXIZ” масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

13

Ximmatkulov Jaxongir Ochilovich

Самарқанд вилояти, Жомбой тумани, "Био дентал" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий стоматология

биринчи

14

Qodirov Bobomurod Umbarovich

Самарқанд вилояти, Нарпай тумани, "Стоматолог" жамоа корхонаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

15

Abduraxmanov Jasur Nematovich

Самарканд вилояти, вактинча ишсиз

педиатр

педиатрия

учинчи

16

Xujayev Berdiyor Boltayevich

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон шаҳри, “Хаётбек дента" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

17

Alimova Dilbar Davlyatovna

Самарқанд вилояти, Самарканд шаҳри, “SAMARQAND TIBBIY DIAGNOSTIKA" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси шифокори

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

18

Mutalibov Anvar Ikromovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри, “Gamma Med Medical” унитар корхонаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

иккинчи

19

Karimov Umurkul Tashkulovich

Самарқанд вилояти, Тайлоқ тумани, “Тошқул бобо” тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

20

Bobokalonov Ilyos Shavkatovich

Самарканд вилояти, вактинча ишсиз

врач радиолог

тиббий радиология

учинчи

21

Ten Vladimir Igorevich

Самарканд вилояти, вактинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

22

Usmonov Orif Fayzullayevich

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани, "GOLD FARTUNA SAVDO" хусусий корхонаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

биринчи

23

Nabiyev Ozod Raxmatullayevich

Самарканд вилояти, вактинча ишсиз

оториноларинголог

оториноларин-гология

учинчи

24

Xasanov Nematjon Musalamovich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани, "RAVSHAN DENT" хусусий фирмаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

25

Qudratov Abdurasul Pulatovich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани, "RAVSHAN DENT" хусусий фирмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

26

Kamolov Firuz Faxriddinovich

Самарканд вилояти, вактинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

27

Norquziyev Ural Sheraliyevich

Самарқанд вилояти, Жомбой тумани, "MARVARID DENTAL PLUS" хусусий корхонаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

28

Taylonov Baxtiyor Qahramonovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри, "DOBRIY DOCTOR SERVIS" масъулияти чекланган жамияти

педиатр

педиатрия

иккинчи

29

Yusupova Dilfuza Suvanovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри, "HURSHEDA TIBBIYOT VA TASHXIZ" масъулияти чекланган жамияти

акушер гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

30

Mirzayeva Nargiza Raimovna

Самарканд вилояти, вактинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси шифокори

ультратовуш диагностикаси

учинчи

31

Sharapov Ravil Bayazitovich

Самарканд вилояти, вактинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси шифокори

ультратовуш диагностикаси

учинчи

32

Berdiqulov Mansur Jumanazarovich

Самарканд вилояти, вактинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси шифокори

ультратовуш диагностикаси

учинчи

33

Axmedova Ozoda Azimovna

Самарканд вилояти, вактинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси шифокори

ультратовуш диагностикаси

учинчи

34

Gabbasov Nail Karimovich

Самарқанд вилояти, Самарканд шаҳри, "Versus Medical" масъулияти чекланган жамияти

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 27 ноябр даги “625” сонли буйруғига 6-илова

Кардиология, интервенцион кардиология, шошилинч кардиология ва кардиореанимация, ревматология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 24 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Abduraxmanova Dilnoz Bannatovna

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

кардиолог

кардиология

олий

2

Shamsiyeva Muyassar Ergashevna

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

ревматолог

ревматология

иккинчи

3

Saidova Nigora Erkinovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

кардиолог

кардиология

олий

4

Radjabov Raximjon Baxranovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий-санитария бўлими

кардиолог

кардиология

олий

5

Ravshanov Sanjar Abdullayevich

Қашқадарё вилояти, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Қарши филиали

кардиолог

кардиология

олий

6

Qo'chqorov Yuldosh Saitovich

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

кардиолог

кардиология

олий

7

Jumayev Baxtishod Bokijonovich

Фарғона вилоят кардиология диспансери

кардиолог

кардиология

олий

8

Xamrakulova Salamat Satvaldiyevna

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

кардиолог

кардиология

олий

9

Djafarov Saidamir Muradovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

интервенцион кардиология врачи

интервенцион кардиология

учинчи

10

Maxmutaliyev Odiljon Sheraliyevich

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2- шифохона

ревматолог

ревматология

олий

11

Turayeva Yulduz Turayevna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

кардиолог

кардиология

биринчи

12

Sabitova Nailya Efzalovna

Тошкент шаҳри, "Омад плюс" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

олий

13

Egamova Nargiza Tovboyevna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

кардиолог

кардиология

олий

14

Tuxtasinov Akmaljon Arapdjanovich

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

кардиолог

кардиология

биринчи

15

Dadamuxamedova Feruza Yaxyayevna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси ташқи иқтисодиёт миллий банки тиббиёт маркази

кардиолог

кардиология

олий

16

Maxamatova Shaxnoza Ibragimovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

кардиолог

кардиология

олий

17

Yuldasheva Shaxzoda Ergashevna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

кардиолог

кардиология

олий

18

Radjapova Zulfiya Nuraddinovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Элликқалъа тумани тиббиёт бирлашмаси

кардиолог

кардиология

олий

19

Istatova Oybaxor

Самарқанд вилоят кардиология диспансери

кардиолог

кардиология

олий

20

Murtazayev Vladislav Xaydarovich

Самарқанд вилоят кардиология диспансери

кардиолог

кардиология

олий

21

Xamidova Olga Norpulatovna

Самарқанд вилоят кардиология диспансери

кардиолог

кардиология

олий

22

Sattorova Nodira Xalimovna

Самарқанд вилоят кардиология диспансери

кардиолог

кардиология

олий

23

Muradova Zura Usmanovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

кардиолог

кардиология

олий

24

Tursunov Xursand Muxsumovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

кардиолог

кардиология

олий

25

Ismailova Gulchexra Muxitdinovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

кардиолог

кардиология

олий

26

Aminov Azamat Ismatovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

кардиолог

кардиология

биринчи

27

Tulyaganova Gulnora Urmonboyevna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

кардиолог

кардиология

олий

28

Talipova Guldiyor Baxtiyorovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

кардиолог

кардиология

олий

29

Aliyev Farrux Abduvoxidovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

интервенцион кардиология врачи

интервенцион кардиология

учинчи

30

Shukurov Xasan Erkinovich

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳри, "Тиббий кўрик" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

иккинчи

31

Uteniyazova Xalima Kilichovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт маркази

кардиолог

кардиология

олий

32

Safarova Roxatoy Shafaatovna

Сурхондарё вилоят кардиология маркази

кардиолог

кардиология

олий

33

Nurmatova Nigora Uralbayevna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

кардиолог

кардиология

олий

34

J'orayev Abduraxim Raxmataliyevich

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

кардиолог

кардиология

олий

35

Aliyeva Ra'no Burxanovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт маркази

кардиолог

кардиология

олий

36

Xudoynazarov Ibrat Abdullayevich

Хоразм вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Хоразм филиали

кардиолог

кардиология

биринчи

37

Umirzaqova Muyassarxon Qutbiddinovna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

кардиолог

кардиология

биринчи

38

Aliyev Jamshid Solijonovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

шошилинч кардиология ва кардиореанимация врачи

шошилинч кардиология ва кардиореанимация

олий

39

Husenov Mubin Hakimovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

шошилинч кардиология ва кардиореанимация врачи

шошилинч кардиология ва кардиореанимация

биринчи

40

Djamaldinova Rimma Kamilevna

Тошкент шаҳри, "Централ кардиосервис" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

иккинчи

41

Yerbayeva Gauxar Shalginbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси Оролбўйи аҳолиси юрак қон-томир касалликларини соғломлаштириш маркази

кардиолог

кардиология

олий

42

Sari'baeva Urziya Ktaybekovna

Қорақалпоғистон Республикаси Оролбўйи аҳолиси юрак қон-томир касалликларини соғломлаштириш маркази

кардиолог

кардиология

олий

43

Najmetdinov Gafur Rustamovich

Фарғона вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

ревматолог

ревматология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 27 ноябр даги “625” сонли буйруғига 7-илова

Акушерлик ва гинекология, репродуктология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 24 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Turdibayeva Nazakat Janiyevna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, "Маданият" ҚВП

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

2

Jo'rayeva Iqbol Ulug'bekovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

3

Bobosharipova Muxabbat Ashurovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 21-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

4

Suleymanova Ranoxon Pozilovna

Фарғона вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

5

Abdullayeva Fotimaxon Nizomxodjayevna

Фарғона вилоят аҳоли репродуктив саломатлик маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

6

Xusnutdinova Suraya Zaynutdinovna

Тошкент шаҳар 8- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

7

Alimkulova Dilaram Abdulazizovna

Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

8

Soibova Rano Rustamovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

9

Yuldoshova Zulxumor Negmatovna

Тошкент шаҳар аҳоли репродуктив саломатлик маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

10

Nuraliyeva Feruza Xudaybergenovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 37-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

11

Juginisova Zauresh Sharibayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қонликўл тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

12

Ochilova Moxichexra Narzilloyevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 38-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

13

Pirnazarova Gulzoda Yunusovna

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

14

Nabiyeva Gulnoza Xakimovna

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

15

Axmadaliyeva Umidaxon Sharobiddinovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

16

Mirzayeva Muxtabar Egamberganovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, 11-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

17

Majidova Xusniya Jamilovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

18

Xusanova Shoira Amirkulovna

Самарқанд вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

19

Loginova Lidiya Yurevna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

20

Азамова Дилафруз Фарухшоевна

Тошкент шаҳар 4- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

21

Radjapbayeva Urazgul Yuldashevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

22

Ruzimova Gulnara Kalandarovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Элликқалъа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

23

Qilicheva Rano

Сурхондарё вилоят "Жайронхона" тиббий реабилитация ва физиотерапия давлат унитар корхонаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

24

Butayarova Qunduz Erdanovna

Сурхондарё вилояти, Олтинсой тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

25

Parvizi Nazdi Ibragimovna

Тошкент шаҳар 4- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

26

Abdiraimova Dilfuza Tashburiyevna

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

27

Boymurotova Nodira Botirovna

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

28

Ruziyeva Shirin Saidmuratovna

Тошкент шаҳар 4- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

29

Abdusamatova Nodira Djalalovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон" ишлаб-чиқариш маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

30

Tojiyeva Muxabbat Bobomurotovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

31

Djumaniyazova Umida Kamalovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

32

Klicheva Nargiza Muxtarovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

33

Allaberganova Malika Raximbayevna

Хоразм вилояти, Гурлан тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

34

Li Leonid Grigorevich

Тошкент шаҳар 4- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

35

Bekchanova Iroda Djonyigitovna

Тошкент шаҳар 1- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

36

Tugalov Asatilla Tuychiyevich

Жиззах вилояти, Ш.Рашидов тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

37

Soyunova Sayxa Saparbayevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 39-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

38

Mirzayeva Gulnora Rashitovna

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

39

Chjen Margarita Vitalevna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

40

Kurbonov Xoltaji Tursunpulatovich

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

41

Ismailova Umirnisa Ergashevna

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

42

Alimjanova Rano Djasurovna

Тошкент шаҳар 1- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

43

Islamova Tashbibi Axatovna

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

44

Muminova Seydanxon Muminovna

Фарғона вилояти, Қувасой шаҳар тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

45

Tuychibayeva Shoira Raxmatovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

46

Ergasheva Aziza Ergashevna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

47

Alimova Kanoatxon Aripovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

48

Israilova Ma'rifat Egamberdiyevna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

49

Yuldasheva Ma'mura Xusanovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

50

Salimova Zuxra Muxamadjanovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

51

Azizova Malikaxon Sobitxonovna

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

52

Dalimova Mavjuda Anvarovna

Тошкент шаҳар, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 21-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

53

Xasanova Shaxzada Fayzullayevna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий полилкиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

54

Kurbanova Dilafruz Adxamovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

55

Yuldashbekova Dildora Raxmatdjanovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 38-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

56

Xodjaniyazova Gulbaxar Raximovna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

57

Jabbarova Xavvajan Xakimovna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

58

Xusanbayeva Guli Abdumalikovna

Тошкент шаҳри, "Jacsoft Medical Diagnostics Servise" хусусий клиникаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

59

Inagamova Dilbar Sadirovna

Тошкент вилояти, Паркент тумани тиббиёт бирлашмаси, 44-ҚОП

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

60

Qosimova Maloxat Abdullayevna

Тошкент вилояти, Паркент тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

61

Yangiboyeva Barno Sabirovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

62

Xodjayeva Xadicha Xakimovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президент администрацияси ҳузуридаги бош тиббиёт бошқармаси, 2- марказий клиник шифохонаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

63

Mirzayeva Zulfiya Raimovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

64

Egamova Manzura Kamalbayevna

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

65

Qosimov Sattor Sodiqovich

Сурхондарё вилояти, Ангор тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

66

Ashurova Dilfuza Ashur qizi

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

67

Matkarimova Sharafat Abdullayevna

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

68

Raxmonova Dildor Raxmatillayevna

Қашқадарё вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

69

Tangriberganova Shoxida Kadirberganovna

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

70

Primkulova Zulfiya Arolovna

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

71

Saidova Zaynab Muratovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

72

Yunusova Shaxnoza Akramovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

73

Xodjiyeva Dilfuza Maxmudovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

74

Bekmirzayeva Shaxnoza Taxirbayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

75

Nuriddinova Nigora Boboqulovna

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

76

Tuychiyeva Gulbaxor Kuchkarovna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳри, "Сайёра-Д" хусусий корхонаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

77

Dusnazarova Dilfuza Kucharovna

Сурхондарё вилояти, Узун тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

78

Nazarova Lola Abdusaidovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

79

Soliyeva Gulnoraxon Tursunaliyevna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

80

Soliboyeva Gulchexraxon Abduxakimovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

81

Karimova Sarvinoz Nasimkulovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 39-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

82

Ruzmetova Zulxumor Sabirovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

83

Eshmirzayev Choriyor Eshimovich

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

84

Nuriddinova Muxabbat Mirzamurodovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 9-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

85

Kurbanbayeva Gulzira Bazarbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

86

Narmurodova Gulnoz Tog'ayevna

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

87

Do'stov Jasurbek Teshayevich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

88

Sobirova Maksuda Narzullayevna

Қашқадарё вилояти, Китоб туман тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

89

Narziyeva Matlyuba Soliyevna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

90

Karimova Mavlyuda Azimovna

Қашқадарё вилояти, Китоб туман тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

91

Djilkiboyeva Raxima Garifovna

Жиззах вилояти, Зомин тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

92

Xudoyorova Sanobar Mustofayevna

Қашқадарё вилояти, Китоб туман тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

93

Ollaberganova Shakar Egamberdiyevna

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

94

Allaberganova Karomat Madraximovna

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

95

Xudaynazarova Zevarjan Axmedovna

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

96

Ollaberganova Gavhar Madrahimovna

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

97

Xudoynazarov Xolmamat Amirovich

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

98

Ibragimova Dilbarxon Israilovna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

99

Xalilova Gulchexra Ibragimovna

Қашқадарё вилояти, Китоб туман тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

100

Mirzaboyeva Feruza Erkinovna

Андижон вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

101

Jumayeva Muyassar Rahmatovna

Сурхондарё вилояти, Шеробод тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

102

Abdullayev Abdug'affor Mamatqosimovich

Сурхондарё вилоят аҳоли репродуктив саломатлик маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

103

Allamuratova Ulguzi Djumayevna

Сурхондарё вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

104

Raximova Roziya Dominovna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

105

Choriyeva Viloyat Radjapovna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

106

Norbutayev Muxiddin Dusonovich

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

107

Nurmetova Luiza Yo'ldoshovna

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

108

Ulvans Nune Yurevna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 9-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

109

Rajabova Gulnora Primovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

110

Tolibova Guzal Maxmadiyarovna

Тошкент вилояти, Паркент тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

111

Baratova Mariya Turakulovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

112

Kurbanov Pazilbek Jolimbetovich

Қорақалпоғистон Республикаси перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

113

Kurbanova Moxira Niyazmamatovna

Наманган вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

114

Raximova Gulnora Fozilovna

Андижон вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

115

Kurbanova Nigora Niyozmamatovna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

116

Nadjimitdinova Shaxnoza Abdullayevna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

117

Mamatova Yelena Ruzibayevna

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

118

Salamova Iroda Salimovna

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

119

Kurbanov Shuxrat Sharipovich

Сурхондарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сурхондарё филиали

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

120

Tadjibayeva Xamida Djurayevna

Тошкент шаҳри, Сирғали тумани тиббиёт бирлашмаси, 10-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

121

Ismanova Gulchexra Akbarovna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

122

Mo'minova Barchinoy No'monovna

Андижон вилояти, Асака тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

123

Bakirova Xumorxon Sultonbekovna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

иккинчи

124

Muminova Dilfuza Olimovna

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

125

Boltayev Akmal Ashurovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

126

Kadirova Zulxumor Fayzullayevna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

127

Ruziyeva Zubayda Nuraliyevna

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани тиббиёт бирлашмаси, 71-ҚОП

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

128

Quziyeva Shahlo Eshturdiyevna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

129

Abdullayeva Ma'mura Saitovna

Қашқадарё вилоят "Она ва бола" скрининг маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

130

Xurramova Saodat Tirkashevna

Қашқадарё вилоят "Она ва бола" скрининг маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

131

Asadova Dilfuza Ozodovna

Қашқадарё вилоят "Она ва бола" скрининг маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

132

Bozorova Nigora Musurmonovna

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

133

Madaminova Soxibaxon Shaxobidinovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

134

Razzoqov Binoqul Xo'jaqulovich

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

135

Urinboyeva Xikoyatxon Maxmudovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

136

Ergasheva Zulayxa Tayirovna

Самарқанд вилояти, Пахтачи тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

137

Бекирова Гульнара Асановна

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

138

Axmadaliyeva Yoqutxon Ko'shakovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

139

Umarov Zafar Mardanovich

Самарқанд вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 27 ноябр даги “625” сонли буйруғига 8-илова

Травматология ва ортопедия, болалар травматологияси ва ортопедияси, ортопедия, вертебрология, нейрохирургия, эндоваскуляр нейрохирургия, спинал (вертебрал) нейрохирургия, комбустиология, рабиология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 24 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Elmuradov Sherali Shuxratovich

Тошкент шаҳар 7-клиник шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

2

Jurayev Anvar Abdijalalovich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

3

Maxmurov Alisher

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилояти филиали

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

4

Ibatov Isomiddin Keldiyarovich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

5

Xotamov Orifjon Ibragimovich

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

6

Mirsaidov Shuxrat Mirxamitovich

Тошкент шаҳри, М. Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

7

Djurayev Oybek Maxmudovich

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

8

Muydinov Valijon Kambaraliyevich

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

9

Muxamedziyev Anvar Mirsadikovich

Тошкент шаҳри, Республика болалар таянч- ҳаракат тизими касалликлари реабилитация маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

10

Turabayev Adilbek Maksadovich

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президент администрацияси ҳузуридаги бош тиббиёт бошқармаси, 1-марказий поликлиникаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

11

Ажиниязов Рашид Сапарниязович

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

комбустиолог

комбустиология

биринчи

12

Pulatov Raxim Latipovich

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

13

Abdiyev Abdumalik

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

14

Namatov Yakub Kuvondikovich

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

15

Nasimov Sobirjon Tohirovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

нейрохирург

нейрохирургия

олий

16

Yaqubov Hamdam Otaboyevich

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

17

Ismailov Obid Abdullayevich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

нейрохирург

нейрохирургия

олий

18

Shukurov Esandavlat Mingziyaevich

Тошкент шаҳри, Травматология ва ортопедия илмий текшириш институти

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

19

Bekmetov Ravshan Adambayevich

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

20

Safityarov Mudaris Shayxovich

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

21

Iskandarov Faxriddin Yuldashovich

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

22

Li Dmitriy Timofeyevich

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

23

Usarov Xasan Raimqulovich

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

24

Faxriddinov Yosinxon Axmadovich

Наманган вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

25

Shaislamova Donoxan Xamidullayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 27 ноябр даги “625” сонли буйруғига 9-илова

Жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш, валеология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 24 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Alijanova Nargiza Alijon-kizi

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 12-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

2

Anvarova Latofat Usmanovna

Тошкент шаҳри, "Spektra neurology" масъулияти чекланган жамияти

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

3

Raximov Farrux Negmurodovich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

услубиятчи шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

иккинчи

4

Yakubov Voxidjon Oxunjonovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар юқумли касалликлар шифохонаси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

иккинчи

5

Saidova Nigoraxon Adxamjanovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 32-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

6

Mashrapova Dilyaram Zakirovna

Андижон вилояти, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ соғлиқни сақлаш хизмати, Андижон бекати бирлашган шифохонаси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

7

Durmanova Galina Gennadevna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси

бош шифокор ўринбосари

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

8

Sadikov Murod Salimovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

бош шифокор ўринбосари

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

9

Xamidov Xusan Israilovich

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси, 2-шифохона

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

10

Kubijonova Nasiraxon Abdinabiyevna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

мудир ўринбосари

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

11

Abdikulova Shaxida Sabirovna

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

валеолог

валеология

иккинчи

12

Muratova Saodat Abduvaxabovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси

бош шифокор ўринбосари

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

биринчи

13

Abdullayeva Muattarxon Ilesovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

иккинчи

14

Xalmuxamedova Nargiza Abbasxanovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

биринчи

15

Ganiyev Avaz Madaminovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

16

Isaqov Baxrom Toxirovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 5-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

иккинчи

17

Юсупов Мамуржон Таваккалович

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 6-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

иккинчи

18

Alimov Sadikjan Vaxabovich

Тошкент шаҳар 1-сил касалликлар шифохонаси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

19

Ruziyev Umid Sayitovich

Тошкент шаҳар “Нуроний” клиник шифохонаси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

иккинчи

20

Atojonova Mubarak Bekchonovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси

тиббий статист

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

биринчи

21

Ilxamov Farxad Abidjanovich

Тошкент шаҳри, "Vitamed" масъулияти чекланган жамияти хорижий корхонаси даволаш-диагностика маркази

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

22

Artikov Aziz Farixdjanovich

Тошкент шаҳар тери-таносил касалликлари диспансери

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

иккинчи

23

Ubaydullayeva Zuxra Ibragimovna

Тошкент шаҳар "Қон препаратлари" илмий-ишлаб чиқариш корхонаси

директор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

24

Alixodjayev Ravshan Saydazimovich

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

биринчи

25

Dovranova Manzura Abdullayevna

Самарқанд вилояти, Нуробод тумани тиббиёт бирлашмаси

валеолог

валеология

олий

26

Muxsimova Dilfuza Mirsharafovna

Тошкент шаҳар 3-клиник шифохонаси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

биринчи

27

Burixodjayeva Nadjiba Xulkarovna

Тошкент шаҳри, "Jacksoft medical diagnostics services" хусусий клиникаси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

28

Ismailov Davronbek Genjebayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси

услубиятчи шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

иккинчи

29

Adashev Yusubjon Akbarakiyevich

Наманган вилоят аҳоли репродуктив саломатлик маркази

директор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

биринчи

30

Suvonov Tulkinjon Abdullayevich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

биринчи

31

Yavkashev Jumabay

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

валеолог

валеология

биринчи

32

Nodirov Tulqin Saidovich

Қашқадарё вилояти, Косон тумани, вақтинча ишсиз

валеолог

валеология

учинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 27 ноябр даги “625” сонли буйруғига 10-илова

Патологик анатомия ва суд-тиббий экспертиза мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 24 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Kan Chay-Suk

Тошкент шаҳар патанатомия бюроси

патанатом

патологик анатомия

олий

2

Iskandarov Muxtar Iskandarovich

Тошкент вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

3

Berdiyarova Shohista Namazboyevna

Тошкент вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

биринчи

4

Normurodova Mavlyuda Sovirovna

Самарқанд вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

5

Xolmatova Karamat Iskandarovna

Сурхондарё вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

6

Slesareva Rimma Mixaylovna

Тошкент шаҳри, Республика суд тиббий экспертиза бош бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

7

Zaxidova Adolat Artikmuratovna

Тошкент шаҳри, Республика суд тиббий экспертиза бош бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

биринчи

8

Suyunova Saodat Abdiqodirovna

Сурхондарё вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

9

Турсинов Илёс Тайрович

Тошкент вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий амалий тиббиёт маркази, Тошкент вилоят филиали

патанатом

патологик анатомия

биринчи

10

Sayfullayev Yashin Fayzullayevich

Навоий вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

11

Gamidov Seymur Shukur Ogli

Навоий вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

иккинчи

12

Teshayev Baxtiyor Mamatovich

Навоий вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

13

Sharipova Munisxon Raximjanovna

Наманган вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

14

Alijanov Ibroximjon Tojimirzayevich

Наманган вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

биринчи

15

Tursunova Gulasal Ulashovna

Қашқадарё вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

16

Suleymanov Akrom Alaxanovich

Тошкент шаҳри, Республика суд тиббий экспертиза бош бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий


Ҳужжат тури:  Буйруқ
Ҳужжат рақами:  265
Қабул қилиниш санаси:  27.11.2018
Кўчириб олиш pdf |