Вазирлик ҳақида Ҳужжатлар Муассасалар Янгиликлар Тадбирлар Лойиҳалар АКТ Оnline хизматлар

Малака тоифаси бернш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида Бош сахифа

13 июля 2018

Малака тоифаси бернш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI SOG'LIQNI SAQLASH VAZIRINING

BUYRUG'I


2018 yil "05" 07

№ 425


Toshkent sh.

Малака тоифаси бернш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигида 2015 йил 19 январда 2649-сон билан рўйхатга олинган "Тиббиёт ва фармацевтика ходимларини аттестациядан ўтказиш ва уларга малака тоифалари бериш тартиби тўгрисида" ги Низом талаблари бўйича аттестация ишларини ташкил қилиш ҳамда врачлар ва фармацевтларга малака тоифаси бериш бўйича 2018 йил 23 , 30 июн ва 2 , 3 июл кунлари бўлиб ўтган ихтисослашган аттестация комиссиялари йиғилишлари хулосасига кўра малака тоифаси бериш учуи ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш максадида буюраман:

Қуйидагилар:

Ички касалликлар(терапия), аллергология ва иммунология, врачлик меҳнат экспертизаси, гастроэнтерология, гериатрия, диетология, нефрология, касб касалликлари, реабилитология, курортология, физиотерапия, фитотерапия, даволаш физкультураси, спорт тиббиёти, лазеротерапия ва клиник фармакология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 1-иловага мувофиқ;

Умумий педиатрия, педиатрия, неонатология, болалар кардиологияси ва ревматологияси, болалар гастроэнтерологияси, болалар нефрологияси, болалар пульмонологияси, болалар юқумли касалликлари, ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси, болалар аллергологияси ва иммунологияси, болалик даври иммунопрофилактикаси мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 2-иловага мувофиқ;

Акушерлик ва гинекология, репродуктология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 3-иловага мувофиқ;

Юқумли касалликлар, умумий гигиена ва эпидемиология, гигиена, эпидемиология, микробиология, радиацион гигиена ва радиацион ҳавфсизлик, микробиологик лаборатор текширувлар (бактериология ва вирусология), дезинфектология, паразитология, тиббий энтомология, ўта хавфли инфекциялар

лаборатор диагностикам, паразитар касалликлар лаборатория диагностикам, санитар-гигиеник лаборатория текшируви, радиологик лаборатория текшируви, болалар ва ўсмирлар гигиенаси, овкатланиш гигиенаси, меҳнат гигиенаси, коммунал гигиена, тиббий экология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 4-иловага мувофиқ;

Фармация мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 5-иловага мувофиқ;

Умумий хирургия, кардиохирургия, абдоминал хирургия, колоколопроктология, трансплантология, пластик хирургия ва микрохирургия, торакал хирургия, йирингли хирургия, урология, андрология ва сексопатология, эндоурология, хирургияда лазерли технологиялар, оператив-диагностик эндохирургия (профиллар бўйича), ангиохирургия, эндоскопия, шошилинч тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 6-иловага мувофиқ;

Травматология ва ортопедия, болалар травматологияси ва ортопедияси, ортопедия, вертебрология, нейрохирургия, эндоваскуляр нейрохирургия, спинал (вертебрал) нейрохирургия, комбустиология, рабиология мутахассисликлари бўйича аттестациядан утган врачлар рўйхаги 7-иловага мувофиқ;

Умумий стоматология, терапевтик стоматология, болалар хирургик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси, болалар терапевтик стоматологияси, ортопедик стоматология, ортодонтия, жаррохлик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси ва юз-жағ жарроҳлиги, имплантология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 8-иловага мувофиқ;

Пульмонология, фтизиатрия, фтизиохирургия, суяк тизими

фтизиатрияси, фтизиоофтальмология, дерматовенерология ва тиббий косметология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 9-иловага мувофиқ;

Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Андижон давлат тиббиёт институтидаги ҳудудлараро ихтисослашган аттестация комиссиясида терапия, педиатрия, эндокринология, кардиология, неврология, тиббий радиология, ультратовуш диагностикаси, рентгенология, клиник лаборатория диагностикаси, анестезиология-реаниматология, акушерлик ва гинекология, физиотерапия, хирургия, оториноларингология, колонроктология, офтальмология, терапевтик стоматология, хирургик стоматология, урология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 10-иловага мувофиқ;

Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Самарканд давлат тиббиёт институтидаги ҳудудлараро ихтисослашган аттестация комиссиясида оториноларингология, неврология, умумий стоматология, ультратовуш диагностикаси, болалар неврологияси, анестезиология ва реаниматология, клиник лаборатория диагностикаси, хирургик стоматология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 11-иловага мувофиқ тасдиклансин.

2. Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги врачлар ва фармацевтларга лицензия бериш ва аттестациядан ўтказиш Республика маркази директори
(А.Б.Яркулов) аттестациядан ўтган мутахассисларга малака тоифаси берилганлиги тўғрисидаги сертификатлар тайёрланиши, тасдиқланиши ва тарқатилишини таъминласин.

3. Электрон соғлиқни сақлашни ривожлантириш "UZMEDINFO" Маркази директори (Д.Н.Усмонов) ушбу буйруқни Соғлиқни сақлаш вазирлигининг веб-сайтига жойлаштирсин.

4. Мазкур буйруқ ижроси назоратини вазирнинг биринчи ўринбосари Б.Юсупалиев зиммасига юклатилсин.

В а з и р

А. Шадманов


Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “5” июлдаги “425” сонли буйруғига 1-илова

Ички касалликлар(терапия), аллергология ва иммунология, врачлик меҳнат экспертизаси, гастроэнтерология, гериатрия, диетология, нефрология, касб касалликлари, реабилитология, курортология, физиотерапия, фитотерапия, даволаш физкультураси, спорт тиббиёти, лазеротерапия ва клиник фармакология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 23 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Safarov Nusratillo Nasullayevich

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

2

Xodjayeva Zulxumar Omongaldiyevna

Хоразм вилояти, вақтинча ишсиз

физиотерапевт

физиотерапия

учинчи

3

Dyakov Vladimir Dmitriyevich

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳри, " Dyakov Vladimir Dmitriyevich" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

4

Pattaxova Malika Xusanovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

клиник фармаколог

клиник фармакология

биринчи

5

Qushvaqtov Maxmud Burhonovich

Фарғона вилояти, Қувасой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

6

Sattarov Ismoil

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

7

Aliqulova Buvsara To'ychiyevna

Жиззах вилояти, Ғаллаорол тумани тиббиёт бирлашмаси, 9- ҚОП

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

8

Yaxyayev Xakimdjan Toirovich

Тошкент шаҳри, "Экстрамед" масъулияти чекланган жамияти

гастроэнтеролог

гастроэнтерология

иккинчи

9

Atamuratova Manzura Ashirbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани, 4-туманлараро врачлик меҳнат экспертизаси комиссияси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

10

Toshpo'latov Sherali Pardaboyevich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

нефролог

нефрология

олий

11

Usmanova Shaxlo Irismatovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" ДТЙАК марказий клиник касалхонаси

диетолог

диетология

олий

12

Shodiyeva Nigora Sobitovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий-санитария бўлими

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

13

Turgunova Margarita Shamuratovna

Тошкент шаҳри, "Шифонур эксимер" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

14

Israylova Zulxumar

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

15

Mamatkulov Xasan Abdusamatovich

Тошкент шаҳри, "Jaksoft mediсal diagnostik servise" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

16

Vafakulov Baxtiyor Baxramovich

Наманган вилояти, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари Федерацияси Кенгаши қошидаги санатор-курортлар бошқармаси, "Чортоқ санаторийси" масъулияти чекланган жамияти

физиотерапевт

физиотерапия

олий

17

Zokirov Abduraxim Nematovich

Наманган вилояти, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари Федерацияси Кенгаши қошидаги санатор-курортлар бошқармаси, "Чортоқ санаторийси" масъулияти чекланган жамияти

физиотерапевт

физиотерапия

олий

18

Nazarova Sevara Ramizullayevna

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

даволаш физкультураси врачи

даволаш физкультураси

иккинчи

19

Achilov Itolmas Hamroyevich

Тошкент шаҳар 5-клиник шифохонаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

20

Nalibayeva Ra'no Abdusamatovna

Тошкент шаҳар 5-туғруқ комплекси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

21

Islamova Shaxnoz Zukurovna

Тошкент шаҳри, "МДС сервис" масъулияти чекланган жамияти

гастроэнтеролог

гастроэнтерология

олий

22

Muminova Stora Ubaydullayevna

Тошкент шаҳри, "Дармон сервис" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

23

Matyaqubova Gulnora

Хоразм вилояти, Янгибозор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

24

Nosirova Dilfuza Erkinovna

Жиззах вилоят 30-сонли туманлараро тиббий меҳнат экспертиза комиссияси

эксперт-терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

25

Imomberdiyeva Movludaxon Buzbayevna

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

26

Qaxorov Karimjon Keldibayevich

Андижон вилояти, Асака тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

27

Saydaliyev Rustam Saydaliyevich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

28

Tulyaganova Sayyora Tuychiyevna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари Федерацияси Кенгаши қошидаги санатор-курортлар бошқармаси, "Чинобод санаторийси" масъулияти чекланган жамияти

гастроэнтеролог

гастроэнтерология

иккинчи

29

Dusmuratov Qo'chqor

Жиззах вилояти, Жиззах шаҳри, "Medstar lux" хусусий клиникаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

30

Davletova Gulchexra Usmankulovna

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий санитария бирлашмаси, "Қибрай" клиник санаторийси

физиотерапевт

физиотерапия

биринчи

31

Abduxamidov Abdumajid Ismoilovich

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

32

Umurzakov Oybek Turgunbayevich

Андижон вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

33

Shukurova Shahnoza Axmatovna

Бухоро вилояти, Пешкў тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

гастроэнтеролог

гастроэнтерология

иккинчи

34

Xoliqova Laylo Tojidinovna

Бухоро вилояти, Пешкў тумани тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

35

Israilova Aziza Nazirbayevna

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани, "Оқтош санаторийси" масъулияти чекланган жамияти

физиотерапевт

физиотерапия

иккинчи

36

Raxmatullayeva Dilorom Alimovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани, "Gatling med" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

37

Ergashev Madaminjon Maxsudaliyevich

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

38

Sultanov Axmadjon Ismailovich

Хоразм вилояти, Урганч шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

39

Bazarova Sayyora Abdubasitovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган терапия ва тиббий реабилитация илмий-амалий тиббиёт маркази акциядорлик жамияти клиникаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

40

Nadirxanova Zulfiya Asilxanovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

41

Usanov G'ofur Tangirovich

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

42

Shukurov Berdimurot Mamarasulovich

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

43

Nasirov Islam Ilyasovich

Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

44

Ashurov Shavkat Islomovich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

нефролог

нефрология

олий

45

Baqoyev Erkin Sultonovich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

нефролог

нефрология

олий

46

Azizov Karim Mingturayevich

Сурхондарё вилояти, Узун тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

47

Sharipova Gulxan Ismatovna

Навоий вилояти, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

48

Sabirova Gulchexra Asadovna

Тошкент шаҳри, Санитария-гигиена ва касб касалликлари илмий текшириш институти клиникаси

касб касалликлари врачи

касб касалликлари

биринчи

49

Karimova Xurshida Nizomiddinovna

Бухоро вилояти, Когон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

50

Ibragimova Gulnora Sharipovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

51

Davronova Nigora Temirovna

Бухоро вилояти, Когон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

52

Nikandrova Yevgeniya Vladimirovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон ҳаво йўллари" миллий авиакомпанияси, "Узаэронавигация" маркази давлат корхонаси тиббий пункти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

53

Rasulov Xushnudbek Mamirovich

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

54

Maksumjonov Azamat Muxitdinovich

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

физиотерапевт

физиотерапия

олий

55

Norbutayeva Muxtaram Rashidovna

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани тиббиёт бирлашмаси, болалар поликлиникаси

физиотерапевт

физиотерапия

олий

56

Tashpo'latova Rajavoy Rashidovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

физиотерапевт

физиотерапия

олий

57

Kalmenova Indira Djumaxanovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

58

Bashlikova Aleksandra Gennadevna

Тошкент шаҳри, "Interteach " масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

59

Raximova Zulfiya Ruzmatovna

Сурхондарё вилояти 2-руҳий асаб касалликлари шифохонаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

60

Dustbabayeva Nazifa Damirovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган аллергология илмий мaркази

аллерголог

аллергология

олий

61

Rajabov Nodirbek Muhammadiyevich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

62

Qoraboyeva Kimyoxon Karimovna

Наманган вилояти, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари Федерацияси Кенгаши қошидаги санатор-курортлар бошқармаси, "Чортоқ санаторийси" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

63

Kamolova Xamidaxon Jaloliddinovna

Наманган вилояти, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари Федерацияси Кенгаши қошидаги санатор-курортлар бошқармаси, "Чортоқ санаторийси" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

64

Tursunova Nigora Turgunovna

Тошкент шаҳри, "Акфамедлайн" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

65

Razaqova Saida Abbosovna

Андижон вилояти, Бўз тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

66

O'rmonova Ra'noxon Raxmonberdiyevna

Андижон вилояти, Бўз тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

67

Ruziyeva Gulbaxor Xusenovna

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

физиотерапевт

физиотерапия

биринчи

68

Axundadayeva Maxliyoxon Musinovna

Андижон вилояти, Андижон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

69

Radjavaliyev Toxir Zaynabidinovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, хўжалик ҳисобидаги тиббий кўрик бўлими

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

70

Yuldasheva Tursunoy Sobirjonovna

Наманган вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

71

Toshbekov Dilmurod Baxramovich

Жиззах вилояти, Жиззах шаҳри, "Авестом" хусусий клиникаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

72

Xamrakulova Mukaddasxon Askarovna

Тошкент шаҳри, Санитария-гигиена ва касб касалликлари илмий текшириш институти клиникаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

73

Jo'rayeva Saodatxon Tursunovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

аллерголог

аллергология

олий

74

Sultonov Baxtiyar Saidovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, хўжалик ҳисобидаги тиббий кўрик бўлими

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

75

Fayziyev Shodmon Muminevich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

физиотерапевт

физиотерапия

иккинчи

76

Xolikova Roxila Kundiboyevna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати тиббий-санитария бўлими

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

77

Fozilov Xushnut Sultonovich

Андижон вилояти, Олтинкўл тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

78

Mirzayev Mirzaxamdam Abduboqiyevich

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

79

Nishonov Behzod Qudratovich

Тошкент шаҳри, Санитария-гигиена ва касб касалликлари илмий текшириш институти клиникаси

касб касалликлари врачи

касб касалликлари

иккинчи

80

Usmanova Muxabbatxon Egamberdiyevna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

81

Raximova Xilola Xamidovna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани, "Саид Мухиддин шифо" тижорат ишлаб чиқариш хусусий корхонаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

82

Boltayeva Muxiba Abdushukurovna

Қашқадарё вилояти, "Ўзбекистон темир йўллари" ДТЙАК, Қарши темир йўл шифохонаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 5 июл даги “425” сонли буйруғига 2-илова

Умумий педиатрия, педиатрия, неонатология, болалар кардиологияси ва ревматологияси, болалар гастроэнтерологияси, болалар нефрологияси, болалар пульмонологияси, болалар юқумли касалликлари, ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси, болалар аллергологияси ва иммунологияси, болалик даври иммунопрофилактикаси мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 23 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Xodjimetova Nozima Atxamovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

биринчи

2

Tursunov Manabjon

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

педиатр

педиатрия

иккинчи

3

Raxmonov Raxmonali Yaqubjonovich

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

4

Xayitqulova Mayram Muxammadiyevna

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

5

Allanazarova Guljaxon Xushvaktovna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

6

Turdiyeva Manzuraxon Sharofutdinovna

Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

олий

7

Ruzmetova Adolat Jumabayevna

Хоразм вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

8

Nasimov Raxmonqul

Навоий вилояти, Нурота тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

9

Xaydarov Nizomitdin Umarovich

Жиззах вилояти, Бахмал тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

10

Ishanxodjayeva Muazzamxon Nabiyevna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

педиатр

педиатрия

олий

11

Yusupova Umida Yergashevna

Сирдарё вилояти, Гулистон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

12

Latipova Raufa Sagidullayevna

Сирдарё вилояти, Гулистон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

13

Mirdjalilova Feruzaxon Saydullayevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

14

Muratova Umida Abduxamidovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон" масъулияти чекланган жамияти шаклидаги даволаш илмий ишлаб чиқариш маркази

педиатр

педиатрия

олий

15

Ergasheva Maxbuba Yuldoshevna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

16

Karimova Dilfuza Amanbayevna

Тошкент шаҳар 5-болалар клиник шифохонаси

неонатолог

неонатология

олий

17

Mirzayev Obid Shodmonkulovich

Қашқадарё вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

неонатолог

неонатология

олий

18

Yusupova Tursinoy Nurmaxammatovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

19

Karimova Shaxzoda Maxmudovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар гастроэнтерологи

болалар гастроэнтерологияси

олий

20

Djurayeva Odina Turayevna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

21

Muxammadiyorova Gulnoraxon Noilovna

Фарғона вилоят аҳоли репродуктив саломатлик маркази

педиатр

педиатрия

олий

22

Жуманиязова Насиба Азатовна

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

биринчи

23

Radjapova Roza Ruzmetovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

24

Bekbauliyeva Zamira Kabilovna

Қорақалпоғистон Республикаси болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

25

Usenova Saodat Kushenovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Шуманай тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

26

Jumayev Norbo'ta Donayevich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

27

Shaptakov Omon Shakulovich

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

28

Ismailova Feruza Kuvandikovna

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

29

Djumayeva Mexriniso Abdulxamidovna

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

30

Alikulova Gulsum Tuxtamishovna

Сурхондарё вилоят перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

31

Бабамурадова Дилбар Абдухамидовна

Сурхондарё вилоят, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

32

Maxammatova Nurxon Raxmatullayevna

Андижон вилоят перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

33

Sattarova Gulnora Xalilovna

Андижон вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

неонатолог

неонатология

олий

34

Aipova Xosiyat Abdullayevna

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

35

Madraximova Zamiraxon Usubjonovna

Наманган вилоят жисмоний тарбия ва спорт бошқармаси тасарруфидаги гимнастикага ихтисослаштирилган болалар ва ўсмирлар спорт мактаби

ўсмирлар врачи

ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси

олий

36

Dadabayeva Artikxan Yusubdjanovna

Наманган вилоят ихтисослаштирилган "Бешкапа" болалар ревматология сиҳатгоҳи

педиатр

педиатрия

олий

37

Bobomuradov Eshpulat Xamdamovich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

38

Muxitdinova Rano

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

педиатр

педиатрия

олий

39

Papina Yevgeniya Sergeyevna

Тошкент шаҳри, Республика ОИТСга қарши кураш маркази

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

биринчи

40

Umirzakov Irali Kuchkarovich

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

41

Begayev Abdumalik Kasimovich

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

42

Abdukarimov Baxrom Mirzakarimovich

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

биринчи

43

Tulaboyeva Saltanat Turlibekovna

Тошкент шаҳар 3-болалар клиник шифохонаси

педиатр

педиатрия

олий

44

Baklushina Yana Valerevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

болалар кардиология ва ревматологияси шифокори

болалар кардиология ва ревматологияси

биринчи

45

Isayeva Naima Shavkatovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

46

Abduraxmanova Fatima Rixsibayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

неонатолог

неонатология

олий

47

Sobirov Inomjon Ikromovich

Жиззах вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

олий

48

Boboxalov Ubaydulla Sheraliyevich

Жиззах вилояти, Бахмал тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

49

Saliyeva Anora Anvarovna

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий санитария бирлашмаси, 1-марказий поликлиника

педиатр

педиатрия

олий

50

Xudaykulova Nilufar Mardanovna

Тошкент шаҳри, У.Қ.Қурбонов номидаги болалар руҳий-асаб касалхонаси

педиатр

педиатрия

биринчи

51

Ismailova Zulfiya

Хоразм вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

ўсмирлар врачи

ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси

олий

52

Gaipova Gulnoza Baxramjonovna

Тошкент шаҳар 9-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

иккинчи

53

Ismailova Shoira Toxtamuratovna

Тошкент шаҳри, "Akfa medline" масъулияти чекланган жамияти

педиатр

педиатрия

олий

54

Saushkina Tatyana Toxtasinovna

Қорақалпоғистон Республикаси, "Ўзбекистон темир йўллари" ДТЙАК, Қўнғирот темир йўл шифохонаси

педиатр

педиатрия

олий

55

Palvaniyazova Gumshagul Kungratbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Шуманай тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

56

Askarova Matlyuba Nurbayevna

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

57

Xusainova Dinara Sidikovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

биринчи

58

Grachyova Natalya Yevgenevna

Тошкент шаҳри, Ислом Каримов номидаги халқаро аэропорт ДУК, тиббий санитария қисми

педиатр

педиатрия

иккинчи

59

Aralov O'raz Narzullayevich

Қашқадарё вилояти, Касби тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

60

Mamatkulova Zarifa Murtazakulovna

Жиззах вилояти, Жиззах шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

педиатр

педиатрия

олий

61

Amilova Xilola Utkurovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

педиатр

педиатрия

олий

62

Raximov Otabek Xo'sinovich

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

63

Primova Tursin Buriyevna

Қашқадарё вилоят туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

64

Irgasheva Muxabbat Ibragimovna

Жиззах вилоят перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

65

Islomova Gulbaxor Rizakulovna

Жиззах вилоят перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

66

Sheraliyeva Maxbuba Muratovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий санитария бўлими

педиатр

педиатрия

олий

67

Sultanova Nasiba Zulfanovna

Самарқанд вилояти, Булунғур тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

68

Maxkamova Mukaddas Mamadjanovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

болалар кардиология ва ревматологияси шифокори

болалар кардиология ва ревматологияси

олий

69

Usmanova Saodatxon Yuldashevna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

70

Abdullayeva Xatima Mamadaliyevna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

71

Yunusova Surayoxon Sheraliyevna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар кардиология ва ревматологияси шифокори

болалар кардиология ва ревматологияси

олий

72

Omonova Jamila Xoliyorovna

Тошкент шаҳар И.Иргашев номли 4-клиник шифохонаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

73

Tag'oyeva Muxabbat Turobovna

Қашқадарё вилояти, Муборак тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

74

Shamsiyeva Xalima Ziyatovna

Қашқадарё вилоят туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

75

Turdipulotova Muhabbat Ma'rufovna

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

76

Jamalova Salmo Keunimjayevna

Қорақалпоғистон Республикаси болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

ўсмирлар врачи

ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси

олий

77

Xamidova Shahnoz Solijonovna

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

78

Mirzasharipova Musallamxon Mo'ydinxanovna

Фарғона вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар нефрологи

болалар нефрологияси

олий

79

Ataboyeva Muxayyo Amanovna

Фарғона вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

80

Xamraliyeva Yulduzxon Xakimovna

Фарғона вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

81

Shodiyeva Gulbaxor Xudayberdiyevna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 2-тиббий санитария қисми

педиатр

педиатрия

олий

82

Tashbaltayev Baxromjon Rustamovich

Фарғона вилояти, Қувасой шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

83

Xudoyarova Solida Ulugovna

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

84

Davlyatova Nasiba Bobomuratovna

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 5 июл даги “425” сонли буйруғига 3-илова

Акушерлик ва гинекология, репродуктология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 23 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Tadjiyeva Nargiza Mavlanovna

Қашқадарё вилоят туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

2

Xaytbayeva Mamlakat

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

3

Trubitsina Violetta Yurevna

Тошкент шаҳри, "All Med Serevice" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

4

Pulatova Gavhar Erkinovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

5

Izzatova Dilyara Anvarovna

Тошкент вилояти, Қуйичирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

6

Mamedova Mohigul Nurmuxammedovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

7

Xurramova Yulduz Xolmirzayevna

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

8

Maxmudova Dilbar Yulcharovna

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

9

Kurbankulova Shoira Faxritdinovna

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

10

Yadgarov Fayzi Nizamovich

Сирдарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сирдарё филиали

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

11

Amanova Mavjuda Suvanovna

Қашқадарё вилоят тиббий ташҳисот маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

12

Muzaffarova Muxiba Xamzayevna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

13

Yuldasheva Anabibi Saliyevna

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

14

Karimova Donaxon Abdulxayevna

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

15

Mamurova Munavvarxon Ganiyevna

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

16

Nazirova Salimaxon Xakimovna

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

17

Ro'ziyeva Nilufar Karomatovna

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

18

Xegay Olga Aleksandrovna

Тошкент шаҳри, "Bless MED Clinic" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

19

Yuldasheva Dilfuza Rovshanovna

Тошкент шаҳар 7- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

20

Burangulova Liliya Abduraxmanovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббий маркази, Нукус филиали

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

21

Batirova Diloram Uralovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

22

Xudaybergenova Azada Kamalovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

23

Yernazarova Tamara Tenelbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

24

Achilova Salima Ibragimovna

Қашқадарё вилоят туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

25

Tursunkulova Gulchexra Ergashevna

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

26

Бабажанова Шахида Дадажановна

Тошкент шаҳри, Республика перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

27

Mambetova Mukaddas Doschanovna

Тошкент шаҳри, Республика перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

28

Zoitova Gavxaroy Abdusamikovna

Тошкент вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

29

Maxmudova Gulshod Muzaffarovna

Қашқадарё вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

30

Allamuradova Zulfiya Maxmasaliyevna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, 59-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

31

Askarova Ziyoda Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, 59-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

32

Boymurodov Aziz Rasulberdiyevich

Тошкент шаҳар 4- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

33

Сон Александр

Тошкент шаҳар 4- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

34

Tuyakova Gulmira Negmanovna

Тошкент шаҳри, "Vega-Med" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

35

Ashurova Umida Alisherovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

36

Saidqulova Sayyora O'ktamovna

Жиззах вилояти, Ғаллаорол тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

37

Maksumova Muxabbatxon

Тошкент шаҳри, "Nikoh va oila" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

38

Raxmatova Nilufar Boboyorovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани, "Умид Гулшани" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

39

Tojiyeva Minavvar Butayevna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 27-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

40

Hakimova Shahnoza Abduvahobovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, 58-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

учинчи

41

Mirzayeva Yulduz Karimovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

42

Imomqulova Dilorom Akramovna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

43

Muqimova Dildor Rashidovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 3- тиббий санитария қисми

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

44

Нуруллоева Фароғат Насруллоевна

Сирдарё вилояти, Ховос тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

45

Djumaniyazova Muborak O'rinbayevna

Хоразм вилояти, Гурлан тумани тиббиёт бирлашмаси, 9-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

46

Norboyeva Xulkar Kurbanovna

Тошкент шаҳар 6- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

47

Omonturdiyeva Nodira Nurboboyevna

Қашқадарё вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

48

Egamova Nasiba Buronovna

Қашқадарё вилоят туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

49

Adilova Malika Baxramovna

Тошкент шаҳри "Heiber clinic" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

50

Ismailova Tamara Ayapovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

51

Islamova Nozima Kabuldjanovna

Тошкент шаҳар 7- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

52

Tashmatova Salima Usmanovna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

53

Atasheva Muqaddas Kadamboyevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

54

Ashurova Durdona Abdali-qizi

Тошкент шаҳар 6- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

55

Jumaniyozova Nodira Omangaldiyevna

Тошкент шаҳар 7- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

56

Tursunova Mexribon Sultonovna

Сурхондарё вилоят репродуктив саломатлик маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

57

Matniyazova Fazilat Yaqubovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

58

Kurbanova Feruza Normuradovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

59

Tadjibayeva Adina Ibragimovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

60

Davlatova Barnoxon Baxtiyarovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

61

Shamsuddinova Nigoraxon Abdullayevna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

62

Xaitbayeva Firuzaxon Saparbayevna

Наманган вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

63

Usmonova Ra'noxon Raxmataliyevna

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

64

Jumanazarova Dilorom Rayimkulovna

Самарқанд вилояти, Булунғур тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

65

Махмудова Саида Омурзаковна

Фарғона вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

66

Azimova Shaxlo Saidbasitovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 8-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

67

Omonova Nasibaxon Davlatbekovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

68

Majitova Safiya Karshiyevna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

69

Norova Dilnoz Raximberdiyevna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

70

Rajabova Zilola Botirovna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

71

Bobojonova Marhabo Muzaffarovna

Бухоро вилояти, Қоровулбозор тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

72

Axmedvaliyeva Nasima Zagitovna

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

73

Zakirova Shaxadat Atayevna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

74

Usmanova Nafisa Yunusovna

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

75

Xalimova Dilfuza Xalimovna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

76

Mamadiyarova Firuza Turdiyevna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

77

Bobojonova Muyassar Abdullayevna

Хоразм вилояти, Гурлан тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

78

Искандарова Дилбар Кочкаровна

Хоразм вилояти, Гурлан тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

79

Saydaxmedova Shahnoza Odilovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

80

Asrorova Zuhro Ulug'bekovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

81

Abdupattoyeva Nargiza Xolmuxammadovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

82

Maripova Maxfiratxon Mutalipovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

83

To'ychiyev Sadulla Mustabovich

Самарқанд вилояти, Булунғур тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

84

Radjapova Oqila Karimbayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 15-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

85

Umirova Saidaxon Saidazamovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

86

Xonturayeva Shoira Madaminovna

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

87

Qobilova Oydin Karshiyevna

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

88

Axmetova Yulduzxan Saparbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Тахиатош тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

89

Turayeva Sanavar Saidovna

Навоий вилояти, Зарафшон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

90

Farmanova Shoira Xayitmurodovna

Қашқадарё вилояти, Нишон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

91

Duysenbayeva Raysa Bazarbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

92

Bekniyazova Gulzabira Utebayevna

Қорақалпоғистон Республикаси перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

93

Parpiyeva Dilfura Abdumalikovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

94

Tleubergenova Gulsauir Almuratovna

Қорақалпоғистон Республикаси перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

95

Kurbanbayeva Gulchexra Kurbanbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

96

Sotvoldiyeva Dilrabo Ixvolidinovna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

97

Turdibayeva Shoxista Ruzibayevna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

98

Nurmatova Feruza Karimovna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

99

Sharipov Xurshed Baxronovich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

100

Yuldasheva Shirinxon Furkatovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

101

Safayeva Marviyaxon Xabibullaxonovna

Тошкент шаҳри, "All Med Service" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

102

Urinova Nodira Babaniyazovna

Самарқанд вилояти, Пахтачи тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

103

Sadriyeva Abida Abduxamidovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

104

Axtamova Fazilat Shukrullayevna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

105

Eshanova Yulduz Ramazonovna

Тошкент шаҳри, Республика аҳоли репродуктив саломатлик маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 5 июл даги “425” сонли буйруғига 4-илова

Юқумли касалликлар, умумий гигиена ва эпидемиология, гигиена, эпидемиология, микробиология, радиацион гигиена ва радиацион ҳавфсизлик, микробиологик лаборатор текширувлар (бактериология ва вирусология), дезинфектология, паразитология, тиббий энтомология, ўта хавфли инфекциялар лаборатор диагностикаси, паразитар касалликлар лаборатория диагностикаси, санитар-гигиеник лаборатория текшируви, радиологик лаборатория текшируви, болалар ва ўсмирлар гигиенаси, овқатланиш гигиенаси, меҳнат гигиенаси, коммунал гигиена, тиббий экология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 23 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Xudayarova Bibisora Mamanazarovna

Сурхондарё вилоят давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

2

Ro'ziyev Azamat Ro'zmaxmatovich

Тошкент шаҳри, Республика давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

иккинчи

3

Barotov Farxod

Бухоро вилояти, Олот тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

4

Nizomxodjayeva Malika Askarovna

Тошкент шаҳри, Вирусология илмий текшириш институти клиникаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

5

Rashidova Fotima Xalmuratovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

иккинчи

6

Axmedova Zumratoy Bobojalilovna

Фарғона вилоят давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

7

Babayeva Nigora Axmedovna

Хоразм вилоят давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

8

Chariyev Babamurot Absalamovich

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

овқатланиш гигиенаси

олий

9

Dolimjonova Shaxnoza Yakubovna

Андижон вилояти, Пахтаобод тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

биринчи

10

Yusupova Malika Abdusalomovna

Андижон вилояти, Пахтаобод тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

11

Aliqulov Toshmuxammad Xolmamatovich

Сурхондарё вилояти, Қизириқ тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

12

Nasridinov Otaxon Raxmatovich

Наманган вилояти, Чуст тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

13

Baxrinov Xujammurat

Қашқадарё вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

14

Nazarova Ashiroy

Бухоро вилояти, Когон тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

15

To'xtayeva Gullola Hasanovna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

биринчи

16

Qurbanova Xushvakt Muxamadovna

Бухоро вилояти, Жондор тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

17

Xolnazarov Zoyir Xasanovich

Бухоро вилояти, Қоровулбозор тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

18

Abdullayev Isroiljon Mamanazirovich

Наманган вилояти, Норин тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

19

Tog'ayev Xidir Amanovich

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

овқатланиш гигиенаси

олий

20

Ismoilova Zulfiya Otaboyevna

Хоразм вилояти, Янгиариқ тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенаси

олий

21

Жовлиев Зарип Холмахматович

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

22

Pirova Feruza Boltayevna

Бухоро вилоят давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

врач-вирусолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

биринчи

23

Alimov Berdiboy Chutbayevich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

коммунал гигиена

олий

24

Abidova Munavvar Xusenaliyevna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

25

Kim Janna Viktorovna

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий санитария бирлашмаси, санитария-эпидемиология станцияси

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

иккинчи

26

Rashidova Saodat Abdufatixovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

инфекционист

юқумли касалликлар

учинчи

27

Primqulov Ikromqul Xolikulovich

Сирдарё вилояти, Боёвут тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

меҳнат гигиенаси

олий

28

Djurayeva Nodira Nabiyevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

иккинчи

29

Kudaynazarov Adilbay Abdinaymovich

Қорақалпоғистон Республикаси болалар юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

30

Saytaxunova Sayora Ergashevna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

биринчи

31

Sadikova Xuriyat Xalilovna

Тошкент шаҳар 1-болалар клиник шифохонаси

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

32

Jurayeva Dildora Ergashevna

Тошкент шаҳри, Вирусология илмий текшириш институти клиникаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

33

Fazlidinov Baxritdin Najmiddinovich

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

34

Umarova Gulchexra Djalilovna

Тошкент шаҳри, Эпидемиология, микробиология ва юқумли касалликлар илмий текшириш институти клиникаси

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

35

Turdiyeva Luiza Rustamovna

Тошкент шаҳри, Республика давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

биринчи

36

Xo'jakulova Muqaddas Xushiyevna

Тошкент шаҳри, Республика давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

биринчи

37

Nurmatova Feruza Toshpo'latovna

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

тиббий энтомолог

тиббий энтомология

биринчи

38

Eshmirzayeva Baxtigul Aqnazarovna

Жиззах вилоят перинатал маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

39

Iskandarov Diyor Xasanovich

Жиззах вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

40

Sabirova Inobat Saliyevna

Тошкент вилоят давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

бактериолог

ўта хавфли инфекциялар лаборатория диагностикаси

биринчи

41

Tajibayev Farxod Sayfiddinovich

Тошкент вилоят давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

42

Abdusatarov Sharafutdin Xayridinovich

Тошкент шаҳар дезинфекция станцияси

дезинфектолог

дезинфектология

олий

43

Ochilov Musurmon Mustofoyevich

Сурхондарё вилоят давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

радиацион гигиена

олий

44

Almatova Sayora Dadajanovna

Тошкент вилоят давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенаси

олий

45

Ismoilov Abdimajit Usarovich

Самарқанд вилояти, Қўшработ тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

46

To'ymurodov Zafar Mardiyevich

Самарқанд вилояти, Қўшработ тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

47

Ramazanova Gulnora Islomovna

Бухоро вилояти, Вобкент тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

биринчи

48

Ziyoyev Elmamat Toshniyozovich

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

меҳнат гигиенаси

олий

49

Alimov Ergash Salomovich

Жиззах вилоят давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

меҳнат гигиенаси

олий

50

Bekmuratova Gulnora Ubaydullayevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

биринчи

51

Xolbekova Xulkaroy Yuldashevna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

иккинчи

52

Ajiniyazova Ayzada Saparniyazovna

Қорақалпоғистон Республикаси Карантин, ўлат ва ўта ҳавфли юқумли касалликлар профилактикаси маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

53

Mambetkarimova Muxabbat Polatbaevna

Қорақалпоғистон Республикаси Карантин, ўлат ва ўта ҳавфли юқумли касалликлар профилактикаси маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

54

Nurmetov Xaytboy Firimmatovich

Хоразм вилояти, Гурлан тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

олий

55

Воҳидов Абдураҳмон Исомиддинович

Бухоро вилояти, Республика Карантин ва ўта ҳавфли юқумли касалликлар муҳофазаси маркази, Бухоро филиали

паразитолог

паразитология

иккинчи

56

Abdusamatova Risolat Abdumuratovna

Сурхондарё вилоят давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

57

Tuychibayeva Lolaxon Basimovna

Тошкент шаҳри, Вирусология илмий текшириш институти клиникаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

58

Inogamova Feruza Kaxramonovna

Тошкент шаҳри, Республика ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

59

Xujayorov Soatmumin Ruzibayevich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

60

Ишонқулов Сергей Суванович

Сурхондарё вилояти, Денов тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

61

Бойсариев Чори Эшматович

Сурхондарё вилояти, Денов тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

62

Xujanazarov Mamanazar Eshmamatovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

63

Alimov Shuxrat Mirzamuratovich

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

64

Djurayeva Mamlakat Uktamovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

65

Tursoatova Zuxra Nazarovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

66

Po'latova Nigoraxon Muxtorovna

Андижон вилоят давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

меҳнат гигиенаси

олий

67

Bekmurodova Gulnoz To'xtayevna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенаси

олий

68

Jurayeva Tojiniso Qilichovna

Қашқадарё вилояти, Касби тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

69

Nurboboyeva Ruxiya Diyorovna

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенаси

олий

70

Bayjanov Allabergan Kadirovich

Самарқанд вилоят юқумли касалликлар клиник шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

71

Адилова Норгул Ахроровна

Бухоро вилояти, Олот тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

тиббий энтомолог

тиббий энтомология

биринчи

72

Xolov Shomurod Shamsiyevich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

тиббий энтомолог

тиббий энтомология

иккинчи

73

Boboyev Aziz Abdullayevich

Хоразм вилояти, Боғот тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

74

Bayniyazova Tleuxan Qri'qbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси Карантин, ўлат ва ўта ҳавфли юқумли касалликлар профилактикаси маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

75

Ochilov Baxriddin Abdimuradovich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

76

Матякубова Замира Рахимбоевна

Хоразм вилоят давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

77

Tursunqulova Lola Narimanovna

Самарқанд вилоят юқумли касалликлар клиник шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

78

Axmedova Gulnora Nurmaxsutovna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

79

O'rinboyeva Moximoy Adhamovna

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

тиббий энтомолог

тиббий энтомология

иккинчи

80

Abdullayeva Gulzirabonu Ibroximovna

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

паразитар касалликлар лаборатория диагностикаси

биринчи

81

Qorayeva Shoyira Abdolimovna

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

коммунал гигиена

биринчи

82

Sayidova Nasiba Sunnatovna

Самарқанд вилоят давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

83

Toirova Zarrina Sadikjanovna

Самарқанд вилоят давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

иккинчи

84

Berdikulova Zarifa Shavkatovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар давлат санитария-эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

иккинчи

85

Abduraxmanova Nigoraxon Raximovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

биринчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 5 июл даги “425” сонли буйруғига 5-илова

Фармация мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 23 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Vafoyev Sayfitdin Ikromovich

Бухоро вилоят сил касалликлар диспансери

провизор

фармация

биринчи

2

Tog'ayeva Soxiba Kuvatovna

Тошкент вилояти, Олмалиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, болалар шифохонаси

провизор

фармация

олий

3

Yerjanova Roza Ibragimovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

провизор

фармация

олий

4

Rasulova Jumagul Yuldashovna

Андижон вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

провизор

фармация

биринчи

5

Saatov Tashkentbay Djabbarovich

Сирдарё вилояти, Сардоба тумани тиббиёт бирлашмаси, болалар шифохонаси

провизор

фармация

иккинчи

6

Сарсенова Пернеш Бектасовна

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, болалар шифохонаси

провизор

фармация

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 5 июл даги “425” сонли буйруғига 6-илова

Умумий хирургия, кардиохирургия, абдоминал хирургия, колоколопроктология, трансплантология, пластик хирургия ва микрохирургия, торакал хирургия, йирингли хирургия, урология, андрология ва сексопатология, эндоурология, хирургияда лазерли технологиялар, оператив-диагностик эндохирургия (профиллар бўйича), ангиохирургия, эндоскопия, шошилинч тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 30 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Asadov Nishod Nayimovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ангиохирург

ангиохирургия

учинчи

2

Mansurov Shoxrux Karimovich

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

эндоскопист

эндоскопия

учинчи

3

Raximov Sarvar Sayfullayevich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндоскопист

эндоскопия

олий

4

Fayziyev Sherzod Mirfazilovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндоскопист

эндоскопия

учинчи

5

Abdurazakova Shoira Djurayevna

Тошкент шаҳар тиббий маслаҳат диагностика маркази

эндоскопист

эндоскопия

олий

6

Berdiyev Arslon Xamrayevich

Қашқадарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

7

Saidxanov Basit Akaidovich

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий санитария бирлашмаси, 1-марказий поликлиника

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

8

Shaxbazov Baxtiyar Djalalovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

хирург

умумий хирургия

биринчи

9

Isxoqov Hudoyberdi

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

10

Nasirov Axtam Borakayevich

Самарқанд вилояти, "Ўзбекистон темир йўллари" ДТЙАК, Самарқанд бекати бирлашган касалхонаси

хирург

умумий хирургия

олий

11

Choriyev Shomurot Allayevich

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

12

Sattarov Oybek Toxirovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

хирург

умумий хирургия

биринчи

13

Kamalov Sultonxuja Tavakkalxodjayevich

Тошкент шаҳри, "Extramed" масъулияти чекланган жамияти

хирург

умумий хирургия

иккинчи

14

Tureniyazov Menglimurat Sherniyazovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Нукус филиали

хирург

умумий хирургия

олий

15

Berdikulov Ilxom Abdurazzakovich

Тошкент вилояти, вақтинча ишсиз

колопроктолог

колопроктология

учинчи

16

Karimov Sherzod Abdujalolovich

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилояти филиали

ангиохирург

ангиохирургия

биринчи

17

Abrayev Shodmon Mengturayevich

Сурхондарё вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

эндоскопист

эндоскопия

олий

18

Siddikov Muydinjon Nematovich

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндоскопист

эндоскопия

олий

19

Mirsaidov Miraziz Mirxamidovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия маркази

кардиохирург

кардиохирургия

иккинчи

20

Alimov Amonjon Baxtiyorovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия маркази

кардиохирург

кардиохирургия

иккинчи

21

Matlatipov Muzaffar Ro'zimovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия маркази

бўлим мудири

кардиохирургия

иккинчи

22

Turdiyev Ortiqbay Kaxxarovich

Наманган вилояти, Косонсой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

23

Matnazarov Sanjarbek Matnazarovich

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

24

Xodjimuratov Djaxangir Erkinovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

25

Mansurov Ilxamjon Fatullayevich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

26

Djumaniyazov Rustam Shukirillayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

27

Masharipov Amangeldi

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

28

Arslonov Nematjon Fayzullayevich

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

29

Masharipov Isa Kadirberganovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Элликқалъа тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

30

Shamuratov Alimjan Xaytbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

31

Usmanov Xusniddin Axmedovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

32

Ummataliyev Baxtiyor To'xtaraliyevich

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

хирург

умумий хирургия

олий

33

Kojaxmetov Yerkin Sovetbekovich

Тошкент шаҳри, "Шифо Нур Eximer" масъулияти чекланган жамияти

хирург

умумий хирургия

олий

34

Jafarov Xasan Mirzaxidovich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

хирург

умумий хирургия

олий

35

Mirzoyev Quchqor Boboxonovich

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

36

Saitov Akmurat Tursunovich

Сурхондарё вилояти, "Ўзбекистон темир йўллари" ДТЙАК, Термиз темир йўл бирлашган шифохонаси

хирург

умумий хирургия

олий

37

Ochilov Abdikarim Abdinazarovich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

38

No'monov Behzod Ismoilovich

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

иккинчи

39

Vaisov Umrbek Xasanbayevich

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

40

Kasimov Baxromjon Yigitaliyevich

Фарғона вилояти, Боғдод тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

41

Rustamov Gafur

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

42

Komilova Ziyodaxon Maxmudovna

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

43

Elbabayev Olmas Magripovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

44

Alimov Ibodullo Gayvullayevich

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

45

Maxmudov Umarkul Bustanovich

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

46

Sadikov Rustam Yusupovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Нукус филиали

хирург

умумий хирургия

олий

47

Ishanxodjayev Xayrulla Raximovich

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

биринчи

48

Abdazimov Muzaffar Xakimovich

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

49

Латипов Илҳомжон Икромович

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

хирург

умумий хирургия

иккинчи

50

Xodjibayev Abdulaziz Muminovich

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилояти филиали

хирург

умумий хирургия

олий

51

Mirzoyev Valijon Ibodilloyevich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

хирург

умумий хирургия

биринчи

52

Саметдинов Нарходжа Юлдашевич

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

хирург

умумий хирургия

иккинчи

53

Yusubjanov Xasanboy Sidikovich

Наманган вилояти, Янгиқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

54

Qayumova Zulfiya Tursunboyevna

Тошкент вилояти, Паркент тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

55

Djumaniyazov Shokir Mamadsaliyevich

Тошкент шаҳар 4- клиник шифохона

хирург

умумий хирургия

биринчи

56

Karimov Maxmud Rustamovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

хирург

умумий хирургия

олий

57

Axmedov Axmat Ibrogimovich

Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

хирург

умумий хирургия

олий

58

Boynazarov Ismoil Xayitmurodovich

Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

хирург

умумий хирургия

олий

59

Xusanov Gani Turakulovich

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

60

Raximbayev Askar Akramovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган урология маркази

уролог

урология

олий

61

Ochilov Xurshid Karimovich

Самарқанд вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

уролог

урология

олий

62

Yusupov Akbar Abdiravifovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

уролог

урология

олий

63

Axmedov Rustam Nasirovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

уролог

урология

иккинчи

64

Tirkashev Shavkat Turdiyevich

Тошкент шаҳри, "JMDS servis" масъулияти чекланган жамияти

уролог

урология

олий

65

Hoshimov Nodir Norliyevich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

уролог

урология

учинчи

66

Ollokuliyev Baxrom Rustamovich

Хоразм вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Хоразм филиали

уролог

урология

олий

67

Turdiyev Davron Abdinazarovich

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий полилкиника

уролог

урология

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 5 июл даги “425” сонли буйруғига 7-илова

Травматология ва ортопедия, болалар травматологияси ва ортопедияси, ортопедия, вертебрология, нейрохирургия, эндоваскуляр нейрохирургия, спинал (вертебрал) нейрохирургия, комбустиология, рабиология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 30 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Saidov Kamol Karimovich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

нейрохирург

нейрохирургия

олий

2

Raxmatov Aziz Mirzakarimovich

Тошкент шаҳри, Республика ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

3

Saloxiy Otabek Ikromiddin-O'g'li

Самарқанд вилоят ортопедия ва шикастланиш оқибатлари шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

4

Raximov Dilmurod Tog'oydulloyevich

Бухоро вилояти, Когон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

5

Maxsudov Farrux Maxsudovich

Навоий вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Навоий филиали

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

6

Amonov Laziz Amonovich

Навоий вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Навоий филиали

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

7

Abdullayev Doniyorjon Dexkonboyevich

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

нейрохирург

нейрохирургия

олий

8

Akbarova Nargiza Patxillayevna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

9

Djalilova Shaxnoza Patxillayevna

Тошкент шаҳри, "Apicis Med" масъулияти чекланган жамияти

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

10

Rustamov Murodali Nabiyevich

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-шифохона

нейрохирург

нейрохирургия

олий

11

Yoqubov Baxtiyor O'lmasovich

Фарғона вилояти, Ёзёвон тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

12

Oripov Davlatbek Uraimovich

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

комбустиолог

комбустиология

олий

13

Davronov Diyor Jumayorovich

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

14

Zairov Baxodir Kabilovich

Тошкент шаҳар 2-болалар жаррохлик клиник шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

15

Abdimuminov Davronbek Normo'minovich

Тошкент шаҳри, Республика болалар суяк сили санаторияси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

16

Xoliyarov Sayfiddin Xakimovich

Тошкент шаҳри, Республика болалар суяк сили санаторияси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

17

Normuminov Xushbak Abdunazarovich

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

18

Rajabov Amir Abdullayevich

Тошкент шаҳри, Республика ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

19

Boymurodov G'ulomjon Abdug'afforovich

Тошкент шаҳри, Республика ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

20

Raximov Rasuljon Kalandarovich

Тошкент шаҳри, Республика ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

21

Omonov Sobirjon Nizomovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

22

Rustamov Xushnud Xusainovich

Тошкент шаҳри, Республика ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

23

Fazilov Shuxratulla Kudratovich

Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

нейрохирург

нейрохирургия

олий

24

Kambaraliyev Baxtiyor Rustamovich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

25

Alimov Kamildjan Aminjanovich

Тошкент шаҳри, Республика болалар ортопедияси маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

26

Alimov Djamshidjon Rustamovich

Сурхондарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

нейрохирург

нейрохирургия

олий

27

Abduraxmanov Turdali Nurmatovich

Сурхондарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

комбустиолог

комбустиология

олий

28

Mirzayev Xusan Ganiyevich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

29

Ravufov Habibulla Abdunabiyevich

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

нейрохирург

нейрохирургия

олий

30

Sharopov Rustam Rajabovich

Тошкент вилояти, Қибрай тумани, "Ортофот" масъулияти чекланган жамияти

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

31

Shukurov Rustam Ziyadullayevich

Самарқанд вилояти, Нарпай тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

32

Alpisbayev Xojaaxmed Shayxislamovich

Тошкент шаҳри, Республика болалар ортопедияси маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

33

Kadirov Iftixor Muradjanovich

Тошкент шаҳри, Республика болалар ортопедияси маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

34

Barakayev O'tkir Lazayevich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

35

Istamov Baxtiyor Komilovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

36

Ablakulov Akmal Akramovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

37

Avezov Said Kayumovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

нейрохирург

нейрохирургия

олий

38

Qayumov Damir Sodiqovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

39

Ochilov Elshod Keldiyorovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

40

Ortikov Ilxomjon Abdukarimovich

Фарғона вилояти, Боғдод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

41

Рахимов Икром Абдурахимович

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

42

Axmedov Farxod Keldiboyevich

Самарқанд вилояти, Булунғур тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

43

Tilavov Raxim Xamidovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган травматология ва ортопедия илмий амалий тиббиёт маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

44

Yuldashev Rabbana

Самарқанд вилояти, Самарқанд давлат тиббиёт институти клиникаси

нейрохирург

нейрохирургия

олий

45

Muxammadiyev Alisher G'aniyevich

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

нейрохирург

нейрохирургия

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 5 июл даги “425” сонли сонли буйруғига 8-илова

Умумий стоматология, терапевтик стоматология, болалар хирургик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси, болалар терапевтик стоматологияси, ортопедик стоматология, ортодонтия, жарроҳлик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси ва юз-жағ жарроҳлиги, имплантология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 30 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Allabergenova Dilfuza Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, "Бест мастер дент" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

иккинчи

2

Djumayev Zuxriddin Furkatovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

3

Berdikulov Sanjar Gulmurot o'g'li

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

4

Xasilov Asatilla Muratovich

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

5

Yunusov Nizomiddin Salohitdinovich

Самарқанд вилояти, "Стома центр мед" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

6

Abdirimova Dilfuza Ozadovna

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

7

Sherg'oziyeva Xurmatoy G'aniyevna

Фарғона вилояти, Фурқат тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

8

Nozimova Nodiraxon Tojiboyevna

Фарғона вилояти, Фурқат тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

9

Madjitova Shaxlo Olimovna

Навоий вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

10

Shomurodov Elbek Tursunpulatovich

Тошкент шаҳри, Тошкент давлат стоматология институти клиникаси

юз-жағ хирурги

юз-жағ хирургияси

иккинчи

11

Amonulloyev Rustam Azimjonovich

Тошкент шаҳри, Тошкент давлат стоматология институти клиникаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

иккинчи

12

Ikramov Gayrat Alimovich

Тошкент шаҳри, Тошкент давлат стоматология институти клиникаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

иккинчи

13

Xamitova Firuza Artikovna

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

юз-жағ хирурги

юз-жағ хирургияси

олий

14

Gadayeva Lyudmila Valentinovna

Тошкент шаҳри, "Belozubka med servis" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

15

Fedotov Timofey Nikolayevich

Тошкент шаҳри, "Smile dental clinic" хусусий корхонаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

иккинчи

16

Pulatova Barno Juraxonovna

Тошкент шаҳри, Тошкент давлат стоматология институти клиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

иккинчи

17

Abdumannapov Xatamjan Xasanbayevich

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

18

Sadinova Zamira Daminovna

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

19

Nasirov Xusniddin Komilovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 2-тиббий санитария қисми

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

20

Xojiyeva Gulchera Karimovna

Самарқанд вилоят стоматология поликлиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

21

Mavlonova Naima Jabborovna

Самарқанд вилоят стоматология поликлиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

22

Xakimova Farida Nasimovna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

23

Ashurov Ulug'bek Nortoshevich

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

иккинчи

24

Sattorov Dadaxon Qaxorovich

Бухоро вилояти, Пешкў тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

25

Xakimov Sadik Saxibovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

ортодонт стоматолог

ортодонтия

олий

26

Boltaboyev Vaxobjon Gadoyboyevich

Фарғона вилояти, Сўх тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

27

Nabiyev Abdupattax Xalilovich

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

28

Xasanov Askar Anvarovich

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

29

Malikova Dildora Sattorovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

30

Mansurova Dildora Giyosovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

31

Toshmatov Ya'qubjon Axmadaliyevich

Тошкент вилояти, "Perfect smile dental service" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

32

Muratov Raxmatulla Nurullayevich

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

33

Aripova Nodira Rixsivayevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 2-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

34

Saidova Zarina Ne'matovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

35

Murodov Dilshod Ixtiyorovich

Қашқадарё вилояти, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

36

Ataxanova Shirin Shuxratovna

Тошкент шаҳри, "Садафком" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

37

Xudoyarova Zumrat Usmanovna

Тошкент шаҳри, "Ўзэлектртармоқ" унитар корхонаси тиббий санитария қисми

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

38

Fayzullayev Dilmurat Tuxtamuratovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

39

Usmonova Gulnora Sobirjonovna

Тошкент вилояти, Пискент тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

биринчи

40

Abdiraxmanova Gulshad Tasboltayevna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

биринчи

41

Axrarova Surayyo Saydimuratovna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

42

Yuldashev Abrorjon Alisherovich

Фарғона вилояти, вақтинча ишсиз

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

43

Maxmudova Moxiroy Mexriddinovna

Тошкент шаҳри, Тошкент халқаро таълим ва соғлиқни сақлаш хизмати клиникаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

44

Esanboyeva Nargizaxon Burxanovna

Тошкент шаҳри, Тошкент халқаро таълим ва соғлиқни сақлаш хизмати клиникаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

45

Raxmanova Vazira Nazrullayevna

Тошкент шаҳри, "Нафис нур дент" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

46

Sultanova Mira Nadjiyevna

Тошкент шаҳри, "Нафис нур дент" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

47

Lapasov Azamat Yuldashevich

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий санитария бирлашмаси, 2-марказий клиник шифохонаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

48

Shodiyev Aliyor Abduraxmonovich

Тошкент шаҳри, "Дармон дентал" масъулияти чекланган жамияти

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

биринчи

49

Toraxodjayev Riksixodja Narxodjayevich

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

50

Xubbimov G'ofur Boltayevich

Тошкент шаҳри, "Жавохир шифо нур" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

51

Aripov Saidmurodxo'ja Saidomilxo'jayevich

Тошкент вилояти, "Доктор Арипов стоматологияси" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

52

Safarov Shuxrat Ismoilovich

Тошкент шаҳри, "Жавохир шифо нур" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

53

Xatamova Shaxlo Altibayevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

54

Boboyev Yodgor Aslonovich

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

55

Yigitaliyev Sherdorbek Zoirjon o'g'li

Фарғона вилояти, вақтинча ишсиз

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

56

Abilov Orif Karshiyevich

Тошкент шаҳри, "Азиз стом сервис" хусусий корхонаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

57

Djurayeva Shaxnoza Raimovna

Бухоро вилоят болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

биринчи

58

Sapayeva Dilrabo Odamboyevna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

59

Mirzamuxamedova Matlyuba Nasrullayevna

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

60

Klicheva Shaxnoza Adxamovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳри, 1-стоматология шифохонаси масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

61

Yusupov Muminjon Mirsharopovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

62

Ospanov Bayram Muratbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Қонликўл тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

63

Xasanov Djaxongir Maxmudovich

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

64

Tadjiyev Davron Timurovich

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

65

Zaynutdinov Xabibulla Umardjanovich

Тошкент шаҳри, "Ямина шифо стом" масъулияти чекланган жамияти

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

66

Mirzayev Shoxrux Baxtiyorovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

67

Nasirova Gulnora Djalilovna

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

68

Ibragimov Djura Kudratovich

Тошкент шаҳри, "Аюбхон стом сервис" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

69

Martinenko Yuriy Vladimirovich

Тошкент шаҳри, "Аюбхон стом сервис" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

70

Abduvaliyev Abduraxim

Тошкент шаҳри, "Аюбхон стом сервис" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

71

Asilov Xusan Ergashevich

Тошкент шаҳри, "Аюбхон стом сервис" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

биринчи

72

Aliyeva Nazokat Muratdjonovna

Тошкент шаҳри, Тошкент давлат стоматология институти клиникаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

73

Kamalov Islombek Olimovich

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

74

Asatilloyev Elyorjon Toyirjonovich

Наманган вилояти, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

75

Sayitbekova Anar Nurkulovna

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳри, "Анора стом сервис" хусусий корхонаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

76

Djurayev Tuychiboy Xamdamovich

Сирдарё вилояти, Янгиер шаҳар тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

77

Nurmatova Vazifa Sultanovna

Тошкент шаҳри, "Сардор Азиза шифо" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

78

Tilavoldiyev Alijon Fazliddinovich

Тошкент шаҳри, "Али дент сервис" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

79

Axunov Nodirjon Nurullayevich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

80

Tulakov Toxirbek Abduraufovich

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

81

Abduraximov Kaxraman Muratovich

Сирдарё вилояти, "Стома-ком" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

82

Komilov Muzaffar Xamza o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

83

Raximbayev Marat Muratbekovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

84

Mirzaraximov Jamshid Rustam o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

85

Sagatova Matluba Vaxabovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

86

Ayubjonov Jasurjon Nabijonovich

Фарғона вилоят болалар стоматология поликлиникаси

ортодонт стоматолог

ортодонтия

биринчи

87

Sodiqov Abdug'afur Abduraximovich

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

88

Raxmatullayev Sherzod Srajitdinovich

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 2-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

89

Muxtarova Feruza Xalimovna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

биринчи

90

Gimadiyeva Galiya Taufikovna

Тошкент шаҳри, "Капитал дент" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

91

Fayziyeva Mapura Gulyamovna

Тошкент шаҳри, "CHDS-VYTAS" масъулияти чекланган жамияти

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

биринчи

92

Suleymanova Feruza Xabibullayevna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

93

Egamova Zilola Tovboyevna

Тошкент вилояти, вақтинча ишсиз

ортодонт стоматолог

ортодонтия

учинчи

94

Zulunov Xatam Xushvaktovich

Тошкент шаҳри, "Намуна иҳлос сервис" хусусий корхонаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

95

Zulunov Shavkat Xushvakovich

Тошкент шаҳри, "Намуна иҳлос сервис" хусусий корхонаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

96

Zulunova Maxmuda Tursunovna

Тошкент шаҳри, "Аср ҳотамтой" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

97

Xalikova Dilfuza Arslanovna

Тошкент вилояти, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

98

Dadabayeva Sarbar Yusupdjanovna

Наманган вилоят ихтисослашган болалар стоматология поликлиникаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

99

Tulyaganova Nigora Ulmasovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, даволаш- профилактика маркази

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

иккинчи

100

Mirzokulov Shuxrat Abduazizovich

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

101

Xalmatov Murodxon Oripxanovich

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

102

Muminova Zulfiya Xurshitovna

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

103

Adilxodjayeva Donoxon Xodjidadayevna

Тошкент шаҳри, "Доктор доно дента" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

биринчи

104

Abduraxmonova Munavvar Lochinovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

105

Eshmuradova Nasiba Turdibayevna

Сурхондарё вилояти, Сайхунобод тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

106

Xolov Faxriddin Najmiddinovich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

107

Astanov Xujamurad Turniyazovich

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

108

Artikova Gulnora Kuryazovna

Хоразм вилоят болалар сил касалликлари санаторияси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

109

Karimova Maxfurat Salimovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 2-болалар стоматология поликлиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

110

Asetullayeva Zoya Maxmutovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

111

Shokirova Farangiz Forrux qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

112

Abdushukurov Elyorjon Bahodir o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

113

Sotivoldiyev Saxibjon Anvarovich

Наманган вилояти, Косонсой тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

114

Shamsiddinova Umida Shamsiddin qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

115

Allashova Akjayik Djalilovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

116

Ibragimov Xalmurat Safarovich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

117

Subhonov Ahmadjon Alisher o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

118

Muxammadiyev Ro'zi Menglimurotovich

Сурхондарё вилояти, "Садаф" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

биринчи

119

Azizov Nosirxon Xamidovich

Наманган вилояти, Косонсой тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

120

Mamajanov Kodirjon Umarovich

Наманган вилоят ихтисослашган болалар стоматология поликлиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

121

Sabitova Klara Tursunovna

Тошкент шаҳри, Тошкент давлат стоматология институти клиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

122

Abayev Nurmurat Sultanmuratovich

Қорақалпоғистон Республикаси, "Стоматолог" хусусий шифохонаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

123

Gimadiyeva Galiya Taufikovna

Тошкент шаҳри, "Капитал дент" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

124

Sobitov Abdusamat Abdulaxatovich

Наманган вилояти, вақтинча ишсиз

ортодонт стоматолог

ортодонтия

учинчи

125

Sherova Nargiza Baxodirovna

Бухоро вилоят болалар стоматология поликлиникаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

126

Muxamedova Nigina Xamroyevna

Бухоро вилоят болалар стоматология поликлиникаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

127

Rashidov Sodiq Rahmatovich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

128

Boymatov Xakimjon Xamraboyevich

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

129

Toshov Anvarbek Avaz o'g'li

Бухоро вилояти, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

130

Tadjiyeva Iroda Sadriddinovna

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

131

Xasanov Otajon Tolaganovich

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

132

Xalqarayev Uktam Raxmatovich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

133

Mirzaraximov Rustam Mirzaxandamovich

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

134

Solixo'jayeva Diloromxon Xalmuratovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

учинчи

135

Miraxmedova Nargiza Karimovna

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

136

Bazarbayeva Raxima Shamuratovna

Қорақалпоғистон Республикаси болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

137

Nishanova Marvarit Prnazarovna

Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

138

Maxamatova Arofatxon Gafarxodjayevna

Тошкент шаҳри, "Ҳожиакбар беш" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

биринчи

139

Kadirov Ruslan Djaxongirovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

имплантолог

имплантология

учинчи

140

Nurmatov Yakubjon Abduraxmanovich

Фарғона вилоят болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 5 июл даги “425” сонли буйруғига 9-илова

Пульмонология, фтизиатрия, фтизиохирургия, суяк тизими фтизиатрияси, фтизиоофтальмология, дерматовенерология ва тиббий косметология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 30 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Raximov Jaxongir Obloberdiyevich

Бухоро вилоят сил касалликлар диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

биринчи

2

Nuritdinova Gulbaxor Anvarovna

Тошкент шаҳри, "Красота жизни" масъулияти чекланган жамияти

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

3

Bekmuradova Mamilakat Kasimovna

Самарқанд вилояти, Пастдарғом тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

4

Мавлянова Нодира Улукмуратовна

Самарқанд вилояти, Пастдарғом тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

5

Уракова Дильбар Нурмаматовна

Самарқанд вилояти, Пастдарғом тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

6

Bekbayev Zamirbay Shamshetdinovich

Қорақалпоғистон Республикаси силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

7

Yusupov Baxrom Nazarovich

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

8

Daniyarova Bibisara Dauletiyarovna

Қорақалпоғистон Республикаси 2-силга қарши кураш шифохонаси

фтизиатр

фтизиатрия

олий

9

Sodikova Nafisaxon Abdufattoxovna

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, болалар силга қарши курашиш "Файзобод" санаторийси

фтизиатр

фтизиатрия

олий

10

Allayarova Muxabbat Shermuxamedovna

Қорақалпоғистон Республикаси , Хўжайли тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

11

Valiyev Baxtiyor Norimovich

Қашқадарё вилояти тери-таносил касалликлар шифохонаси

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

12

Abduxalimov Ruzimurot Abdivoxidovich

Қашқадарё вилояти, Муборак тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

13

Avliyoqulov Abdullo G'ulаmovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

14

Girgin Elvira Seryanovna

Тошкент шаҳри, "Тошкент тиббий диагностика" масъулияти чекланган жамияти

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

15

Abdullayeva Xilola Saypidinovna

Тошкент шаҳри, "Астма клиника" масъулияти чекланган жамияти

пульмонолог

пульмонология

олий

16

Mirsoliyeva Mukambar G'anixodjayevna

Фарғона вилоят 2- силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

17

Nurmatov Ulugbek Baxodirovich

Фарғона вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

18

Samatov Abdulla Xamidovich

Наманган вилояти, Чуст тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

19

Inoyatova Guzal Xurshitovna

Тошкент шаҳар силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

биринчи

20

Xusanbayeva Nargisxon Abbasxanovna

Тошкент шаҳар 4-силга қарши курашиш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

21

Qodirov Baxtiyor Abdumannonovich

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

22

Abdullayev Musaxon Xayotjonovich

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

пульмонолог

пульмонология

иккинчи

23

Тиллаева Саламатпашша Садуллаевна

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

пульмонолог

пульмонология

олий

24

Ochilova Zeboxon Jurakulovna

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

фтизиатр

фтизиатрия

иккинчи

25

Махмудов Иброҳим Ибратиллоевич

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

дерматовенеролог

дерматовенерология

иккинчи

26

Mullajonova Xulkarxon Raximovna

Тошкент вилояти, Олмалиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

27

Turayeva Xamratosh

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

28

Abduraxmonov Yursinbek Abdukarimovich

Фарғона вилояти, Боғдод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

29

Ernazarova Kanoat Ne'matovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

30

Gaibova Nilufar Sobirjanovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

пульмонолог

пульмонология

иккинчи

31

Dalabayeva Nilufar Abduburxanovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

тиббий косметолог

тиббий косметология

учинчи

32

Mamedov Gasan Valentinovich

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-туманлараро тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

биринчи

33

Axmedov Shaxbosxan Maxmudovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган фтизиатрия ва пульмонология илмий-амалий тиббиёт маркази

пульмонолог

пульмонология

олий

34

Tog'ayeva Mashhura Sulaymonovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

биринчи

35

Toshev Farxod Islomovich

Бухоро вилояти, Когон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

36

Masharipova Quvanch Abdisharipovna

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

37

Batirova Zuhra Mutaliyevna

Хоразм вилояти, Питнак тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

38

Tursunova Azada Kurbanovna

Сурхондарё вилоят силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

39

Paluaniyazova Elmira Madreimovna

Қорақалпоғистон Республикаси тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

40

Zakirov Rustam Ruxullayevich

Тошкент шаҳри, "Лабзак промед" масъулияти чекланган жамияти

дерматовенеролог

дерматовенерология

иккинчи

41

Toremuratova Elba Djoldasbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси ОИТСга қарши кураш маркази

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

42

Xaxutadze Nazli Axmedovna

Бухоро вилоят ОИТСга қарши курашиш маркази

дерматовенеролог

дерматовенерология

иккинчи

43

Alibayev Panji Kabilovich

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

44

Raxmanova Zulfiya Babayarovna

Сурхондарё вилоят силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

45

Yuldashev Adxamjon Axmedovich

Наманган вилояти, Чортоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

46

Pulatova Inobat

Сирдарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

пульмонолог

пульмонология

олий

47

Ashirova Damira Auyelovna

Тошкент вилоят болалар сил касалликлар шифохонаси

фтизиатр

фтизиатрия

олий

48

Irisbayeva Nadira Davronbekovna

Тошкент шаҳри, "Авангард бизнес" хусусий корхонаси

тиббий косметолог

тиббий косметология

иккинчи

49

Irisbayeva Nadira Davronbekovna

Тошкент шаҳри, "Авангард бизнес" хусусий корхонаси

дерматовенеролог

дерматовенерология

иккинчи

50

Artikov Zokir Xolikovich

Қашқадарё вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

51

Choriyev Shuxrat Inatovich

Қашқадарё вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

52

Чориев Истам Раҳматович

Бухоро вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

53

Saparov Murodjon Matyakubovich

Хоразм вилоят силга қарши кураш диспансери

фтизиохирург

фтизиохирургия

олий

54

Абраев Абсамат Шербутаевич

Сурхондарё вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

55

Raxmanov Javli Abdurayimovich

Қашқадарё вилоят фтизиатрия шифохонаси

фтизиатр

фтизиатрия

олий

56

Umarova Gulira'no Kurbankulovna

Самарқанд вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

57

Dexkanov Muminjon Xasilovich

Андижон вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

58

Ruzmatov Akramjon Alijonovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани, "Авиценна ташҳислари" хусусий корхонаси

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

59

Matkuliyeva Nigora Ismailovna

Хоразм вилоят болалар сил касалликлари санаторияси

фтизиатр

фтизиатрия

биринчи

60

Nurmetov Samandar Bazarovich

Хоразм вилоят болалар сил касалликлари санаторияси

фтизиатр

фтизиатрия

биринчи

61

Ashirova Oltinjon Saburovna

Хоразм вилоят болалар сил касалликлари санаторияси

фтизиатр

фтизиатрия

биринчи

62

Gafner Natalya Vladimirovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган фтизиатрия ва пульмонология илмий-амалий тиббиёт маркази

пульмонолог

пульмонология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 5 июл даги “425” сонли буйруғига 10-илова

Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Андижон давлат тиббиёт институтидаги худудлараро ихтисослашган аттестация комиссиясида терапия, педиатрия, эндокринология, кардиология, неврология, тиббий радиология, ультратовуш текшируви, рентгенология, клиник лаборатория диагностикаси, анестезиология-реаниматология, акушерлик ва гинекология, физиотерапия, хирургия, оториноларингология, колопроктология, офтальмология, терапевтик стоматология, хирургик стоматология, урология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 2 июлда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Umurzakov Kosimjon Xolmirzayevich

Наманган вилояти, Наманган шаҳри, "Эркинжон медикал" масъулияти чекланган жамияти

колопроктолог

колопроктология

олий

2

Sadikov Baxodir Kamalovich

Наманган вилояти, Наманган шаҳри, "Мехмаш" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия

олий

3

Umurzakov Akmal Isroilovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Хроно-мед сервис" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш ташхиси

олий

4

Axmedjanova Aziza Zakirovna

Андижон вилояти, Хонобод шаҳри, "Беғуборлик шайдоси" хусусий корхонаси

офтальмолог

офтальмология

олий

5

Sadikova Irodaxon Yangiboyevna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Муборак стома сервис" хусусий корхонаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

6

Musashayxova Gulnora Azizillayevna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Визион оптима" хусусий корхонаси

офтальмолог

офтальмология

олий

7

Ataxanov Sayibjon Ergashevich

Андижон вилояти, Избоскан тумани, "Садаф" хусусий корхонаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

8

Kadirov Xusanboy Saliyevich

Андижон вилояти, Андижон шаҳри. "Фарангиз табобат" масъулияти чекланган жамияти

педиатр

педиатрия

олий

9

Melibayeva Namunaxon Inamovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳри "Абу Бакр ар Розий мед сервис" масъулияти чекланган жамияти

физиотерапевт

физиотерапия

биринчи

10

Axmedova Adolat Yunusovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳри, "Абу Бакр ар Розий мед сервис" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

биринчи

11

Azamova Mamlakat Maxmudovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳри, "Абу Бакр ар Розий мед сервис" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин голог

оториноларингология

биринчи

12

Xonkeldiyev Alisher Abduraximovich

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани, "Келажак" хусусий корхонаси

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш ташхиси

учинчи

13

Azimova Feruzaxon Izatulla qizi

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Андижон тиббий диагностика" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

14

Abduraxmonova Muxayoxon Abduraximovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Анд Ависенна" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

15

Gofforov Akbarjon Anvarjonovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Саиф-оптима плус" хусусий корхонаси

офтальмолог

офтальмология

биринчи

16

Mirzaliyev Jahongir Mamurovich

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани, "Боқий мусаффо диёр" хусусий корхонаси

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш ташхиси

учинчи

17

Valiyeva Zamira Muminjanovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳри, "Шифо нур шамс" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш ташхиси

учинчи

18

Xamdamov Doniyorbek A'zamovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Саиф-оптима плус" хусусий корхонаси

офтальмолог

офтальмология

учинчи

19

Musayeva Guluzra Rustambekovna

Андижон вилояти, Избоскан тумани, "Мегамед МГ" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

учинчи

20

Abdullayev Sardorxon Mansurovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳри, "ДДМ ЛТД" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш ташхиси

учинчи

21

Yusupov Baxromjon Nasimovich

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани, "Яйпан Зухра фарм" хусусий корхонаси

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш ташхиси

учинчи

22

Musayeva Nilufar Sayibjonovna

Андижон вилояти, Избоскан тумани. "Атаханов медикал" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия

учинчи

23

Xodjayev Xamidullaxon Sayfullaxanovich

Наманган вилояти, Косонсой тумани, "Агро соф савдо" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш ташхиси

учинчи

24.

Xudayberdiyev Sadik Tursunovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Санжарбек медикал" масъулияти чекланган жамияти

эндокринолог

эндокринология

учинчи

25.

Kanaxatova Sayyora Rustamaliyevna

Наманган вилояти, Мингбулоқ тумани, "Феруза медикал" хусусий корхонаси

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш ташхиси

учинчи

26.

Abdulxafizov Abduraxmon Abdurasul o'g'li

Андижон вилояти, Олтинкўл тумани, "Абдуллох-Умид юлдузи" хусусий корхонаси

невролог

неврология

учинчи

27.

Abdulxafizov Abduraxmon Abdurasul o'g'li

Андижон вилояти, Олтинкўл тумани, "Абдуллох-Умид юлдузи" хусусий корхонаси

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш ташхиси

учинчи

28.

Abdumutalov Muxammad Ali Abdumutalovich

Андижон вилояти, Хўжаобод тумани, "Шифокор" хусусий тиббий корхонаси

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш ташхиси

учинчи

29.

Raxmatov Nodirjon Madaminovich

Фарғона вилояти, Тошлоқ тумани, "Малхам мед шифо сервис" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

иккинчи

30.

Raxmonov Oybek Minavvarovich

Фарғона вилояти, Бувайда тумани, "Гранд нур шифо" масъулияти чекланган жамияти

тиббий радиолог

тиббий радиология

учинчи

31.

Madaminova Nigora Ergashevna

Андижон вилояти, Олтинкўл тумани, "Табобат-Умид" хусусий корхонаси

оториноларин голог

оториноларингология

иккинчи

32.

Ziaidova Gulbadanxon Saydakbarovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Зиё мед сервис" хусусий корхонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

33.

Azimova Feruzaxon Izatulla qizi

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Андижон тиббий диагностика" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

34.

To'xtasinov Valijon

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани. "Нур-МТД-В" хусусий офтальмология фирмаси

офтальмолог

офтальмология

олий

35.

Mirzojonov Vositjon Bobomirsaidovich

Фарғона вилояти, Сўх тумани, "Табобати Шохсанам" хусусий корхонаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

36.

Axunov Olim Xoshimovich

Наманган вилояти, Наманган шаҳри, "Сайдана" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия

биринчи

37.

Abdullayev Zikrullo Izatullayevich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳри, "Ред стар мед сервис" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

учинчи

38.

Toshboyev Dilmurod Jumayevich

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани, "Ниҳол саломатлик сиҳатгоҳи" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

иккинчи

39.

Gaybullayev Elyorxo'ja Odiljonovich

Фарғона вилояти, Фарғона тумани, "Чимён чашмаси" масъулияти чекланган жамияти

уролог

урология

иккинчи

40.

Xolbotirova Dilmura Dexkanovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Анд-Авиценна" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

41.

Ikramov Otabek Azizbekovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Визион оптима" хусусий корхонаси

офтальмолог

офтальмология

иккинчи

42.

Valiyev Zafar Usmanovich

Наманган вилояти, Наманган шаҳри, " Доктор Визион" хусусий клиникаси

офтальмолог

офтальмология

олий

43.

Pulatova Malika Xurmamatovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Соғлом нигох" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

44.

Yakubov Baxtiyor Yuldashaliyevich

Наманган вилояти, Наманган шаҳри, "Осиё нур шифо" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

45.

Kodirova Yerkinoy Isakdjanovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Соғлом нигох" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

46.

Abduraxmonova Nilufar Pulatjonovna

Наманган вилояти, Наманган шаҳри, " Осиё нур шифо"масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

47.

Мансуров Тохир Мадрахимович

Наманган вилояти, Чортоқ тумани, "Чорток шифо"масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

48.

Шарипов Акмалхон Сатимбаевич

Наманган вилояти, Чортоқ тумани, "Чортоқ шифо"масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

49.

Kamalova Nargiza Kamilovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Мусаффо лимфа" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш ташхиси

иккинчи

50.

Abduvarisov Elmurod Dilmuratovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Сохил текс" масъулияти чекланган жамияти

рентгенолог

рентгенология

олий

51.

Mirzaaxmedova Dlaram Axmedovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Шедевр дента мед" хусусий корхонаси

эндокринолог

эндокринология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 5 июл даги “425” сонли буйруғига 11-илова

Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Самарқанд давлат тиббиёт институтидаги худудлараро ихтисослашган аттестация комиссиясида о ториноларингология, неврология, умумий стоматология, ультратовуш диагностикаси, болалар неврологияси, анестезиология ва реаниматология, клиник лаборатор диагностика, хирургик стоматология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 3 июлда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Abdulloyev Sayriddin Majidovich

Cурхондарё вилояти, Узун тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларинго-логия

учинчи

2

Ismailov Baxodir Boltaevich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани, "Баходир Исмаилов Болтаевич" хусусий фирмаси

невролог

неврология

олий

3

Jiyanov Shermamat Maxmudovich

Самарқанд вилояти, Нарпай тумани, "Стоматолог" жамоа корхонаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

4

Kamilov Xasan Baxridinovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри, "XASANJON SIHAT SHIFO" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларинго-логия

биринчи

5

Xudayberdieva Gulchehra Xazratqulovna

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

учинчи

6

Latipov Aziz Abduraxmonovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри, "NEVROCARDIOMED" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

7

Норқулова Феруза Суръатовна

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри, вақтинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

учинчи

8

Narmuratov Suban Yusupovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани, "Баходир Исмаилов Болтаевич" хусусий фирмаси

оториноларин-голог

оториноларинго-логия

олий

9

Nurmuxamedova Musharraf Jamatovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри, вақтинча ишсиз

болалар неврологи

болалар неврологияси

учинчи

10

Oltiev Akram Xolmatovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри, вақтинча ишсиз

анестезиолог ва реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

учинчи

11

Uralova Flora Toshpulatovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри, "PARIZODA MEDICAL SERVICE" хусусий корхонаси

врач-лаборант

клиник лаборатор диагностика

иккинчи

12

Xursanov Jo'rabek Ubaydullaevich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри, "PARIZODA MEDICAL SERVICE" хусусий корхонаси

врач-лаборант

клиник лаборатор диагностика

иккинчи

13

Салимов Мизраб Шерғозиевич

Самарқанд вилояти, Қўшработ тумани, "SALIMOVA OYSIFAT TOLLIBOEVNA" хусусий шифохонаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

14

Ishnazarov Ulug'bek Bazarovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри, "Олтинсой плюс сервис дентал" масъулияти чекланган жамияти

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий


Ҳужжат тури:  Буйруқ
Ҳужжат рақами:  425
Қабул қилиниш санаси:  05.07.2018
Кўчириб олиш pdf |