Вазирлик ҳақида Ҳужжатлар Муассасалар Янгиликлар Тадбирлар Лойиҳалар АКТ Оnline хизматлар

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида Бош сахифа

25 мая 2018

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI SOG'LIQNI SAQLASH VAZIRINING

BUYRUG'I

2018 yil “21” 05

№332

Toshkent sh.

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигида 2015 йил 19 январда 2649-сон билан рўйхатга олинган "Тиббиёт ва фармацевтика ходимларини аттестациядан ўтказиш ва уларга малака тоифалари бериш тартиби тўғрисида" ги Низом талаблари бўйича аттестация ишларини ташкил қилиш ҳамда врачлар ва фармацевтларга малака тоифаси бериш бўйича 2018 йил 12 ва 19 май кунлари бўлиб ўтган ихтисослашган аттестация комиссиялари йиғилишлари хулосасига кўра малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиклаш мақсадида буюраман:

1. Қуйидагилар:

Ички касалликлар (терапия), аллергология ва иммунология, врачлик меҳнат экспертизаси, гастроэнтерология, гериатрия, диетология, нефрология, касб касалликлари, реабилитология, курортология, физиотерапия, фитотерапия, даволаш физкультураси, спорт тиббиёти, лазеротерапия ва клиник фармакология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 1-иловага;

Умумий педиатрия, педиатрия, неонатология, болалар кардиологияси ва ревматологияси, болалар гастроэнтерологияси, болалар нефрологияси, болалар пульмонологияси, болалар юқумли касалликлари, ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси, болалар аллергологияси ва иммунологияси, болалик даври иммунопрофилактикаси мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 2-иловага;

Акушерлик ва гинекология, репродуктология мутахассисликлари буйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 3-иловага;

Юқумли касалликлар, умумий гигиена ва эпидемиология, гигиена, эпидемиология, микробиология, радиацион гигиена ва радиацион ҳавфсизлик, микробиологик лаборатор текширувлар (бактериология ва вирусология), дезинфектология, паразитология, тиббий энтомология, ўта ҳавфли инфекциялар лаборатор диагностикаси, паразитар касалликлар лаборатория диагностикаси,

санитар-гигиеник лаборатория текшируви, радиологик лаборатория текшируви, болалар ва ўсмирлар гигиенаси, овқатланиш гигиенаси, меҳнат гигиенаси, коммунал гигиена, тиббий экология мутахассисликлари буйича аттестациядан утган врачлар рўйхати 4-иловага;

Умумий хирургия, кардиохирургия, абдоминал хирургия, колопроктология, трансплантология, пластик хирургия ва микрохирургия, торакал хирургия, йирингли хирургия, урология, андрология ва сексопатология, эндоурология, хирургияда лазерли технологиялар, оператив-диагностик эндохирургия (профиллар бўйича), ангиохирургия, эндоскопия, шошилинч тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича аттестациядан утган врачлар рўйхати 5-иловага;

Травматология ва ортопедия, болалар травматологияси ва ортопедияси, ортопедия, вертебрология, нейрохирургия, эндоваскуляр нейрохирургия, спинал (вертебрал) нейрохирургия, комбустиология ва рабиология мутахассисликлари буйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 6-иловага;

Умумий стоматология, терапевтик стоматология, болалар хирургик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси, болалар терапевтик стоматологияси, ортопедик стоматология, ортодонтия, жарроҳлик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси ва юз-жағ жарроҳлиги мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 7-иловага;

Клиник лаборатория диагностикаси, функционал ва инструментал диагностика, болалик даври функционал ва инструментал диагностикаси, тиббий генетика мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар руйхати 8-иловага мувофиқ тасдиклансин.

2. Соғлиқни сақлаш вазирлиги хузуридаги врачлар ва фармацевтларга лицензия бериш ва аттестациядан утказиш Республика маркази директори (А.Б.Яркулов) аттестациядан ўтган мутахассисларга малака тоифаси берилганлиги тўғрисидаги сертификатлар тайёрланиши, тасдиқланиши ва тарқатилишини таъминласин.

3. Электрон соғлиқни сақлашни ривожлантириш "UZMEDINFO" Маркази директори (Д.Н.Усмонов) ушбу буйруқни Соғлиқни сақлаш вазирлигининг веб-сайтига жойлаштирсин.

4. Мазкур буйруқ ижросини назорат килишни ўз зиммамда қолдираман.

Вазир в.в.б.             Б. Юсупалиев

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “21” майдаги “332” сонли буйруғига 1-илова

Ички касалликлар(терапия), аллергология ва иммунология, врачлик меҳнат экспертизаси, гастроэнтерология, гериатрия, диетология, нефрология, касб касалликлари, реабилитология, курортология, физиотерапия, фитотерапия, даволаш физкультураси, спорт тиббиёти, лазеротерапия ва клиник фармакология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 12 майда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Alimova Zamira Djurayevna

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий санитария бирлашмаси, 1-марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

2

Rustambekova Gulnoza Mansurovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, ҳарбий санаторияси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

3

Durdiyev Murad Umarovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Элликқалъа тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

4

Muminazarova Dilbar Turumovna

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

даволаш физкультураси врачи

даволаш физкультураси

иккинчи

5

Mamatxanova Nodira Abduraxmanovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

6

Subbotina Ilmira Ilgizarovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 5 тиббий-санитария қисми

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

7

Jo'rayeva Nazira Musinovna

Сурхондарё вилояти, "Жайронхона" тиббий реабилитация ва физиотерапия давлат унитар корхонаси

физиотерапевт

физиотерапия

олий

8

Karimova Gulnora Raupdjanovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

гастроэнтеролог

гастроэнтерология

учинчи

9

Kinjegalimova Raisa Abakirovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" акциядорлик жамияти клиник касалхонаси

физиотерапевт

физиотерапия

олий

10

Tursunova Maxfuza Maxmudjonovna

Андижон вилояти, Асака тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

11

Qahhorova Nigoraxon Abdumannobovna

Андижон вилояти, Асака тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

12

Mavlanova Risolat

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

13

Xarisov Ravil Salixovich

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси, 52-оилавий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

14

Azimov Dilmurat Iskanovich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

гастроэнтеролог

гастроэнтерология

олий

15

Sharafutdinova Maxzuna Mirvaxidovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган терапия ва тиббий реабилитация илмий-амалий тиббиёт маркази акциядорлик жамияти клиникаси

физиотерапевт

физиотерапия

олий

16

Shipilova Tatyana Viktorovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани, "Фарход мадад шифо" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

17

Shamsiyeva Roila Xalilovna

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

18

Xolxo'jayev Raximjon Odilovcich

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

19

Askarov Suxrobjon Sobitjonovich

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2- шифохона

нефролог

нефрология

олий

20

Ruziyeva Rano Erkinovna

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

21

Kasimova Kamola Axatjanovna

Тошкент шаҳар 7-клиник шифохонаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

22

Djumanazarova Saida Shamsiyevna

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

23

Inamova Nigora Usmanovna

Тошкент шаҳри, Республика 1-клиник шифохонаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

24

Xolikov Xalil Xamroyevich

Тошкент шаҳри, Ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

25

Mavlonova Zulfiya Isroilovna

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

26

Giyasov Sadik Salixovich

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 52-оилавий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

27

Салышева Сайера Исмаиловна

Тошкент шаҳар 7-клиник шифохонаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

28

Yegamberdiyeva Inobat Ismailovna

Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

29

Gafurov Xabibullo

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани, "Осмон ўпар коммунал" хусусий уй-жой мулкдорлари ширкати, соғломлаштириш бўлими

физиотерапевт

физиотерапия

олий

30

Bakiyeva Muxtabar Miralimovna

Жиззах вилояти, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари Федерацияси Кенгаши қошидаги санатор-курортлар бошқармаси, "Турон санаторийси" масъулияти чекланган жамияти

гастроэнтеролог

гастроэнтерология

олий

31

Axmedova Gulbaxor Shadibekovna

Сирдарё вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

32

Sirojov Shukrullo Islomovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

33

Sadikova Xulkar Uzuyevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази акциядорлик жамияти

физиотерапевт

физиотерапия

олий

34

G'ofurova Malika Kadirjanovna

Тошкент шаҳри, Ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

35

Djurayeva Shaxista Xudayberdiyevna

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

36

Jakbarova Malikaxon Po'latjonovna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

37

Nasirov Muxsim Xaltayevich

Тошкент шаҳри, "Салюс вита" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

38

Ayriyeva Nelya Rudikovna

Самарқанд вилоят перинатал маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

39

Tulibayeva Roza Pulatovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Элликқалъа тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

касб касалликлари врачи

касб касалликлари

биринчи

40

Karimov Ulug'bek Abdulazizovich

Фарғона вилояти, Қува шаҳар "Она ва бола" реабилитация шифохонаси

физиотерапевт

физиотерапия

олий

41

Normuratov Xudayqul Mordanovich

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

42

Vaxidova Suraya Bariyevna

Тошкент шаҳри, "Акфамедлайн" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

43

Amirbegov Firdavs Kodirbegovich

Фарғона вилояти, Сўх тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

44

Xudoyberdiyev Narpo'lat Mengboyevich

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

45

Abdrasuliyeva Tamara Keulimjayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус олимпия захиралари коллежи

спорт тиббиёти врачи

спорт тиббиёти

иккинчи

46

Pirniyazova Elmira Shamshetovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

физиотерапевт

физиотерапия

олий

47

Shanazarova Nargiza Matlabovna

Самарқанд вилоят перинатал маркази

физиотерапевт

физиотерапия

иккинчи

48

Qobulova Muxaram Madaminovna

Наманган вилояти, Чортоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

49

Jabborova Ra'no Razоkovna

Бухоро вилояти, Олот тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

50

Isakova Gauxar Berdibayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Шуманай тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

51

Karimova Gulnora Tuychiyevna

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

52

G'aniyev Shuxratjon Dadajanovich

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

53

Madraimova Muxtasarxon Kamilovna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

54

Abdullayeva Dilafruz Gayratovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

аллерголог

аллергология

учинчи

55

Sultanov Raximbay

Хоразм вилояти, Хонқа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

аллерголог

аллергология

олий

56

Kalandarova Nadira Baltabayevna

Тошкент шаҳри, Ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

57

Davlyatova Matlyuba Yax'yayevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 53-оилавий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

58

Yemerxanova Yelena Viktorovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон ҳаво йўллари" миллий авиакомпанияси, И.Каримов номидаги халқаро аэропорти, тиббий-санитария қисми

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “21” майдаги “332” сонли буйруғига 2-илова

Умумий педиатрия, педиатрия, неонатология, болалар кардиологияси ва ревматологияси, болалар гастроэнтерологияси, болалар нефрологияси, болалар пульмонологияси, болалар юқумли касалликлари, ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси, болалар аллергологияси ва иммунологияси, болалик даври иммунопрофилактикаси мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 12 майда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Jo'rayeva Barno Meyliyevna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

2

Yuldasheva Saboat

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

3

Gasanova Irada Xashimovna

Фарғона вилояти, "Ўзбекистон темир йўллари" акциядорлик жамияти, Қўқон бирлашган темир йўл шифохонаси

педиатр

педиатрия

олий

4

Achilova Gulzora Sayidmuradovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий санитария бўлими

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

олий

5

Yusupova Zamira Madreimovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 8-оилавий поликлиника

педиатр

педиатрия

олий

6

Koyshikulova Amangul Kartbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 8-оилавий поликлиника

педиатр

педиатрия

олий

7

Sagdullayeva Mafura Abdukarimovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 1-клиника

неонатолог

неонатология

биринчи

8

Murtazina Irina Valerevna

Тошкент шаҳар 5-болалар клиник шифохонаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

9

Prokopenko Kseniya Yurevna

Тошкент шаҳар 5-болалар клиник шифохонаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

10

Kabilova Shaxodat Bobomurodovna

Тошкент шаҳар ОИТСга қарши кураш маркази

педиатр

педиатрия

биринчи

11

Xudoyberdiyeva Lobar Tuxtayevna

Тошкент шаҳар 3-болалар клиник шифохонаси

педиатр

педиатрия

олий

12

Abduraxmanova Dilbar Ablayevna

Тошкент шаҳри, "Erudite International" нодавлат мактабгача таълим муассасаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

13

Maxamatova Gulchexra Mansurovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

ўсмирлар врачи

ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси

олий

14

Koshkarbayeva Gulnara Talipovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

15

Azizxujayeva Muborakxon Azlarxo'ja qizi

Тошкент шаҳар 3-болалар клиник шифохонаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

16

Kaypanova Gulnar Kdi'rbaevna

Қорақалпоғистон Республикаси, "Соғлом авлод учун" халқаро хайрия фонди, Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудий филиали

педиатр

педиатрия

олий

17

Yunusova Xabiba Xolmuratovna

Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

18

Ummatova E'zozxon Turgunovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

19

Jaksimuratova Roza Orinbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

20

Yuldasheva Nuriya Zaleyevna

Қашқадарё вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

неонатолог

неонатология

олий

21

Komilov Avazbek Kaxramonovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, болалар шифохонаси

педиатр

педиатрия

олий

22

Adilova Gulnora Raxmatovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, болалар шифохонаси

неонатолог

неонатология

олий

23

Kasimova Nargiza Nematjanovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, болалар шифохонаси

педиатр

педиатрия

олий

24

Xujakulov Kamariddin Karshiyevich

Сурхондарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сурхондарё филиали

педиатр

педиатрия

олий

25

Sabirova Gulbaxor Ruzibayevna

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

26

Abdulloyev Izzatullo Nematovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

27

Насруллаева Гулсун Хасановна

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

28

Utepbergenova Gulistan Alliyarovna

Қорақалпоғистон Республикаси болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар гастроэнтерологи

болалар гастроэнтерологияси

олий

29

Fayzullayeva Roza Dosmametovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

30

Toshpo'latova Zulfiya Xamrakulovna

Жиззах вилояти, Жиззах шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

педиатр

педиатрия

олий

31

Usmonov Kamoldin Saloxidinovich

Андижон вилояти, Андижон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

32

Xoliqova Nodiraxon Xamdamovna

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

33

Ziyataliyeva Saidaxon Axmadaliyevna

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

34

Navruzbayeva Nargiza Ergashevna

Самарқанд вилояти, Пахтачи тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

35

Safarova Zulfiya Boboxonovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-туғруқ мажмуаси

неонатолог

неонатология

олий

36

Orziqulova Dilorom Turakulovna

Самарқанд вилояти, Булунғур тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

37

Xasanova Sevara Vaxitdjanovna

Тошкент шаҳар 3-болалар клиник шифохонаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

38

Saxarseva Alina Viktorovna

Тошкент шаҳар 5-болалар клиник шифохонаси

неонатолог

неонатология

олий

39

Umarova Marguba Zaynutdinovna

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий санитария бирлашмаси, 1-марказий поликлиника

педиатр

педиатрия

олий

40

Bozorova Muhabbatxon Muhamadjonovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

41

Xo'jakulov Ulug'bek Karimjonovich

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

42

Azizova Dilbar Basatovna

Наманган вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

неонатолог

неонатология

олий

43

Axmadjanova Shodmonoy Nurmirzayevna

Наманган вилоят перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

44

Ganiyeva Saida Kozimovna

Тошкент шаҳри, Эпидемиология, микробиология ва юқумли касалликлар илмий-текшириш институти клиникаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

иккинчи

45

Orziyeva Ma'rufat Rahmonovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

46

Agzamxodjayeva Gavxar Vilevna

Тошкент шаҳар 1-болалар клиник шифохонаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

47

Sattarova Dilfuza O'tkirovna

Тошкент шаҳар 3-болалар клиник шифохонаси

неонатолог

неонатология

олий

48

Xazratov Baxtiyor Uraqovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

49

Shamuratova Gavxar Abdullayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

50

Jumaniyazova Mehribon Madiyarovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

51

Mamatxonov Kamoldin

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

52

Isarova Rayxon Ovganovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

неонатолог

неонатология

биринчи

53

Qurbonov Berdiyor Chariyevich

Қашқадарё вилояти, Деҳқонобод тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

54

Shirinbayeva Aziza Rustamkulovna

Тошкент шаҳар 5-болалар клиник шифохонаси

неонатолог

неонатология

иккинчи

55

Pak Yelena Nikolayevna

Тошкент шаҳар ўсмирлар диспансери

ўсмирлар врачи

ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси

олий

56

Tasheva Ra'no Kamolovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

педиатр

педиатрия

иккинчи

57

Ashurov Abdurashid Nurmuxammadovich

Тошкент вилояти, Чиноз тумани тиббиёт бирлашмаси, 63-ҚОП

педиатр

педиатрия

иккинчи

58

Miraxmedova Maktuba Boxodirovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

59

Rasulova Umida Kudratillayevna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

60

Jorayeva Shoxida Xamidovna

Тошкент вилояти, Паркент тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

61

Axrarova Dilorom Akmalovna

Тошкент шаҳар 4-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

олий

62

Fayazova Farangis Tuychiyevna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

биринчи

63

Safarov Musurman Kuldashevich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

64

Avezov Xayitbay Otayevich

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

65

Muminova Surayyo Shukurovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

66

Mirjonova Zulfiya Axunovna

Хоразм вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

67

Shukurova Dilnoza Kamalbayevna

Тошкент шаҳар болалар тиббий маслаҳат-диагностика маркази

болалар кардиология ва ревматологияси шифокори

болалар кардиология ва ревматологияси

биринчи

68

Ibraximova Gulbaxor Usmanjonovna

Андижон вилояти, Қўрғонтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

69

Бегматова Маликахон Норматовна

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

70

Suyunova Makaddas Xursandovna

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

71

Umarov Shageldi Bazarovich

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

72

G'oyibbayeva Muxarramxon Ismoilovna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

73

Sherboyeva Mavluda Muradovna

Самарқанд вилояти, Булунғур тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

74

Keldiyarova Gulsara Aliyevna

Самарқанд вилояти, Пастдарғом тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

75

Artikova Xilola Axmadjanovna

Андижон вилоят перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

76

Raximova Dilfuzaxon Kazimovna

Андижон вилоят перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

77

Urinova Muxayyoxon Olimjonovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

78

Sultanova Madina Mirsaitovna

Тошкент шаҳар 5-болалар клиник шифохонаси

неонатолог

неонатология

иккинчи

79

Fribus Valentina Karlovna

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

80

Toshtemirov Alisher Abdusalomovich

Фарғона вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар нефрологи

болалар нефрологияси

олий

81

Ilmiyaminova Odinaxon Muxtorovna

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

82

Xolmatov Ilxomjon Yormonkulovich

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

83

Baimbetov Baxtiyor Nuriddinovich

Тошкент шаҳри, Республика ОИТСга қарши кураш маркази

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

биринчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “21” майдаги “332” сонли буйруғига 3-илова

Акушерлик ва гинекология, репродуктология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 12 майда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Батырова Раъно Рашидовна

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

2

Alimova Maxruya Inamovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

3

Mirxamidova Dildora Baxtiyarjanovna

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

4

Abdullayeva Gulshod Shanazarovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

5

Toshmatova Xafiza Baxrambayevna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 71-ҚОП

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

6

Akperbekova Irina Sergeyevna

Тошкент шаҳар 9- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

учинчи

7

Nasreddinova Muyassar Nuritdinovna

Тошкент шаҳри, "Medlook" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

8

Nurmetova Adiba Yuldashevna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

9

Yuldosheva Shahlo Yunusovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

10

Mansurova Xolbuvi Ataxanovna

Сирдарё вилояти, Боёвут тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

11

Yuldashev Gulamjon Karimovich

Тошкент вилояти, Тошкент тумани акушерлик комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

12

Таджиходжаева Мунирахон -

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

13

Kamalidinova Shahnoza Maxmudxanovna

Тошкент шаҳри, Республика "Она ва бола скрининг" маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

14

Sultanova Nodira Maylibayevna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 44-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

15

Narziyeva Nafisa Ne'matillayevna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 29-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

16

Axmedova Mehriniso Azizovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

17

Xodjayeva Nigora Baxshilloyevna

Бухоро вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

18

Xasanjonova Ziyodaxon Toxirovna

Фарғона вилоят 2- руҳий касалликлар шифохонаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

19

Nuriyeva Shaxista Vaxabovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

20

Mirbabayeva Maxfuza Axmedovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

21

Kuramboyeva Zaynabjon Otaboyevna

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

22

Xasanova Dilnora Erkinjanovna

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

23

Otaboyev Qurbonboy Itolmasovich

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

24

Parvizi Sitara Islamovna

Тошкент шаҳар 8- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

25

Tashtemirova Maxfuzaxon Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

26

Babajanova Nargiza Usmanovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

27

Risqulova Santalat Axrorovna

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

28

Umbetova Saxobat Nazarovna

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

29

Мисирова Эхтиборхон Аскаровна

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

30

Abrarova Indira Isamiddinovna

Тошкент шаҳри, "Дармон сервис" хусусий клиникаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

31

Berdiyeva Shoira Shukurovna

Тошкент шаҳри, Республика "Она ва бола скрининг" маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

32

Shukurova Sanoat O'raqovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

33

Berdimuradova Xanifa Toshmamatovna

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

34

Соатмуминова Саломат Мусурмановна

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

35

Dagarova Zulfiya Mamanazarovna

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

36

Nasridinova Dilfuza Nuritdinovna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

37

Abdurazakova Muxayyo Dilshodovna

Тошкент шаҳри, "Med Fay Tem" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

38

Rabdullayeva Akida Tulkunovna

Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

39

Tursunova Ra'no Toyirovna

Сурхондарё вилояти, Бойсун тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

40

Axatova Maloxat Mamatqulovna

Қашқадарё вилоят диагностика маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

41

Mamasidikova Ra'no Pozilovna

Андижон вилояти, Мархамат тумани тиббиёт бирлашмаси, 33-ҚОП

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

42

Matkarimova Tamara Abdusharipovna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

43

Xujaniyazova Inabat Rajapovna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

44

Otayeva Sharopat Igamberganovna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

45

Muminova Oyruzi Ergashevna

Қашқадарё вилоят диагностика маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

46

Asanova Guljaxan Orinbekovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 56-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

47

Ishmuratova Xolbibi Djovliyevna

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

48

Elmurodova Zaynab Mamadiyorovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

49

Kim Margarita Alekseyevna

Тошкент шаҳар 6- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

50

Azimova Manzura Raximovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

51

Ismailova Luiza Kuvandikovna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

52

Raximdjanova Mavlyuda Xafizovna

Тошкент шаҳар 2- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

53

Ismamutova Ayzada Uteuliyevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Кегейли тумани тиббиёт бирлашмаси, 2- поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

54

Jumayeva Yulduz Usarovna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

55

Abduraxmonova Ashirgul Toshpulatovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

56

Djurakulova Nigora Shukurlayevna

Тошкент шаҳри, "Dreams and Wishes" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

57

Xaydarova Muattarxon Mamirjonovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

58

Shokirova Dilfuza Xakimovna

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

59

Rozikova Dilfuza Xaydarovna

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

60

Qobulova Lola Tursunovna

Тошкент шаҳри, Сирғали тумани тиббиёт бирлашмаси, 10-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

61

Mirasrarov Miraxat Miraxmedovich

Фарғона вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

62

Begjanov Ulugbek Utkurovich

Тошкент шаҳар 9- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

63

Kurbanova Vusala Vidadiyevna

Тошкент шаҳри, Республика "Она ва бола скрининг" маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

64

Kasimova Xovaxon Axmadovna

Наманган вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

65

Jamalitdinova Dilfuza Axmadjanovna

Наманган вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

66

Madjnunova Xusnida Tadjibayevna

Наманган вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

67

Isayeva Dilfuza Muratovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 55-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

68

Djurayeva Dilnoza Adilovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

69

Ganjiyeva Xilola Nurmamatovna

Тошкент шаҳри, "Равнақ мед сервис" хусусий клиникаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

70

Muxitdinova Ma'suma Shuxratovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

71

Maxmudova Dilzada Adilovna

Андижон вилояти, Андижон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

72

Karimova Dilfuza G'anijonovna

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

73

Shaumarova Gulchixra Asralovna

Тошкент шаҳри, Республика перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

74

Ko'charov Baxram Norbobayevich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

75

Baltabayeva Iroda Musijanovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

76

Ostonov Sherali Sayidovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

77

Umarov Shakir Shodiyevich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

78

Teshaboyeva Arofat Xakimovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

79

Jumayeva Nasiba Xo'jamurotovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

80

Kalandarova Gulmira Kavandarovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

81

Raxmatova Umida Mirzayevna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 5-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

82

Temirova Feruzaxon Karimovna

Андижон вилояти, Пахтаобод тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

83

Zikiryayeva Gulra'no Vaxabovna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

84

Shayarova Berliya Xasbiullayevna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

85

Нурматова Сайёра Абдурашитовна

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

86

Valiyeva Rayhona Abduhakimovna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

87

Amirova Zibo Nasirovna

Самарқанд вилояти, Нуробод тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

88

Saliyeva Klara Buriyevna

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

89

Raximova Dilnoza Muxiddinovna

Тошкент шаҳар 4- клиник шифохона

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

90

Raximova Gulnoza Muxiddinovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 15-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

91

Arapova Roxilaxon Tursunovna

Андижон вилояти, Андижон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

92

Xamrayeva Ra'noxon Xikmatillayevna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

93

Marupova Maxbuba Fayzullayevna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий санитария қисми

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

94

Jo'rayeva Gulnora Ergashevna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар 1- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

95

Oripova Shaxnoza Meliyevna

Қашқадарё вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

96

Usmanova Mavluda Tursunovna

Наманган вилояти, Чортоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

97

Isomutdinova Gulnora Lutpullayevna

Бухоро вилояти, Когон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

98

Koziyeva Gulnora Narzullayevna

Сурхондарё вилояти, Бойсун тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

99

Atamirzayeva Dilyafruz Yusupjanovna

Фарғона вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “21” майдаги “332” сонли буйруғига 4-илова

Юқумли касалликлар, умумий гигиена ва эпидемиология, гигиена, эпидемиология, микробиология, радиацион гигиена ва радиацион ҳавфсизлик, микробиологик лаборатор текширувлар (бактериология ва вирусология), дезинфектология, паразитология, тиббий энтомология, ўта хавфли инфекциялар лаборатор диагностикаси, паразитар касалликлар лаборатория диагностикаси, санитар-гигиеник лаборатория текшируви, радиологик лаборатория текшируви, болалар ва ўсмирлар гигиенаси, овқатланиш гигиенаси, меҳнат гигиенаси, коммунал гигиена, тиббий экология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 12 майда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Sayliyev Dilshod Kamilovich

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий санитария бирлашмасининг санитария эпидемиология станцияси

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

2

Турсунова Салима Саимовна

Самарқанд вилояти, Пастдарғом тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

3

Yuldasheva Nigora Amandjanovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

4

Pleshkov Boris Andreyevich

Тошкент шаҳри, Республика давлат санитария эпидемиология назорати маркази

вирусолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

биринчи

5

Sodikov Ummat Muratkosimovich

Жиззах вилояти, Бахмал тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенисти

олий

6

Shodmanov Majid Karimovich

Жиззах вилояти, Бахмал тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бўлим мудири

паразитология

олий

7

Qurbonov Otaqo'zi Jo'ramurotovich

Сурхондарё вилояти, Шеробод тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бош врач

гигиена

олий

8

Akbarova Zamiraxon Kodirovna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

9

Saribayeva Zamira Juranovna

Жиззах вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

10

Abdupattayeva Dilafro'zxon Azamovna

Фарғона вилояти, Фурқат тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

11

G'aybullayev Tohir

Навоий вилояти, Нурота тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

12

Isroilov Muydin Mamajonovich

Наманган вилояти, Косонсой тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

13

Masharipova Fotimaxon Yuldashevna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенаси

биринчи

14

Mansurova Tamara Haydarovna

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

15

Xaitova Osiyo

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

16

Saidov Xasan Xasanovich

Сурхондарё вилояти, Олтинсой тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

17

Jalalova Zamira Ismailovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

18

Rahmanov Izatilla Qo'chkarovich

Андижон вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

иккинчи

19

Kurbanbekov Farxod Baxramovich

Сирдарё вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

20

Shernazarova Muxabbat Xaknazarovna

Сирдарё вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

олий

21

Xasanova Gulbaxor Xamidovna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

22

Abdullayeva Shaxlo Ubaydullayevna

Тошкент вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

23

Beysenov Baxtiyor Daniyarovich

Тошкент вилояти, Қибрай тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

24

Muminova Guzal Turumovna

Тошкент шаҳри, Вирусология илмий текшириш институти клиникаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

25

Mavlyanov Jaloliddin Abduvaxidovich

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани дезинфекция станцияси

дезинфектолог

дезинфектология

олий

26

Toshmurodova Guzal Ergashevna

Жиззах вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

иккинчи

27

Jadova Anastasiya Sergeyevna

Тошкент шаҳри, Яшнабод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

иккинчи

28

Axmadjanova Ra'noxon Atadjanovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенаси

олий

29

Meliqo'ziyev Oybek Erqo'ziyevich

Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

инфекционист

юқумли касалликлар

биринчи

30

Toshniyozov Doniyor Boboyarovich

Қашқадарё вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

коммунал гигиена

олий

31

Sobirova Gulshod Zoirovna

Тошкент шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

32

Askarova Ranobi Ergashevna

Наманган вилояти, Чуст тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

33

Togayeva Nilufar Saidovna

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

34

Djabbarova Durdona Sarabekovna

Жиззах шаҳри, вақтинча ишсиз

паразитолог

паразитология

учинчи

35

Davronov Aslonjon Ravshanovich

Қашқадарё вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

36

Usmanov Umidullo Erkinovich

Қашқадарё вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

37

Suleymanova Umida Isakovna

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

биринчи

38

Ismailova Jamila Mirzashovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

39

Raximov Baxromjon Bozorovich

Наманган вилояти, Мингбулоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

40

Amridinova Parvina Sobirovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

41

Раджабова Дилафруз Абдураҳимовна

Навоий вилояти, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

иккинчи

42

Narzillayeva Firuza Erkinovna

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

иккинчи

43

Suyarov Uktam Izzatillayevich

Самарқанд вилояти, Нарпай тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

44

Bekmuratova Venera Jamalovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

45

Tillayev Sherbek Shermamatovich

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

иккинчи

46

Shayimov Ravshan Yuldashovich

Сурхондарё вилояти, Ангор тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

47

Ishankulov Shatura Uralovich

Сурхондарё вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

48

Raxmonov Maxammatali Mirzayevich

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенаси

олий

49

Otaboyev Tolib Radjabovich

Самарқанд вилояти, Ургут тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

50

Fayziyev Qobil Ochilovich

Самарқанд вилояти, Ургут тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

51

Almardonov Movlanberdi Eshmirzayevich

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

52

Toshev Shuhrat Sodiqovich

Бухоро вилояти, Олот тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

иккинчи

53

Rurbanov Erkin Ashurovich

Сурхондарё вилояти, Узун тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

54

Boltayev Mexrubon Sultanaliyevich

Фарғона вилояти, Сух тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

55

Boltayev Akmal Amanovich

Қашқадарё вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

56

Xasanova Matlyuba Toshtemirovna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

олий

57

Absattarova Venera Qoshqarbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

58

Avezov Batir Yuldashovich

Хоразм вилояти, Шовот тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “21” майдаги “332” сонли буйруғига 5-илова

Умумий хирургия, кардиохирургия, абдоминал хирургия, колопроктология, трансплантология, пластик хирургия ва микрохирургия, торакал хирургия, йирингли хирургия, урология, андрология ва сексопатология, эндоурология, хирургияда лазерли технологиялар, оператив-диагностик эндохирургия (профиллар бўйича), ангиохирургия, эндоскопия, шошилинч тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 19 майда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Musoyev Tohir Yaxyoyevich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

хирург

умумий хирургия

олий

2

Raxmanov Xakimjan Salijanovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

пластик хирургия ва микрохирургия

пластик хирургия ва микрохирургия

учинчи

3

Saydullayev Baxram Raxmatovich

Фарғона вилояти, "Фарғонаазот" АЖ, даволаш соғломлаштириш диагностика цехи поликлиникаси

эндоскопист

эндоскопия

олий

4

Kim Dmitriy Ilich

Тошкент шаҳри, "Diyor medical centre" масъулияти чекланган жамияти

эндоскопист

эндоскопия

иккинчи

5

Jo'rayeva Shaxnoza Ummatqulovna

Тошкент шаҳар 1- клиник шифохонаси

пластик хирургия ва микрохирургия

пластик хирургия ва микрохирургия

иккинчи

6

Yuldashev Muxammad Djurayevich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

ангиохирург

ангиохирургия

биринчи

7

Turayev Ulugbek Rustamovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

хирург

умумий хирургия

биринчи

8

Abdixakimov Umidilla Nusratillayevich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий амалий тиббиёт маркази, Тошкент вилояти филиали

эндоскопист

эндоскопия

олий

9

Saidmetov Sherzod Maxamadiyevich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

хирург

умумий хирургия

олий

10

Choriyev Musirmon Pardayevich

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани, "Mexrigiyo-Medmex" хусусий корхонаси

хирург

умумий хирургия

учинчи

11

Fayzullayev Sobir Tillayevich

Бухоро вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий маркази, Бухоро филиали

эндоскопист

эндоскопия

олий

12

Xalilova Irina Xamidjanovna

Тошкент шаҳри, "MDS servis" масъулияти чекланган жамияти

эндоскопист

эндоскопия

олий

13

Gofurov Mamasulton Toshpulatovich

Андижон вилояти, Марҳамат тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

14

Adilxodjayev Askar Anvarovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

хирург

умумий хирургия

олий

15

Niyazmetov Sevarbek Baxtiyorovich

Хоразм вилояти, "Ўзбекистон темир йўллари" акциядорлик жамияти санитария хизмати, Урганч манзилгоҳи шифохонаси

хирург

умумий хирургия

олий

16

Akramov Ikram Inagamovich

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

17

Sabirova Marguba Axunbayevna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

18

Urazmetov Tavakkal Xo'jabayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Қонликўл тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

19

Kushbakov Okmirza Nurkasimovich

Тошкент шаҳар эндокринология диспансери

хирург

умумий хирургия

олий

20

Kadirov Abdusamad Abduvaitovich

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

21

Uzoqov Fazliddin Mahmudovich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

22

Xakimov Izzatulla Valiyevich

Тошкент шаҳар 1- клиник шифохонаси

хирург

умумий хирургия

олий

23

Hasanov Vali Rahmatulloyevich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

хирург

умумий хирургия

биринчи

24

Urdayeva Qantixon Abdullayevna

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

25

Egamov Ababakir

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

26

Djalilov Sharof Miradimov

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

27

Madatov Kurbonboy Aminboyevich

Тошкент шаҳри, Республика 1- клиник шифохонаси

хирург

умумий хирургия

олий

28

Sayfitdinov Qutbiddin Vaslitdinovich

Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

29

Ashirov Ubaydulla Abdullayevich

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

30

Sharipov Otabek Yaxshiboyevich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металургия комбинати, 2- тиббий санитария қисми

хирург

умумий хирургия

олий

31

Abdullayev Zufar Olimovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург

умумий хирургия

тоифа берилмади

32

Fayzullayev Yerjan Ruslanovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

хирург

умумий хирургия

биринчи

33

Raxmonova Dilfuza Xalilovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

34

Boboqulova Oysanam Raxmatovna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

35

Djumayev Rustam Baratkulavech

Тошкент шаҳри, "Global Medical Center" масъулияти чекланган жамияти

эндоскопист

эндоскопия

биринчи

36

Исматуллаев Зафар Улуғмуратович

Тошкент шаҳри, акад. В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия маркази

хирург

умумий хирургия

иккинчи

37

Ashurov Sheroz Ermatovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

хирург

умумий хирургия

биринчи

38

Nurmuxamedova Umida Abduxamidovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндоскопист

эндоскопия

иккинчи

39

Yuldashev Quyoshjon Tursunboyevich

Наманган вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

40

Robidinov Saydilla

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

41

Bahronov Bahron Baxtiyorovich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

биринчи

42

Rayimov G'ayratjon Nabiyevich

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

хирург

умумий хирургия

олий

43

Ro'ziyev Uktam Ubaydilloyevich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

хирург

умумий хирургия

олий

44

Ganiyev Andiyor Adizovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

хирург

умумий хирургия

иккинчи

45

Soyibjonov Abdukodir Turopovich

Андижон вилояти, Улуғнор тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

46

Komilov Zafar Samadjonovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

47

Shamuxutdinova Guzal Abdumalikovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 1-клиника

эндоскопист

эндоскопия

олий

48

Yusupov Shuxrat Babajanovich

Тошкент шаҳар 4- клиник шифохона

хирург

умумий хирургия

олий

49

Babadjanov Kalandar

Тошкент шаҳри, "Akfa medline" масъулияти чекланган жамияти

кардиохирург

кардиохирургия

олий

50

Li Aleksey Nikolayevich

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

51

Abdullayev Shavkat Turgunovich

Фарғона вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

52

Otajonov Odilbek Rozzoqberganovich

Хоразм вилояти, Республика ихтисослаштирилган урология маркази, Урганч филиали

бўлим мудири

урология

олий

53

Asadullayev Abdulla Maratovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган урология маркази

уролог

урология

олий

54

Azimov Doniyor Najimovich

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

уролог

урология

олий

55

Abdullayev Nuriddin Melikovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

уролог

урология

олий

56

Romanova Yelena Nikolayevna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

уролог

урология

учинчи

57

Quddusov Umarjon Maxsumovich

Тошкент шаҳри, "Аралия" хусусий клиникаси

уролог

урология

биринчи

58

Nigmanov Rustam Tomovich

Тошкент шаҳар 5- туманлараро силга қарши кураш диспансери

уролог

урология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “21” майдаги “332” сонли буйруғига 6-илова

Травматология ва ортопедия, болалар травматологияси ва ортопедияси, ортопедия, вертебрология, нейрохирургия, эндоваскуляр нейрохирургия, спинал (вертебрал) нейрохирургия, комбустиология ва рабиология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 19 майда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Abdurashitov Yashar Kazimovich

Андижон вилоят травматология ва ортопедия шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

2

Rajabov O'ktamjon Abduraxmonovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси

комбустиолог

комбустиология

олий

3

Abdiyev Nodirbek Qaxramonovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

4

Shatursunov Shogayrat Shaxaydarovich

Тошкент шаҳри, Республика ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

5

Xakimov Nematulla Gafurovich

Андижон вилоят травматология ва ортопедия шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

6

Aslonbekov Soloxiddin Virzayevich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳри, "Қўқон Ортосервис" масъулияти чекланган жамияти

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

7

Navro'zov Asqarbek Adibekovich

Сирдарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

нейрохирург

нейрохирургия

олий

8

Usmonov Shuxrat Urazali O'g'li

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган травматология ва ортопедия илмий-амалий тиббиёт маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

9

Kobilov Azizjon Orzikulovich

Тошкент шаҳри, Республика ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

10

Yaqubov Behzod Xolmaxmatovich

Тошкент тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

11

Nabiyev Eldar Ismail ogli

Андижон вилоят травматология ва ортопедия шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

12

Saparov Baxodir Soliyevich

Тошкент шаҳри, Республика ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

13

Latipov O'lmasjon Shayxiddinovich

Тошкент шаҳри, Республика ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

14

Narbadalov Faxriddin Xolmirzayevich

Самарқанд вилоят ортопедия ва шикастланиш оқибатлари шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

15

Abdiyev Sherzot Ergashevich

Тошкент шаҳри, Республика ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

16

Karimov Hamdambek Samandarovich

Тошкент шаҳри, Республика ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

17

Сайдуллаев Хайрулло Нурумович

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

18

Mamatkulov Komiljon Mardankulovich

Самарқанд вилоят ортопедия ва шикастланиш оқибатлари шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

19

Xudayberdiyev Abduvaxob Temirovich

Наманган вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

20

Muxammadiyev Ibragim Xasanovich

Қашқадарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қашқадарё филиали

комбустиолог

комбустиология

олий

21

Saidov Soxib Saidmurodovich

Тошкент шаҳри, Республика ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

нейрохирург

нейрохирургия

биринчи

22

Ibragimov Baxtiyor Xasanovich

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

нейрохирург

нейрохирургия

олий

23

Pardayev Saidkasim Narkulovich

Самарқанд вилоят ортопедия ва шикастланиш оқибатлари шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

24

Mamadaliyev Dilshod Muxammadvaliyevich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

нейрохирург

нейрохирургия

иккинчи

25

Eshkuvvatov G'ayrat Erkinovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

нейрохирург

нейрохирургия

иккинчи

26

Suvonov Obloberdi Sanakulovich

Самарқанд вилоят ортопедия ва шикастланиш оқибатлари шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

27

Davirov Sharof Majidovich

Самарқанд вилоят ортопедия ва шикастланиш оқибатлари шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

28

Davranov Alijon Amonovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

29

Ruzmatov E'zozjon Xamidjonovich

Тошкент шаҳри, Бектемир тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “21” майдаги “332” сонли буйруғига 7-илова

Умумий стоматология, терапевтик стоматология, болалар хирургик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси, болалар терапевтик стоматологияси, ортопедик стоматология, ортодонтия, жарроҳлик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси ва юз-жағ жарроҳлиги мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 19 майда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Оқбоев Заирулло Бўриевич

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

юз-жағ хирурги

юз-жағ хирургияси

олий

2

Abbasova Gulnora Narzillayevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

биринчи

3

Sirojova Muhabbat Ixtiyorovna

Тошкент вилояти, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

4

Iskandarov Baxtiyor Raximovich

Хоразм вилояти, "Дентис Алиакбар" хусусий корхонаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

5

Xaitova Saida Xasanovna

Сурхондарё вилояти, "Шамс дур ласура" хусусий корхонаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

6

Alikulova Shoxista Jurakulovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

7

Sobirova Muyassar Rajapovna

Хоразм вилояти, Янгиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

8

Xidirova Nargiza Mirzakayumovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

биринчи

9

Potyomkin Denis Andreyevich

Тошкент шаҳри, Тошкент давлат стоматология институти клиникаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

иккинчи

10

Isayev Ismail

Самарқанд вилояти, "Дента макс" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

11

Raximova Janna Rustamovna

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

ортодонт стоматолог

ортодонтия

олий

12

Tursunov Shixnazar Saparbayevich

Хоразм вилояти, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

13

Xasanov Akbar Javliyevich

Сурхондарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

14

Zulunova Manzura Asatovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

15

Axrarova Shoira Ibragimovna

Тошкент шаҳри, "Ўзэлектртармоқ" унитар корхонаси, тиббий санитария қисми

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

16

Nartadjiyeva Elmira Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

17

Аллабергенов Розмухамед Зайнитдинович

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

иккинчи

18

Ibragimova Shaxida Djaxangirovna

Тошкент шаҳри, "Зар стом" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

19

Kasimov Hamza Xamidovich

Бухоро вилояти, Вобкент тумани, "Дурдона стом" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

биринчи

20

Jumabayev Odiljon Sarimsakovich

Наманган вилояти, "Рухсор" кўп тармоқли хусусий стоматология фирмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

21

Yusupov Alisher Musurmanovich

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

22

Djambekova Elmaz Rustemovna

Тошкент шаҳри, "Стома сервис" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

23

Abdurazakova Nargiza Baxadirovna

Тошкент шаҳри, "Медиостом" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

24

Xujakulov Abdulla Raximovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

25

Taylanov Umidjon Narkulovcih

Жиззах вилояти, "Бону стома сервис" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

иккинчи

26

Axtamov Akmal Xakimovich

Бухоро вилояти, Когон тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

27

Axmedova Kinyazimxon Komilovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

28

Polvonboyeva Xapizaxon Raxmanovna

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

29

Kadirova Lobarxon Saliyevna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Гигант голден" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

30

Azimdjanov Yo'ldoshjon Tursunovich

Тошкент шаҳри, "Ватан стома" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

31

Ibatov Lutfulla Sagdullayevich

Тошкент шаҳри, "ДУР" масъулияти чекланган жамияти

хирург стоматолог

хирургик стоматология

иккинчи

32

Mirzayev Musajon Ergashevich

Андижон вилояти, Бўз тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

33

Xatamov Ulugbek Altibayevich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

34

Asadova Jamila Xolmurodovna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

35

Axmedova Nozira Ikromovna

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

36

Ergashev Baxtiyor Axmedovich

Сирдарё вилояти, "Матлюба" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

37

Sayidvaqqosova Ra'no Otavaliyevna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

38

Ravshanova Shohida Shukurillayevna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

биринчи

39

Normaxmatov Baxromali Toshpulatovich

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 6-болалар стоматология поликлиникаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

40

Jabbarova Oytula

Самарқанд вилояти, Оқдарё тумани, "Стоматолог" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

41

Muxamedova Lolaxon Faxriddin qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

42

Arziyeva Feruza Normuradovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 4-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

43

Nuriyeva Zulfiya Tashpulatovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 2-болалар стоматология поликлиникаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

44

Zairova Zulayxo

Хоразм вилоят болалар стоматология поликлиникаси

ортодонт стоматолог

ортодонтия

олий

45

Shamsiyev Shamsiddin Narimonovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

46

Akbarov Adxam Akramovich

Тошкент шаҳри, Тошкент давлат стоматология институти клиникаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

47

Mingkulov Salohiddin Usmonovich

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

48

Yuldashev Olimjon Sotvoldiyevich

Фарғона вилоят болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

49

Muminov Muxitdin Kamalovich

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 18-оилавий поликлиника

хирург стоматолог

хирургик стоматология

биринчи

50

Uzaqov Baxtiyorjon Mannonjonovich

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

51

Chariyeva Xalida Ziyayevna

Сурхондарё вилояти, Шеробод тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

52

Aminov Fozil Barnayevich

Самарқанд вилоят стоматология поликлиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

53

Almardonov Sobirjon Ergashovich

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

54

Zulunov Jamoldin Oxinjonovich

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

55

Bazanova Malika Yuriyevna

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

56

Kibriyev Yusuf Muzafarovich

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

57

Satiboldiyev Sherzodbek Valijon o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

58

Lyumanov Alim Useunovich

Тошкент вилояти, "Гранд азиа мед сервис" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

иккинчи

59

Bayramtaganova Aysara Abayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

60

Каримова Зухра Беймаматовна

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

61

Parpiyeva Ilmira Turgunovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

62

Safarova Matluba Yusupovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳри, "Муҳаммаджон дентал" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

63

Abdullayeva Dilnoza Madaminxodjayevna

Тошкент вилояти, "Мадил дента люкс" хусусий корхонаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

иккинчи

64

Yusupov To'lqin Tolibovich

Бухоро вилояти, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

65

Сулаймонов Ҳасан Тошевич

Бухоро вилояти, Когон тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

66

Ro'ziyev Burxon Baxronovich

Бухоро вилояти, Когон тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

67

Shamshiyeva Baxtigul Abdiyevna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

68

Xalilov Bohodir Amonovich

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

69

Abduraximova Ulugoy Gaffarovna

Жиззах вилояти, Шароф Рашидов тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

70

Shasaidova Ra'no Gulamovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

71

Alimbetova Uguljan Sautbekovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Элликқалъа тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

72

G'afforov Sunatullo Amrullayevich

Тошкент шаҳри, "Сардор дента" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

73

Ergashev Tohir To'lisovich

Бухоро вилоят болалар стоматология поликлиникаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

биринчи

74

Usmonova Zamira Akramovna

Бухоро вилоят болалар стоматология поликлиникаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “21” майдаги “332” сонли буйруғига 8-илова

Клиник лаборатория диагностикаси, функционал ва инструментал диагностика, болалик даври функционал ва инструментал диагностикаси, тиббий генетика мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 19 майда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Jurayeva Umida Jurayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий амалий тиббиёт маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

биринчи

2

Raximova Dilnoza Sharasulovna

Тошкент шаҳар 1-болалар клиник шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

3

G'ofurova Maluda Tursunpulatovna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

4

Abdurasulova Feruza Abdikulovna

Сирдарё вилояти, Гулистон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

5

Tursunova Nigora Abdivaliyevna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

6

Oleynichenko Olga Nikolayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

7

Madaminov Matyakub Nazarovich

Хоразм вилояти, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

8

Xudayberdiyev Alisher Aslonovich

Навоий вилояти, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

9

Muxamedov Shohboz Shuxratovich

Фарғона вилояти, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

10

Jo'rayev Oltinbek Alimovich

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани, "Paeonnis" тиббиёт маркази масъулияти чекланган жамияти

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

иккинчи

11

Parmankulova Rayxon Shadibekovna

Сирдарё вилоят тери-таносил касалликлар диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

12

Sadulloyeva Zilola Baxtiyorovna

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

13

Xalilova Umadaxon Abduxamidovna

Тошкент шаҳар 3-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

14

Utemuratov Babur Baxramovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

15

Ergashev Rustambek Baxtiyor O'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

16

Nurmuxamedova Saida Xusan qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

17

Xamdamova Ma'mura Muhammadovna

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

18

Yulbarisova Fozila Abdujalilovna

Тошкент шаҳри,Тошкент тиббиёт академияси, 1-клиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

19

Xakimova Nilufar Xurmatovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 1-клиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

20

Turgunova Shoira Nazirovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" акциядорлик жамияти, марказий клиник шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

21

Sayfullayeva Shaxnoza Mirshaxidovna

Тошкент шаҳар болалар тиббий консультатив диагностика маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

22

Ishmatova Malika Abdurafikovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

учинчи

23

Xolmatova Mamlakat O'ktamovna

Сирдарё вилоят перинатал маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

24

Valiyeva Zamira Nurmatovna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

25

Hamroyeva Maftuna Sobirjonovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

26

Tlegenova Ural

Қорақалпоғистон Республикаси , Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Нукус филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

27

Sotboldiyev Yodgorjon Xolmirzayevich

Фарғона вилояти, Боғдод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

28

Nurmamatova Maftuna Qarshiyevna

Сурхондарё вилояти, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

29

Pak Tatyana Salimjanovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

30

Axmedova Xalima Abdujabbarovna

Сурхондарё вилояти, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

31

Sagatova Zamira Lutpullayevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 53-оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

32

Muratova Muyassar Saidraxmanovna

Тошкент шаҳар 1-болалар клиник шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

33

Abduazimova Shaxida Xakimovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани, "Шахло шифо" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

34

Turdiyeva Dilfuza Hamroyevna

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

35

Shayxova Dilorom Sabirdjanovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

36

Homidov Oqiljon Sayfiddinovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Цитодиагностик" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

37

Saydakbarova Yulduz Ilxomovna

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

38

Bulatova Umida Muratovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

39

Avezov Amin Obitovich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

40

Turobova Ma'mura Xadirali Qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

41

Valiyeva Yelena Alimovna

Тошкент шаҳри, "МДС сервис" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

42

Дорипов Абдурауф Расулович

Андижон вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

43

Muratova Svetlana Fandasovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

44

Baydullayeva Mahbuba Fazliddinovna

Тошкент шаҳри, акад. Туракулов номидаги Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт марказ

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

45

Mirakbarova Nasiba Torayevna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

46

Abdullayeva Dilobar Shukrullayevna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

47

Narxanova Nargiza Xadjibayevna

Қорақалпоғистон Республикаси , Беруний тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

48

Uzeirova Gulnar Bilyalovna

Тошкент шаҳри , Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

49

Shakirova Nadira Abduxalikovna

Тошкент шаҳри , Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

50

Gafurdjanova Yulduz Utkurovna

Тошкент шаҳар болалар тиббий консультатив диагностика маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

51

Fomina Olga Yurevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

52

Bekbayev Ashur Toshqulovich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

53

Umorov Muzaffar Xudayberdiyevich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

54

Staroverova Zinaida Alekseyevna

Тошкент шаҳар 6-туғруқ комплекси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

55

Alimova Zilola Baxramovna

Тошкент шаҳри, Вирусология илмий текшириш институти клиникаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

56

Abdinazarova Nafisa Luqmonovna

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

57

Yuldashev Temur-Malik Kaxramanovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

58

Umarova Dilovar Abdusattarovna

Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

59

Axmedov Mansur Baxtiyarovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

60

Kamilova Shaxrinisa Muxamedjanovna

Тошкент вилояти, Пискент тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

61

Aripova Xolida Saydullayevna

Тошкент вилояти, Пискент тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

62

Alidjanova Dinora Adxamovna

Тошкент шаҳри, "Медланс" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

63

Shin Irena Yakovlevna

Тошкент шаҳри , Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

64

Xolmatova Mashkura Nishonovna

Тошкент вилояти, Чиноз тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

65

Абдурахманова Нигора Дадамирзаевна

Тошкент вилояти, Чиноз тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

66

Petrosova Gayane Vyacheslavovna

Тошкент шаҳри, "Horev medikal center" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

67

Pulatova Noila Anvarovna

Тошкент шаҳри, Республика гематология ва қон қуйиш илмий текшириш институти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

68

Uraimov Muzaffarjon Parpiyevich

Фарғона вилоят урология маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

69

Yan Viktoriya Konstantinovna

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

70

Adhamjonova To'tiyoxon Adhamjonovna

Фарғона вилояти, "Fergana diagnostik innovation med" масъулияти чекланган жамияти, "Примус" диагностика маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

71

Galiyeva Lyudmila Mixaylovna

Фарғона вилояти, "Fergana premium medikal" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

72

Soy Evelina Yurevna

Фарғона вилояти, "Fergana tibbiy diagnostika" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

73

Kosimova Mutriba Ulmasovna

Самарқанд вилоят силга қарши кураш диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

74

Qurbonova Xulkar Xujakulovna

Самарқанд вилояти, Пастдарғом тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

75

Mirzayeva Umida Ismatullayevna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

76

Jalilov Abduazim Abduxakim o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

77

Sharipov Shaxriyor Baxtiyarovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

78

Puchayeva Olga Asherevna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, 60-оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

79

Sapayeva Surayyo Nezammidinovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

биринчи

80

Yarmatova Gulnara Uktamovna

Тошкент вилояти, Пискент тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

81

Yesenbekova Sholpan Aldabergenovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

82

Xudayberganova E'zozxon Sadriddinovna

Тошкент шаҳри, Республика кўз касалликлари клиник шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

83

Achilova Lola Raxmatovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, 10-оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

84

Mamatova Nafisa Raximberdiyevna

Тошкент шаҳар тери-таносил касалликлар диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

85

Abzalxonova Dilnoza Izzatullayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

86

Sobirova Zamira Omon Qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

87

Pronina Nadejda Ivanovna

Cамарқанд вилоят юқумли касалликлар клиник шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

88

Raxmanova Nilufar Poyasovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

89

Yuldasheva Muzayyam Begalovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

90

Shakirova Dilfuza Xosilovna

Тошкент шаҳри, "Федорович клиникаси" масъулияти чекланган жамияти қўшма корхонаси

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

91

Alidjanova Gavxar Ganidjanovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари федерацияси кенгаши даволаш-профилактика маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

92

Pulatova Barno Ganiyevna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 45-оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

93

Ashurova Xalida Baxadirovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 5-оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

94

Alimova Shoira Valixodjayevna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси ташқи иқтисодиёт фаолияти миллий банки тиббиёт маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

95

Jabbarov Anvarbek Jumaniyozovich

Тошкент шаҳар ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

96

Ilyasov Orifxon Alimovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

97

Maxkamova Zebo Doniyor Qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

98

Suleymanova Dilbar Nematovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

99

Kamoliddinova Nargis Turgunbayevna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳри тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

100

Kim Natalya Ilinichna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 25-оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

101

Salimova Mastura Abduvaliyevna

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

102

Xodjayeva Arofat Gulyamovna

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги, тиббий санитария бирлашмаси, "Қибрай" клиник санаторийси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

103

Ergashev Shaxzod Dilmurod O'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

104

Ziyayeva Adolat Vasikovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

105

Xodimetova Shaira Ashirovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

106

Qosimova Shaxla Utkirovna

Самарқанд вилоят эндокринология диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

107

Mudarisova Dinara Ildarovna

Тошкент шаҳри, "Тошкент тиббий диагностика" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

108

Бурангулова Венера Абдрахмановна

Қорақалпоғистон Республикаси онкология диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

109

Anarbayeva Nargiza Anvarovna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

110

Botirova Muhayyo Karimovna

Навоий вилоят болалар юқумли касалликлар шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

111

Axmedova Kimyoxon Muxammadovna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

112

Madaminova Ro'za Xudoyberganovna

Хоразм вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

113

Najmiddinova Zulfizarxon Abubakirovna

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

114

Vaxabova La'lixon Mirvasikovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган терапия ва тиббий реабилитация илмий-амалий тиббиёт маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

115

Nuritdinova Dilnoza Zikirovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган терапия ва тиббий реабилитация илмий-амалий тиббиёт маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

116

Murodova Zaripa

Тошкент вилояти, Бўка шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

117

Sidiqova Jamila Erkinovna

Тошкент вилояти, Бўка шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

118

Alimova Xilola Sagdullayevna

Тошкент шаҳар 5-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

119

Aripov Orifjon Abdumalikovich

Тошкент шаҳар тиббий-маслаҳат диагностика мракази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

120

Xasanova Muxarrama Almaredanovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия реабилитация илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

121

Mamadaliyev Asilbek Muxtarovich

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

122

Boltayev Luqmon Qilichovich

Бухоро вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

123

Najmiddinova Nigora Kamoliddinovna

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

124

Yakubova Dilfuza Mardonovna

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

125

Raxmatullina Nellya Rinatovna

Тошкент шаҳар 6-туғруқ комплекси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

126

Abdurasulova Xasiyatxon Yulbayevna

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

127

Valiyeva Oydinxon Adilxanovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар 1-туғруқ комплекси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

128

Bafoyev Abdurahim Ismoilovich

Бухоро вилояти, Пешкў тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

129

Narzulloyev Maqsud Mardonovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

130

Химматова Янгилди Рахматовна

Сурхондарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сурхондарё филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

131

Наврўзов Ғайбулло Садуллаевич

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

132

Mavlonov Sur'at Sirojovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Азизбек шифо сервис" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

133

Kosimov Raximjon Gopurovich

Фарғона вилоят тери-таносил касалликлар диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

134

Хайдаров Жаҳонгир Одилович

Фарғона вилоят тери-таносил касалликлар диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

135

Pulatova J'amila Saparovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

136

Kurbanova Yelena Aleksandrovna

Фарғона вилоят "Она ва бола скрининг маркази"

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

137

Xasanova Dilrabo Ravshanovna

Тошкент шаҳри, Республика "Она ва бола скрининг маркази"

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

138

Shukurov Iskandar Sadulloyevich

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

139

Umarova Obida Alimjanovna

Сирдарё вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

140

Tilyayeva Xaticha Ziyodulloyevna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

141

Bekbulatova Regina Shavkatovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

142

Bekmetova Feruza Matsapayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

143

Oripov Kamoliddin Karimovich

Қашқадарё вилояти, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

144

Raupova Gulnora Qaxorovna

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

145

Qoriyeva Muhabbat Hamrayevna

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

146

Maxmudova Jamila Xamidullayevna

Республика болалар таянч ҳаракати тизими касалликлари реабилитация маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

147

Axrorova Muxabbat Davronovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси, тери-таносил касалликлар диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

148

Norkilicheva Shoxida Olimjanovna

Жиззах вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

149

Qarshiyev Xasan Berkinboyevich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи


Ҳужжат тури:  Буйруқ
Ҳужжат рақами:  332
Қабул қилиниш санаси:  21.05.2018
Кўчириб олиш pdf |