Вазирлик ҳақида Ҳужжатлар Муассасалар Янгиликлар Тадбирлар Лойиҳалар АКТ Оnline хизматлар

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида Бош сахифа

28 марта 2018

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI SOG'LIQNI SAQLASH VAZIRINING

BUYRUGI

2018 yil “26” 03

№188

Toshkent sh.

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигида 2015 йил 19 январда 2649-сон рақам билан рўйхатга олинган “Тиббиёт ва фармацевтика ходимларини аттестациядан ўтказиш ва уларга малака тоифалари бериш тартиби тўғрисида” ги Низом талаблари бўйича аттестация ишларини ташкил қилиш ҳамда врачлар ва фармацевтларга малака тоифаси бериш бўйича 2018 йил 17 мартда бўлиб ўтган ихтисослашган аттестация комиссиялари йиғилишлари хулосасига кўра малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш мақсадида буюраман:

1. Қуйидагилар:

Анестезиология ва реаниматология, болалар анестезиологияси ва реаниматологияси, экстракорпорал детоксикация, токсикология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 1-иловага;

Клиник радиология, интервенцион радиология, рентгенология, ультратовуш ташҳиси, компьютер томографияси, магнит-резонанс томографияси, ядро тиббиёти мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 2-иловага;

Неврология, болалар неврологияси, психиатрия, психотерапия, болалар ва ўсмирлар психиатрияси, наркология, суицидология, суд-психиатрия экспертизаси, игнарефлексотерапия, нейрофизиология, мануал терапия, тиббий психология ва психотерапия мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 3-иловага;

Клиник лаборатория диагностикаси, функционал ва инструментал диагностика, болалик даври функционал ва инструментал диагностикаси, тиббий генетика мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 4-иловага мувофиқ тасдиқлансин.

2. Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги врачлар ва фармацевтларга лицензия бериш ва аттестациядан ўтказиш Республика маркази директори (А.Б.Яркулов) аттестациядан ўтган мутахассисларга малака тоифаси берилганлиги тўғрисидаги сертификатлар тайёрланиши, тасдиқланиши ва тарқатилишини таъминласин.

3. Электрон соғлиқни сақлашни ривожлантириш “UZMEDINFO” Маркази директори (Д.Н.Усмонов) ушбу буйруқни Соғлиқни сақлаш вазирлигининг веб-сайтига жойлаштирсин.

4. Мазкур буйруқ ижроси назоратини вазирнинг биринчи ўринбосари

Б.Юсупалиев зиммасига юклатилсин.

Вазир

А. Шадманов

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “26” мартдаги “188” сонли буйруғига 1-илова

Анестезиология ва реаниматология, болалар анестезиологияси ва реаниматологияси, экстракорпорал детоксикация, токсикология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 17 мартда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Shodiyev Maxamatali Melibayevich

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилояти филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

2

Kuchimova Nazira Dustkulovna

Тошкент шаҳар нефрология шифохонаси

экстракорпал детоксикация шифокори

экстракорпорал детоксикация

иккинчи

3

Turayev Avaz Aslamovich

Самарқанд вилояти, Оқдарё тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

4

Masharipov Ilhambay Davlatbayevich

Хоразм вилояти, Янгибозор тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

5

Toshev Umar Umetovich

Бухоро вилояти, Когон тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

6

Ruzimov Bunyod Xudayberganovich

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

7

Axunov Abdurashit Mamatazimovich

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

анестезиология ва реаниматология

олий

8

Rasulov Himmatqul Eshnazarovich

Самарқанд вилояти, Жомбой тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

9

Absamatov Abdulla

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

10

Rashidov Raxmidin Xakimovich

Тошкент шаҳар 9- туғруқ комплекси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

11

Maksumxanov Baxrom Kamilovich

Тошкент шаҳри, акад. В.Воҳидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

12

Saidov Amin Sadullayevich

Тошкент шаҳар 4- клиник шифохона

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

13

Xidirov O'rmon Ochilovich

Сурхондарё вилояти, Шеробод тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

14

Azizxanov Djura Azimdjanovich

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилояти филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

15

Ishanxodjayev Maxmud Maxsitovich

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилояти филиали

бўлим мудири

анестезиология ва реаниматология

олий

16

Sharipova Visolatxon Xamzayevna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

17

Yodgorov Bahrom Majidovich

Сурхондарё вилояти, Бойсун тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

18

Osminkina Svetlana Sergeyevna

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий санитария бирлашмаси, 2-марказий поликлиника

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

19

Muradov Samixon Barnayevich

Самарқанд вилояти, Оқдарё тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

20

Kalandarov Akram Ikromovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

21

Usmanov Azim Ibragimovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

22

Madaminov Ma'ruf Nurmuxammedovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

23

Nazarov Saliy Urazbayevich

Хоразм вилояти, Гурлан тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

24

O'rinov Burxan Jiyanbayevich

Самарқанд вилояти, Жомбой тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

25

Bekmaganbetova Akerke Yeliubayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

26

Atqiyoyev Latif Muzaffarovich

Тошкент шаҳар 4- клиник шифохона

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

27

Mirzayev Shuhrat Sharopovich

Бухоро вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

28

Abdullayev Oralbay Djumaniyazovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

29

Sarimsoqova Nargiza Boxodirovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

30

Kim Andrey Yakovlevich

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" акциядорлик жамияти, марказий клиник касалхонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

31

Mamasoliyev Zuxriddin Shaxobiddinovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, шошилинч тиббий ёрдам шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

32

Nurulov Mardon Malikovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган фтизиатрия ва пульмонология илмий-амалий тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

33

Xashimov Rustamjon Paziljanovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кўз микрохирургияси илмий-амалий тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

34

Mirzabayev Raximbay Bakirovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кўз микрохирургияси илмий-амалий тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

35

Uldjayev Abdusamat Abdusalamovich

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" акциядорлик жамияти, марказий клиник касалхонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

36

Буриев Абдухамид Аманович

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилоят филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

37

Bo'ranov Fayzulla Yorlayevich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган травматология ва ортопедия илмий-амалий тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

38

Xaydarov Maxmadali Xakkulovich

Жиззах вилояти, Зарбдор тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

39

Abdullayev Anvar Abduraximovich

Сирдарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сирдарё вилоят филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

40

Olimov Yasharjon Beshimovich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

41

Islomov Fazlitdin Aslixonovich

Самарқанд вилояти, Оқдарё тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

42

Muxammadiyev Maxamadjon Latefovich

Самарқанд вилояти, Оқдарё тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

43

Alimboyev Xoshimboy Mirzaboyevich

Тошкент вилояти, Паркент тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

44

Kungratov Gayrat Raufovich

Тошкент шаҳар 3-туғруқ комплекси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

45

Baimbetova Ulbosin Jandullayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қораўзак тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

46

Yunusov Rustam Xusainovich

Тошкент шаҳар онкология диспансери

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

47

Xolmirzayev Raxmatulla Zaynitdinovich

Тошкент шаҳар онкология диспансери

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

48

Karimov San'at Xayitboyevich

Самарқанд вилоят ортопедия ва шикастланиш оқибатлари шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

49

Qambarov Ulug'bek Olimjonovich

Тошкент шаҳри, акад. В.Воҳидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

50

Тухтаев Маммади Назарович

Тошкент шаҳар онкологик диспансери

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

51

Musayeva Muxabbat Shotemirovna

Тошкент шаҳар 4-туғруқ комплекси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

52

Mustanov Eshpulat Alqarovich

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

53

Kim Lyudmila Romanovna

Тошкент шаҳри, акад. В.Воҳидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

54

Djamalova Zamira Amirbekovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

55

Mamasadikov Oybek Salijanovich

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

56

Buxorov Jamjid Muxammadiyevich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, "Красногорск" шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

57

Шералиев Йўлдош Кенжаевич

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

58

Berdiyev Boboraxmat Bobonazorovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

59

Ibragimov Tuxta Ravshanovich

Сурхондарё вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий маркази, Сурхондарё вилоят филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

60

Qodirov Bashir Barotovich

Сурхондарё вилояти, Музработ тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

61

Xaybabanova Yelena Olegovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

62

Абдиев Шавкат Нарзиевич

Қашқадарё вилоят перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

63

Yusupova Shaxida Eldarovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

64

Mo'minov Abdumo'min Anvarovich

Тошкент шаҳар онкология диспансери

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

65

Normatov Qoraboy Umarovich

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

66

Omonov Isroil

Сурхондарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

67

Xolmatov Mengbay Kudratovich

Сурхондарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

68

Mominjanov Ravshanbek

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

69

Bektemirova Norbuvi Tuxtayevna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

70

Bozorov Farhod Ravshanovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий санитария бўлими

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

71

Mardanova Baxriniso Xamrokulovna

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

72

Mamatsayeva Ra'no Kuldashevna

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

73

Haydarov Rustam Shukurovich

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

74

Kadirov Utkir Maxmudjanovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

бўлим мудири

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

75

Usmonov Abduxoliq Abdullayevich

Андижон вилояти, Марҳамат тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

76

Fayziyev Sur'at Nuriddinovich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

77

Artiqov Rustam Hamroyevich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

78

Амруллаева Александра Сайфуллаевна

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

79

Soxibov Tursunpulat Adxamjonovich

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

80

Ollaberganov Maxsud Qurbandurdiyevich

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

81

Ergasheva Xolisxon Yarashovna

Бухоро вилоят перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

82

Turayeva Nilufar Bakoyevna

Бухоро вилоят перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

83

Abdurasulxonova Nargiza Abdurashitxonovna

Тошкент вилояти, Пискент тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

84

Sharipov Aziz Odilovich

Бухоро вилоят перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

85

Babayarov Qarshiboy Rabbimovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд давлат тиббиёт институти, 2-клиника

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

86

Sayfetdinov Ikromitdin Irgashevich

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

87

Samandarov Abdulkarim

Тошкент шаҳар 1- клиник шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

88

Ibratov Rustam O'stemirovich

Жиззах вилоят перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

89

Ishankulov Murodillo Saidovich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

90

Abdiraximov Utkir Abdiraxmonovich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

91

Parmanov Anvar Amirdinovich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

92

Рузимбоев Алишер Каримович

Наманган вилояти, Чуст тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

93

Qoyirov Akmal Qambarovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

94

Qurbonov Sobir Shonazarovich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

95

Xamidov Rustamjon Akbarovich

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

96

Tulanov Sidikjon Toxirovich

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

97

Abdurasulov Xayrulla Berdimuratovich

Жиззах вилояти, Зарбдор тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

98

Тухтаназаров Шарибжон Азимжонович

Наманган вилояти, Наманган шаҳар болалар шифохонаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

99

Oxunov Jur'at Xofizovich

Тошкент шаҳар 2- болалар жарроҳлик клиник шифохонаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

100

Rajabov Anvar Hamroyevich

Бухоро вилоят болалар юқумли касалликлар шифохонаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

биринчи

101

Safarov Komil Abdullayevich

Тошкент шаҳар 2- болалар жарроҳлик клиник шифохонаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

102

Aytkulov Daniyar Uskenbayevich

Тошкент вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

103

Mamedov Baxridin Qosimovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

104

Mamatkulov Isfandiyor Abduraxmanovich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

болалар анестезиолог - реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

биринчи

105

Azizova Gavxar Maxmudovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “26” мартдаги “188” сонли буйруғига 2-илова

Клиник радиология, интервенцион радиология, рентгенология, ультратовуш ташҳиси, компьютер томографияси, магнит-резонанс томография, ядро тиббиёти мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 17 мартда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Sulaymanova Dona Mamasoliyevna

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

2

Nasirova Lazokat Xusanovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

врач-рентгенолог

рентгенология

иккинчи

3

Ruzinova Muxabbat Kurbanbayevna

Хоразм вилояти, Урганч шаҳри, "Доктор Равшан Хайтбой" хусусий клиникаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

4

Azimov Abdusalom Akramovich

Тошкент шаҳри, "Citymed" хусусий клиникаси

врач радиолог

клиник радиология

олий

5

Smakova Venera Ziyayevna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, марказий ҳарбий клиник госпитали

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

6

Zokirova Nafisa Mansurjanovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, марказий ҳарбий клиник госпитали

врач-рентгенолог

рентгенология

биринчи

7

Xalmatov Xurshid Xaydullayevich

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 54-оилавий поликлиника

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

8

Raxmatova Nigora Ibadullayevna

Тошкент шаҳри, Республика гематология ва қон қуйиш илмий текшириш институти

врач-рентгенолог

рентгенология

иккинчи

9

Mamarasulov Baxtiyorjon Mamasharipovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

10

Pattaxova Nilya

Тошкент шаҳар онкология диспансери

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

11

Toyirov Sulaymon Saidovich

Бухоро вилояти, Когон тумани тиббиёт бирлашмаси

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

12

Sabirova Sayyora Xamrokulovna

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

13

Tashxodjayeva Guzal Amanovna

Тошкент шаҳри, "Medexpert Diagnostic Servis" хусусий корхонаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

14

Xashimova Lola Kabilovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

15

Anvarov Davron Asatullayevich

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохонаси

врач-рентгенолог

рентгенология

иккинчи

16

Abidjanov Alisher Maxamataliyevich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

17

Vladimirova Irina Yevgenevna

Тошкент шаҳар болалар тиббий маслаҳат-диагностика маркази

врач-рентгенолог

рентгенология

иккинчи

18

Umurqulov Mo'minjon

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

19

Mirsagatova Nigora Shavkatovna

Тошкент шаҳар болалар тиббий маслаҳат-диагностика маркази

врач-рентгенолог

рентгенология

биринчи

20

Giorgadze Aksana Djarnozevna

Тошкент шаҳри, "Здоровье всем" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

21

Xatamova Nasibaxon Alisherovna

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилоят филиали

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

22

Усманов Али

Самарқанд вилояти, Жомбой тумани тиббиёт бирлашмаси

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

23

Ermanova Dilrabo Shamuradovna

Тошкент шаҳри, "Urologik Complex" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

24

Elboyeva Dilorom Imomnazarovna

Тошкент шаҳри, "Nora Medical" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

25

Matchanova Alfiya Tashbayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

26

Muxitdinova Saboxat Nigmatillayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

27

Kazanova Janna Vitalevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

28

Mamatov Mirazim Mirkamolovich

Тошкент шаҳри, "Shoxmed" консультатив диагностика маркази

врач радиолог

клиник радиология

иккинчи

29

Burxanova Shoiraxon Jaxongirovna

Наманган вилояти, Чортоқ тумани, "Saxovat shifo med" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

30

Mengliyev Ergash Turabovich

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳри, "Утан полвон" диагностика ва даволаш маркази

врач-рентгенолог

рентгенология

биринчи

31

Muminov Said Berdiyevich

Тошкент вилояти, Янгийўл шаҳри, "Азия-Янгийўл-шифо" хусусий клиникаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

32

Сайдарипова Васила Каримовна

Тошкент шаҳар болалар тиббий маслаҳат-диагностика маркази

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

33

Xojiyeva Nargizaxon Adilovna

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар, "Доктор Мадалиев" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

34

Jaloliddinova Rozaliya Rustamovna

Тошкент шаҳри, "ALL Med Service" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

35

Israilova Vazira Yunusovna

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлигининг тиббий санитария бирлашмаси, 1-марказий поликлиника

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

36

Axmedjanova Xalida Akbarovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

37

Abdusamedova Zulfiya Sadriddinovna

Тошкент шаҳри, "Medas Group" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

38

Umarova Rano Xamidovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган травматология ва ортопедия илмий-амалий тиббиёт маркази

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

39

Kazivko Sergey Sergeyevich

Тошкент шаҳри, Республика 1-клиник шифохонаси

врач-рентгенолог

рентгенология

иккинчи

40

Lichkova Yuliya Vladimirovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Удуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

41

Мамажанова Нодира Мирфотиховна

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар, "Savriya Diagnostics" клиникаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

42

Orazaliyeva Aziza Bazarbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

43

Musakova Nigora Azamatovna

Тошкент шаҳри, "Global Med Sistem" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

44

Saparniyazova Ramiza Tolibayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қораўзак тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

45

Abduraxmanova Zulfiya Askarovna

Тошкент шаҳри, Республика 2-клиник шифохонаси

врач радиолог

клиник радиология

олий

46

Аллакулиев Хакимбай Давлетович

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

47

Arzumanyan Anjela Pavlovna

Тошкент шаҳар ўсмирлар диспансери

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

48

Choriyeva Saodat Abdusamatovna

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

49

Nosirova Marifatxon Azizovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

50

Ruziyeva Muxayyo Jumabayevna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, туғруқ бўлими

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

51

Axtamova Lola Xudaybergenovna

Тошкент шаҳар 6-туғруқ комплекси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

52

Rustamova Umida Muxtarovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган травматология ва ортопедия илмий-амалий тиббиёт маркази

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

53

Valiyeva Kamola Nurullayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган травматология ва ортопедия илмий-амалий тиббиёт маркази

врач-рентгенолог

рентгенология

иккинчи

54

Kabulov Nodirjon Shuxratjonovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

55

Amirova Zilola Fayzullayevna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

56

Bogdanova Svetlana Stanislavovna

Тошкент шаҳри, "Jacksoft Medical Diagnostics Servics" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

57

Xodjayeva Umida Azmuddinovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" акциядорлик жамияти, марказий клиник шифохона

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

58

Kasimova Shaxodat Abduraxmanovna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, туғруқ бўлими

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

59

Bozorov Xayrullo Sayfilloyevich

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

60

Xaitov Sharipboy Zaripovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри "Хаитов Шарипбой Нажотнур" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

61

Temirova Xabibaxon Muradovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 40-оилавий поликлиника

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

62

Abduraximova Dashoratxon Muxamadiyevna

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси, рентгенология бўлими

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

63

Караев Элёр Эргашевич

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани тиббиёт бирлашмаси

врач-рентгенолог

рентгенология

иккинчи

64

Ishmurotov Doniyor Normurotovich

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

65

Raximov Murod Kosimovich

Жиззах вилояти, Жиззах шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

66

Gafurova Nigora Tulkinovna

Тошкент шаҳри, "Диасон" хусусий клиникаси масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

67

Ermatov Olimjon Erkinovich

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

68

Xalibayeva Guzal Batirovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

врач-рентгенолог

рентгенология

биринчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “26” мартдаги “188” сонли буйруғига 3-илова

Неврология, болалар неврологияси, психиатрия, психотерапия, болалар ва ўсмирлар психиатрияси, наркология, суицидология, суд-психиатрия экспертизаси, игнарефлексотерапия, нейрофизиология, мануал терапия, тиббий психология ва психотерапия мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 17 мартда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Pirmetova Niyara Narimanovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

иккинчи

2

Mardonov Ma'rufjon Muxtorovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

биринчи

3

Nasirova Shaxlo Maxamatkarimovna

Тошкент вилоят руҳий-асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

олий

4

Siddikov Tursunali Xayitbayevich

Наманган вилоят руҳий-асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

олий

5

Тухтаназаров Шавкат Хапизович

Наманган вилоят руҳий-асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

олий

6

Xolboboyev Shakir Shodiyevich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

7

Iskandarov Shavkat Baxtiyorovich

Тошкент шаҳри, 2-Республика клиник шифохонаси

невролог

неврология

иккинчи

8

Soy Edita Leonidovna

Тошкент шаҳар ўсмирлар диспансери

невролог

неврология

олий

9

Рахимов Улугбек Набижанович

Наманган вилоят руҳий-асаб касалликлари шифохонаси

психиатр

психиатрия

биринчи

10

Qoraboyeva Gulchexra Tuxtasinovna

Наманган вилояти, Янгиқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

11

Турсунов Мухритдин Мўйдинович

Наманган вилоят руҳий-асаб касалликлари шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

12

Jo'raqulova Zulayxo Sahibnazarovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 2-тиббий санитария қисми

невролог

неврология

олий

13

Axmedova Maxbuba Yusupovna

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

невролог

неврология

олий

14

Saipova Sarbinaz Torebayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қорақалпоқ филиали

невролог

неврология

олий

15

Orazbayeva Botagoz Toxtarbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қорақалпоқ филиали

невролог

неврология

олий

16

Suleymanova Umida Azlarovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

17

Kodirova Gulchexra Sharabidinovna

Фарғона вилоят наркология диспансери

невролог

неврология

олий

18

Skopsova Irina Gennadevna

Тошкент шаҳар 2-руҳий асаб касалликлар диспансери

психиатр

психиатрия

олий

19

Potapov Nikolay Ivanovich

Фарғона вилоят 2-руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

20

Qurbonov Jabbor Nuriddinovich

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани, "Абдурашид мехмон шифо" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

21

Aripova Feruza Mirzoxodjayevna

Тошкент шаҳар 7-клиник шифохонаси

нейрофизио-лог

нейрофизиология

иккинчи

22

Parxamovich Inna Nikolayevna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

психиатр

психиатрия

олий

23

Mirzayev Uktam Ravshanovich

Сурхондарё вилоят 2-руҳий асаб касалликлари шифохонаси

невролог

неврология

олий

24

Abdullayeva Elnora Alliyarovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

биринчи

25

Gulyamova Maktuba Kamalovna

Тошкент шаҳри, "Доктор лайт диагностик" масъулияти чекланган жамияти

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

26

Черенков Григорий Николаевич

Тошкент шаҳри, "Аник" масъулияти чекланган жамияти

мануал терапевт

мануал терапия

иккинчи

27

Raximov Alim Odilovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

28

Koridze Natela Malxaziyevna

Тошкент шаҳри, Республика кузатув кучайтирилган руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

биринчи

29

Рахманова Шоира Пўлатовна

Тошкент вилояти, "Ўзбекгеофизика" акциядорлик жамияти, клиник шифохонаси

невролог

неврология

биринчи

30

Nosirova Xosiyat Ikromovna

Тошкент шаҳар болалар тиббий маслаҳат-диагностика маркази

нейрофизио-лог

нейрофизиология

иккинчи

31

Asrarov Xamza

Самарқанд вилояти, Жомбой тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

32

Bojko Yevgeniya Vasilevna

Тошкент шаҳри, "Аник" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

биринчи

33

Safonova Natalya Alekseyevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

34

Suleymanov Sunatulla Raximovich

Тошкент шаҳар руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

35

Shaymanov Botir Tajiyevich

Тошкент вилояти, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, санатор-курортлар бошқармаси, "Бўстон санаторияси" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

36

Inoyatova Sitora Oybekovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

нейрофизио-лог

нейрофизиология

иккинчи

37

Abidova Mukaddas Atxamovna

Тошкент шаҳри, 2-Республика клиник шифохонаси

невролог

неврология

иккинчи

38

Kurbanov Kaxramon Tulayevich

Тошкент шаҳри, Республика клиник руҳий касалликлари шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

39

Yormatova Sanavar Xaytmuratovna

Сурхондарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

невролог

неврология

олий

40

Jumayev Jura Raxmonkulovich

Сурхондарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

невролог

неврология

иккинчи

41

Xudaynazarova Dilfuza Tashmuxamedovna

Сурхондарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

невролог

неврология

олий

42

Beshkempirova Guljan Makenovna

Тошкент шаҳри, Республика клиник руҳий касалликлари шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

43

Yunusdjanova Saodat Sarvarovna

Тошкент шаҳар руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

иккинчи

44

Ashurov Zarifjon Sharifovich

Тошкент шаҳри, "Шариф-Зариф шифо" масъулияти чекланган жамияти

психотера-певт

тиббий психология ва психотерапия

олий

45

Nam Tatyana Afanasevna

Тошкент шаҳар руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

46

Kim Dmitriy Aleksandrovich

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий санитария бирлашмаси, 2-марказий клиник шифохона

невролог

неврология

биринчи

47

Agzamova Dilnoza Taxirjanovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

48

Yen Yuliya Aleksandrovna

Тошкент шаҳар руҳий касалликлар шифохонаси

тиббий психолог

тиббий психология ва психотерапия

иккинчи

49

Bekkulbekova Maxmuda Adilovna

Тошкент шаҳри, У.Қурбонов номидаги болалар руҳий-асаб касалхонаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

50

Sativaldiyeva Nilufar Azamatovna

Тошкент шаҳар 5-болалар клиник шифохонаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

51

Eshmuradova Xikoyat Imomovna

Тошкент шаҳри, У.Қурбонов номидаги болалар руҳий-асаб касалхонаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

52

Kubayev Qodir A'zamovich

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

олий

53

Yunusova Gulbaxor Ismailovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

54

Aripova Venera Xodjakbarovna

Тошкент шаҳри, "Салус вита" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

55

Kamalova Feruza Zaynitdinovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" акциядорлик жамияти, Йўл болалар касалхонаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

56

Shakirov Farxod Batiraliyevich

Тошкент шаҳри, Республика клиник руҳий шифохонаси

психиатр

психиатрия

биринчи

57

Norkulov Usarali Toshnazarovich

Фарғона вилоят 2-наркология диспансери

нарколог

наркология

олий

58

Xamidxodjayeva Vasila Lutfullayevna

Тошкент шаҳар болалар руҳий-асаб касалликлар маркази

психиатр

психиатрия

иккинчи

59

Shakirxanov Raxmatxan Rashidxanovich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

60

Tillayeva Gulnora Abdumutalovna

Тошкент шаҳар 1-руҳий асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

биринчи

61

Nasirova Surayyo Abdusattarovna

Тошкент вилояти, "Ўзбекгеофизика" акциядорлик жамияти, клиник шифохонаси

невролог

неврология

биринчи

62

Asqarov Elyorjon Sadiraliyevich

Тошкент шаҳри, Республика клиник руҳий шифохонаси

психиатр

психиатрия

иккинчи

63

Shonazarova Durdona Yavmidinovna

Тошкент шаҳри, 2-Республика клиник шифохонаси

невролог

неврология

иккинчи

64

Shadmanova Lola Shavkatovna

Тошкент шаҳри, Республика кузатув кучайтирилган руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

65

Dusmatova Zaynabxon Abdugopurovna

Фарғона вилоят 2-руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

66

Babajanova Nargiza Babanazarovna

Тошкент шаҳар наркология диспансери

нарколог

наркология

биринчи

67

Mubarakov Shuxrat Rustamovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

невролог

неврология

олий

68

Ali ogli Ediya Ismailovna

Фарғона вилояти, "Фарғона Темур медикал" масъулияти чекланган жамияти

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

69

Ulugxodjayev Muzaffar Shavkatovich

Тошкент шаҳар “2-мурувват” ногирон болалар учун интернат уйи

психиатр

психиатрия

биринчи

70

Kamilov Voxid Abdurasulovich

Жиззах вилояти, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, Жиззах ҳарбий лазарети

невролог

неврология

иккинчи

71

Saydaminova Dildora Amonovna

Тошкент шаҳар 1-руҳий асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

олий

72

Xafizova Parvina Narmurotovna

Навоий вилоят, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

73

Mirmuxamedova Djamilya Xabibullayevna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

74

Abduraximova Kamolatxon Omandjanovna

Фарғона вилоят 2-руҳий касалликлар шифохонаси

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

олий

75

Kamilova Gavxar Furkatovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 26-оилавий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

76

Mo'minov Najmiddin Abdurahmonovich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

невролог

неврология

олий

77

Nurmuxamedova Matlyuba Muminovna

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохонаси

невролог

неврология

олий

78

Rasulova Dilbar Kamaliddinovna

Тошкент шаҳри, "Карима" хусусий корхонаси

невролог

неврология

олий

79

Nasritdinova Sadokat Nuritdinovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

невролог

неврология

олий

80

Turakulova Dildora Kazimovna

Тошкент шаҳар 3-клиник шифохона

невролог

неврология

олий

81

Mixrayeva Muxabbat Maxmudovna

Тошкент шаҳри, Республика клиник руҳий шифохонаси

психиатр

психиатрия

иккинчи

82

Xolikova Dilbar Xolmurodovna

Тошкент шаҳри, "Мард мед сервис" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

83

Ulug'ova Lola Xadjiyevna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

84

Usmanova Sayyora Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

иккинчи

85

Xaydaraliyeva Feruza Abdurashidovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

биринчи

86

Tursunbayeva Dilfuza Topkonovna

Самарқанд вилоят руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

87

Ergashev Shuxrat Erkinovich

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" акциядорлик жамияти, марказий клиник касалхонаси

невролог

неврология

олий

88

Shadrinova Irina Vladimirovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

биринчи

89

Muradova Laylo Saidovna

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

90

Ergasheva Zebiniso Nematillayevna

Навоий вилояти, Навбаҳор тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

91

Shamaxmudova Ma'mura Abdumannapovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

92

Rustamova Janna Timirxanovna

Тошкент шаҳар 1-руҳий асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

биринчи

93

Irgashev Dilmurod Dilshodovich

Тошкент шаҳар 1-руҳий асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

биринчи

94

Usmanova Raxminisa Abduraxmanovna

Фарғона вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

95

Murodova Mukaddas Raxmonovna

Фарғона вилоят руҳий-асаб касалликлари шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

96

Ataxanova Muxabbatxon Sodikjonovna

Фарғона вилоят, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

97

Nasritdinova Feruza Ibragimovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 38-оилавий поликлиника

невролог

неврология

иккинчи

98

Abduraxmanov Oybek Abdugaffarovich

Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани, Сломатлик-Р масъулияти чекланган жамияти, "Шаҳанд сиҳатгоҳи" шўъба корхонаси

невролог

неврология

олий

99

Alimova Shaxida Nuriddinovna

Тошкент шаҳри, Санитария ва гигиена илмий тадқиқот институти клиникаси

невролог

неврология

иккинчи

100

Axmedova Ozoda Avazxonovna

Тошкент шаҳар болалар тиббий маслаҳат-диагностика маркази

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

101

Alimdjonov Tulkin Turgunovich

Фарғона вилоят 2-руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

биринчи

102

Djalilov Malik Muxtorovich

Фарғона вилоят 2-руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

биринчи

103

Hamdamova Laylo Sodiqovna

Бухоро вилоят руҳий-асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

олий

104

Jobborova Murarram Shaxabidinovna

Наманган вилояти, Косонсой тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

105

Islomova Ma'rifat Ravshankulovna

Навоий вилояти, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

иккинчи

106

Umarova Kanoatxon Yunusovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

107

Ibragimov Alisher Xamidovich

Фарғона вилоят руҳий-асаб касалликлари шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

108

Xalilova Salima Zuvurovna

Бухоро вилоят руҳий-асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

олий

109

Yax'yayeva Barno Tovfikovna

Тошкент вилояти, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, санатор-курортлар бошқармаси, "Ботаника санаторияси" масъулияти чекланган жамияти

игнарефлек-сотерапевт

игнарефлексо-терапия

иккинчи

110

Xudayberganova Muxabbat Yuldashevna

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

111

Shamuratova Muxlisa Gayratovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

112

Mirazayev Xamza Xakimovich

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

113

Isakov Dilmurod Azamatovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий санитария бўлими

невролог

неврология

олий

114

Shukurov Abdumajid Murodullayevich

Қашқадарё вилоят 2-руҳий асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

олий

115

Kurbanova Manzura Tuymurodovna

Навоий вилояти, "Нейро вертебро сервис" хусусий корхонаси

невролог

неврология

олий

116

Akbarova Xolisxon Gulomovna

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

117

Yusupova Anagul Sapayevna

Хоразм вилояти, Янгиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

олий

118

Djiyemuratova Shiyrin Gulmuratovna

Қорақалпоғистон Республикаси 3-туманлараро тиббий меҳнат экспертизаси

невролог

неврология

олий

119

Kaypnazarov Boribay Kalqnazarovich

Қорақалпоғистон Республикаси 1- руҳий асаб касалликлари диспансери

нарколог

наркология

олий

120

Navruzova Dilafruz Rustamovna

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

невролог

неврология

олий

121

Xujaqulova Feruza Qurbonovna

Қашқадарё вилояти, Муборак тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

122

Turemuratov Timur Kalbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси кўп тармоқли тиббиёт маркази

невролог

неврология

олий

123

Qayumov Abdumalik Ismailovich

Наманган вилоят, "Чортоқ" болалар санаторияси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

124

Sagermanova Lilya Murtazayevna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 37-мактабгача таълим муассасаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

125

Yuldashev Sagdulla Shukurlayevich

Хоразм вилояти, Гурлан тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

126

Xazratkulov Faxriddin Djurayevich

Сурхондарё вилояти, "Алимардонов Абдуғаффор Абдураимович" хусусий корхонаси

невролог

неврология

иккинчи

127

Abdaliyeva Nodira Kamildjanovna

Тошкент шаҳар наркология диспансери

нарколог

наркология

олий

128

Bekpulatov Eshonkul Bobayevich

Қашқадарё вилояти, Деҳқонобод тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

129

Kenjayev Daniyar Orinbayevich

Тошкент шаҳар наркология диспансери

нарколог

наркология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “26” мартдаги “188” сонли буйруғига 4-илова

Клиник лаборатория диагностикаси, функционал ва инструментал диагностика, болалик даври функционал ва инструментал диагностикаси, тиббий генетика мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 17 мартда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Ishanxanova Malika Maxsudovna

Тошкент шаҳри, Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропорти тиббий санитария қисми

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

2

Raximov Baxodir Ashurovich

Наманган вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

3

Babayeva Zulfiya Rustyamovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

4

Shakirova Risolatxon Shakirovna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

5

Yunusova Dono Suratovna

Тошкент шаҳри, Республика ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

6

Idrisova Nilufar Imomovna

Тошкент шаҳри, Республика ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

7

Sadikova Zilola Shavkatovna

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

8

Farmonova Feruza Nasriddinovna

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

9

Boboyeva Lola Shuxratovna

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

10

Raximova Zubayda Baxtiyorovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

11

Pirnazarova Dildor Xonnazarovna

Тошкент шаҳар болалар маслаҳат-диагностика маркази

болалик даври функционал диагностикаси врачи

болалик даври функционал диагностикаси

биринчи

12

Abdullayeva Muxabbat Asamutdinovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

13

Baxriyeva Gavxar Masudovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

14

Sadullayeva Nigora Shukurilloyevna

Самарқанд вилояти, Тайлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

15

Aliyeva Soxibaxon Boxodirovna

Тошкент шаҳар болалар маслаҳат-диагностика маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

16

Xasanova Elmira Asgatovna

Тошкент шаҳри, "Чирой" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

17

Akbarova Zamira Ibadullayevna

Тошкент шаҳар тери-таносил касалликлар диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

18

Aliyeva Ankara Mardaliyevna

Тошкент шаҳри, Санитария-гигиена ва касб касалликлари илмий-тадқиқот институти клиникаси

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

иккинчи

19

Kozimova Donoxon Sadillayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

20

Baymuratova Rozagul Dusyarovna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, болалар шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

21

Isamuxamedova Malika Talatovna

Тошкент шаҳри, Республика "Она ва бола скрининг маркази"

тиббий генетик

тиббий генетика

иккинчи

22

Axmedova Shaxnoza Xayrullayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

23

Gayupova Umida Abdunabiyevna

Тошкент шаҳар ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

24

Nazarmuxamedova Miyassar Sattarovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

25

Berdibekova Surayya Shanazarovna

Тошкент шаҳар 7-клиник шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

26

Umarova Gulnora Alimovna

Тошкент шаҳри, "Медикас лаборатори" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

27

Abduraxmanova Sayyora Sabirjanovna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

28

Nasirova Shaxlo Djumayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

29

Abduvaliyeva Yelena Ivanovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

30

Yuldasheva Dilorom Mardiyevna

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани тиббиёт бирлашмаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

31

Radjapbayeva Feruza To'libayevna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

32

Isakova Guljamila Uzakbayevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 38-оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

33

Омонов Сохиб Кахрамонович

Бухоро вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

34

Sharipov Nodir Komilovich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

35

Sudareva Marina Vladislavovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

36

Chatayeva Irina Mixaylovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

37

Sharipov Jahongir Shoqulovich

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

38

Bilalova Nigora Kamildjanovna

Тошкент шаҳри, Республика қон қуйиш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

39

Akbarova Manzura G'ulomovna

Тошкент вилояти, Пискент тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

40

Xikmatulloyeva Mayram Abdulloyevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

41

Achilova Farida Karimovna

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

42

Imamova Bekzoda Djavdatovna

Тошкент шаҳар 7-клиник шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

43

Xolmurodova Gulchexra Omonovna

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

44

Samadova Umida Azizovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" акциядорлик жамияти, марказий поликлиника

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

45

Ismoilov Sobir Komolovich

Жиззах вилоят кардиология диспансери

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

46

Ruziyeva Gulnora Abdulxayevna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

47

Isxakova Zuxra Mirafzalovna

Тошкент шаҳар ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

48

Bosimov Muxammadjon Shukurullayevich

Тошкент шаҳри, Республика "Она ва бола скрининг маркази"

тиббий генетик

тиббий генетика

олий

49

Djurayeva Kamola Elbursovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон миллий телерадиокомпанияси давлат унитар корхонаси поликлиникаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

50

Xamrashayev Baxodirsho Baxtiyorovich

Бухоро вилоят кардиология диспансери

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

иккинчи

51

Abayeva Yelena Viktorovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

52

Usmanxodjayeva Gulnora Xamidullayevna

Тошкент шаҳри, акад.В.Воҳидов номидаги ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

53

Abdullayev G'ayrat Fayziyevich

Сурхондарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

54

Xidirova Turdixol Djurayevna

Сурхондарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

55

Raxmatova Gulnora Jumabayevna

Фарғона вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

56

Kdirbayeva Kaljan

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

57

Aleksandrova Irina Anatolevna

Тошкент шаҳри, Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропорти тиббий санитария қисми

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

58

Shametova Nurxon Pardayevna

Сурхондарё вилоят "Она ва бола скрининг маркази"

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

59

Allabergonova Sanobar Kodirovna

Тошкент шаҳар болалар маслаҳат-диагностика маркази

тиббий генетик

тиббий генетика

олий

60

Rasulova Madinaxon Ubaydullayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 16- оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

61

Turayev Askar Toshboboyevich

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

62

Axmedova G'azinaxon Xomidovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

63

Berdiyeva Dilsora Mamanazarovna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

64

Kirgizova Jamila Usmanovna

Наманган вилояти, Наманган тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

65

Djumayev Normurat Davlatovich

Тошкент вилояти тери-таносил касалликлари диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

66

Ortikova Manzura Shukurovna

Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

67

Abjetova Venera Bektemirovna

Қорақалпоғистон Республикаси ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

68

Xashimova Diloram Shakirovna

Тошкент шаҳар 4-клиник шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий


Ҳужжат тури:  Буйруқ
Ҳужжат рақами:  188
Қабул қилиниш санаси:  26.03.2018
Кўчириб олиш pdf |