ҲУЖЖАТЛАР
4 Октябр 2019

OʻZBEKISTON RESPUBLIKASI SOGʻLIQNI SAQLASH VAZIRINING

BUYRUGI


2019yil“02”10

№ 247

Toshkent sh.

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигида 2015 йил 19 январда 2649-сон билан рўйхатга олинган “Тиббиёт ва фармацевтика ходимларини аттестациядан ўтказиш ва уларга малака тоифалари бериш тартиби тўғрисида” ги Низом талаблари бўйича аттестация ишларини ташкил қилиш ҳамда врачлар ва фармацевтларга малака тоифаси бериш бўйича 2019 йилнинг 21 ва 28 сентябр кунлари бўлиб ўтган ихтисослашган аттестация комиссиялари йиғилишлари хулосасига кўра, малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш мақсадида буюраман:

1. Қуйидагилар:

Кардиология, интервенцион кардиология, шошилинч кардиология ва кардиореанимация, ревматология мутахассисликлари ихтисослашган аттестация мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 1-иловага;

Умумий хирургия, кардиохирургия, абдоминал хирургия, колопроктология, трансплантология, пластик хирургия ва микрохирургия, торакал хирургия, йирингли хирургия, урология, андрология ва сексопатология, эндоурология, хирургияда лазерли технологиялар, оператив-диагностик эндохирургия (профиллар бўйича), ангиохирургия, эндоскопия, шошилинч тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 2-иловага;

Неврология, болалар неврологияси, психиатрия, психотерапия, болалар ва ўсмирлар психиатрияси, наркология, суицидология, суд-психиатрия экспертизаси, игнарефлексотерапия, нейрофизиология, мануал терапия, тиббий психология ва психотерапия мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 3-иловага;

Гематология, трансфузиология, эндокринология, болалар эндокринологияси ва оператив эндокринология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 4-иловага;

Анестезиология ва реаниматология, болалар анестезиологияси ва реаниматологияси, экстракорпорал детоксикация, токсикология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 5-иловага;

Жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш, тиббий статистика, валеология мутахассисликлари ихтисослашган аттестация мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 6-иловага;

Болалар хирургияси, болалар урологияси, болалар кардиохирургияси, неонатал хирургия, офтальмология, болалар офтальмологияси, кўз микрохирургияси, нейроофтальмология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 7-иловага мувофиқ тасдиқлансин.

2. Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги Врачлар ва фармацевтларга лицензия бериш ва аттестациядан ўтказиш Республика маркази директори (А.Б.Яркулов) аттестациядан ўтган мутахассисларга малака тоифаси берилганлиги тўғрисидаги сертификатлар тайёрланиши, тасдиқланиши ва тарқатилишини таъминласин.

3. Ахборот-коммуникация технологияларини ривожлантириш Маркази ДУК (Х.А.Бердиев) ушбу буйруқни Соғлиқни сақлаш вазирлигининг веб-сайтига жойлаштирсин.

2. Мазкур буйруқ ижросининг назорати вазирнинг биринчи ўринбосари

Б.Юсупалиев зиммасига юклатилсин.

Вазир

А.Шадманов

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “2” октябрдаги “247” сонли буйруғига 1-илова

Кардиология, интервенцион кардиология, шошилинч кардиология ва кардиореанимация, ревматология мутахассисликлари ихтисослашган аттестация мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 21 сентябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Asemov Allambergen

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси

кардиолог

кардиология

олий

2

Isakov Sharifjon Sidikovich

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

кардиолог

кардиология

олий

3

Babaniyazova Yakitjon Erlapasovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

кардиолог

кардиология

олий

4

Djabbarova Gulchexra Karimovna

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

кардиолог

кардиология

олий

5

Gofman Valentina Fedorovna

Тошкент вилояти, "Хумсонбулоқ" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

олий

6

Islamov Baxtiyor Imamovich

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохонаси

ревматолог

ревматология

олий

7

Nurxodjayeva Go'zal Baxramjonovna

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохонаси

ревматолог

ревматология

олий

8

Maxmudova Zumrad Xamidjаnovna

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохонаси

ревматолог

ревматология

олий

9

Bazarov Elbek Shuxratovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

кардиолог

кардиология

учинчи

10

Asadova Gulmira Odilovna

Навоий вилояти, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

ревматолог

ревматология

иккинчи

11

Fayzullayeva Muxabbat Davranbekovna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

кардиолог

кардиология

биринчи

12

Ortikova Dilfuza Sadikovna

Навоий вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Навоий филиали

кардиолог

кардиология

биринчи

13

Ruzaliyev Ulug'bek Minavarovich

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

кардиолог

кардиология

биринчи

14

Ergashev Panji Suyunovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

кардиолог

кардиология

олий

15

Mansurov Qodir Abbosovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

кардиолог

кардиология

олий

16

Raxmonov Anvar Jo'rayevich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

кардиолог

кардиология

олий

17

Sulaymonov Sarvar Anvarjon O'g'li

Тошкент вилояти, "Эксперт медикал" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

иккинчи

18

Sultanbayev Laziz Rustamovich

Тошкент шаҳри, "Кардио нур мед" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

биринчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “2” октябрдаги “247” сонли буйруғига 2-илова

Умумий хирургия, кардиохирургия, абдоминал хирургия, колопроктология, трансплантология, пластик хирургия ва микрохирургия, торакал хирургия, йирингли хирургия, урология, андрология ва сексопатология, эндоурология, хирургияда лазерли технологиялар, оператив-диагностик эндохирургия (профиллар бўйича), ангиохирургия, эндоскопия, шошилинч тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 21 сентябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Sulxanov Alisher Achilovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд давлат тиббиёт институти клиникаси

хирург

умумий хирургия

олий

2

Baqoyev Davron Haydarovich

Навоий вилояти, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

3

Utamuradov Anvar Alimjanovich

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

4

Nurmuxamedov Rustam Malikovich

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

5

Mirzakulov Akmal Gafurjanovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

хирург

умумий хирургия

биринчи

6

Yusupov Jurabek Urinbayevich

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилояти филиали

хирург

умумий хирургия

иккинчи

7

Okbayev Bekpulat Tashpulatovich

Сурхондарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сурхондарё филиали

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

8

Jabborov Elyor Normo'minovich

Тошкент шаҳар 1- клиник шифохонаси

хирург

умумий хирургия

иккинчи

9

Ibragimov Basit Alimovich

Тошкент вилояти, Бекобод шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

10

Imamkulov Jonibek Baxtiyorovich

Тошкент шаҳар 1- клиник шифохонаси

хирург

умумий хирургия

иккинчи

11

Tangriyev Shavkat Suvonovich

Тошкент шаҳар 1- клиник шифохонаси

хирург

умумий хирургия

иккинчи

12

Xojikurbanov Ravshanbek Turdaliyevich

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

13

Pulatov Maxmudjon Muratdjon o'g'li

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

хирург

умумий хирургия

иккинчи

14

Sadikov Ruslan Kuranbayevich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

хирург

умумий хирургия

иккинчи

15

Raximov Bektosh Jumaboyevich

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

16

Uteshov Anvar Xalmatovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург

умумий хирургия

учинчи

17

Sharipov Yusupbay

Қорақалпоғистон Республикаси, Элликқалъа тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

18

Sattarov Ravshan Eshbekovich

Жиззах вилояти, Дўстлик тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

19

Norov Ashirmamat Jumayevich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

20

Yusupov Ilhom Karimovich

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

21

Xalikulov Xusan Gazixanovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

кардиохирург

кардиохирургия

иккинчи

22

Yusupov Shavkat Axmedjanovich

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

23

Toshpulotov Shermuhammad Davronovich

Самарқанд вилояти, Ургут тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

биринчи

24

Bekchanov Hakim Nurullayevich

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

25

Yusupov Ashurkul Gulomovich

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

26

Fayzullayev Farxod Raxmatullayevich

Қашқадарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қашқадарё филиали

хирург

умумий хирургия

олий

27

Almardonov Uktam Azamatovich

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

28

Pirnazarov Shavkat Ergashovich

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

29

Xatamov Altibay Raxmatovich

Сурхондарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сурхондарё филиали

хирург

умумий хирургия

олий

30

Eshmurodov Olimjon Eshnazarovich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

эндоскопист

эндоскопия

олий

31

Pozilov Rustam Isroilovich

Тошкент шаҳри, Республика 1- клиник шифохонаси

уролог

урология

биринчи

32

Djurayev Xasan Karimovich

Тошкент шаҳри, "Healthful diagnostics" масъулияти чекланган жамияти

уролог

урология

олий

33

Rasulov Elyor Hakimovich

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 24-оилавий поликлиника

уролог

урология

иккинчи

34

Muxamadiyev Abduraxim Maxmudovich

Тошкент шаҳри, Республика 1- клиник шифохонаси

уролог

урология

иккинчи

35

Urinbayev G'anixon Alijonovich

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси

уролог

урология

олий

36

Masharipov Fayzulla Sadullayevich

Хоразм вилояти, Республика ихтисослаштирилган урология маркази, Хоразм филиали

уролог

урология

олий

37

Kadirov Xamza Po'lotovich

Хоразм вилояти, Республика ихтисослаштирилган урология маркази, Хоразм филиали

уролог

урология

олий

38

Hoshimov Nodir Norliyevich

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “2” октябрдаги “247” сонли буйруғига 3-илова

Неврология, болалар неврологияси, психиатрия, психотерапия, болалар ва ўсмирлар психиатрияси, наркология, суицидология, суд-психиатрия экспертизаси, игнарефлексотерапия, нейрофизиология, мануал терапия, тиббий психология ва психотерапия мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 21 сентябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Mirzayeva Dono Shuxratullayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологияси

болалар неврологияси

иккинчи

2

Kamilova Mukaddas Ravshanovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 45-оилавий поликлиника

невролог

неврология

иккинчи

3

Amonov Ikrom To'rabayevich

Тошкент вилояти, Ўрта Чирчиқ тумани, "Даво мед" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

4

Kadirova Nozimaxon Botir qizi

Тошкент вилояти, вақтинча ишсиз

невролог

неврология

учинчи

5

Toshpulatova Mukaddam Axmadjonovna

Фарғона вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар неврологияси

болалар неврологияси

олий

6

Mamadjanova Barno Abdumajitovna

Фарғона вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар неврологияси

болалар неврологияси

олий

7

Xodjaqulova Zubayda Suyarovna

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

8

Byung Jun

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

игнарефлексо-терапевт

игнарефлексо-терапия

учинчи

9

Boboqulova Dilso'z Nurilloyevna

Самарқанд вилоят руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

10

Sadinova Sayyora O'tanazarovna

Тошкент шаҳар 4-клиник шифохонаси

невролог

неврология

иккинчи

11

Tagayeva Dilrabo Omondavlatovna

Қашқадарё вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

невролог

неврология

олий

12

Usmanov Shuxrat Vaxidovich

Наманган вилоят наркология диспансери

нарколог

наркология

олий

13

Yusupov Abduraxmon Azimovich

Наманган вилоят наркология диспансери

нарколог

наркология

олий

14

Karimov Xayitvay Abduraimovich

Фарғона вилояти, Қувасой шаҳар тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

15

Murtazayeva Zuxra Abdusadikovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

16

Amanov Shakirjan Kamilovich

Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

17

Djurayev Ulugbek Xalimovich

Андижон вилояти, Бўз тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

18

Busakov Baxtiyar Sultanovich

Тошкент шаҳри, "Нейрофакс-Б" хусусий клиникаси

невролог

неврология

олий

19

Soyipova Naima Jo'rayevna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

невролог

неврология

учинчи

20

Mannabov Soxibdil Alisherovich

Тошкент шаҳри, Республика наркология маркази

нарколог

наркология

иккинчи

21

Muminova Moxira Abduvaxabovna

Тошкент шаҳар наркология диспансери

нарколог

наркология

иккинчи

22

Djabbarova Umidaxon Alimdjanovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

невролог

неврология

биринчи

23

Kudpiddinova Gulnoza Abdukadirovna

Тошкент шаҳри, "Доктор Салимов" хусусий корхонаси

невролог

неврология

олий

24

Kuziyeva Shahnoza Shohimardonovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси

невролог

неврология

иккинчи

25

Eshpulatov Alim Rayimovich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

26

Nikolayev Sabur

Тошкент вилояти, Қуйичирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

27

Jabborov Kamol Shodmanovich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

28

Menglimuratova Saule Jabbarbergenovna

Қорақалпоғистон Республикаси ўсмирлар диспансери

психиатр

психиатрия

олий

29

Egamberdiyev Baxodir Qutlimuratovich

Тошкент шаҳар "Мурувват" ногиронлиги бўлган шахслар учун эркаклар интернат уйи

психиатр

психиатрия

иккинчи

30

Bakirova Aziza Umaraliyevna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

иккинчи

31

Muxamedkarimova Sevara Rustamovna

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохона

невролог

неврология

иккинчи

32

Shayzakov Alisher Nurullayevich

Тошкент шаҳри, "Тиббиёт дунёси" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

33

Vagizova Madina Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

болалар неврологияси

болалар неврологияси

учинчи

34

Sa'dinov Dilshod Utanazarovich

Тошкент шаҳар наркология диспансери

нарколог

наркология

биринчи

35

Azimov Xasan Baxodirovich

Тошкент шаҳар наркология диспансери

нарколог

наркология

иккинчи

36

Djulibekov Sapar Uralovich

Тошкент шаҳар наркология диспансери

нарколог

наркология

иккинчи

37

Murodov Baxodir Raxmatulloyevich

Қашқадарё вилоят асаб руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

38

Xaydarova Lolaxon Xojiabdullayevna

Фарғона вилояти, Боғдод тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

39

Mamajonova Dilafruz Abdusattarovna

Жиззах вилояти, Ш.Рашидов тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологияси

болалар неврологияси

биринчи

40

Shamansurova Barno Tursunovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштрилган терапия ва тиббий реабилитация илмий-амалий тиббиёт маркази

болалар неврологияси

болалар неврологияси

олий

41

Bayjanova Gulbaxar Yusupovna

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилояти филиали

невролог

неврология

олий

42

Allaberganova Shoira To'libayevna

Хоразм вилояти, Гурлан тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

43

Raxmatova Sanobar Nizamovna

Тошкент шаҳри, Тошкент вилоят соматика ихтисослаштирилган касалхонаси

невролог

неврология

иккинчи

44

Erkayev Salim Berdiyevich

Қашқадарё вилояти, Муборак тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

45

Sheranova Saodat Turdiyevna

Жиззах вилояти, Жиззах шаҳар тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

46

Pulatov Farxodjon Mamadxonovich

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

невролог

неврология

олий

47

Xodjayeva Shaxnoza Djurakulovna

Тошкент вилояти, 80-сон Чирчиқ туманлараро тиббий-меҳнат экспертиза комиссияси

невролог

неврология

олий

48

Степанова Юлия Олеговна

Тошкент шаҳар наркология диспансери

нарколог

наркология

иккинчи

49

Stepanov Aleksey Nikolayevich

Тошкент шаҳар наркология диспансери

нарколог

наркология

олий

50

Soatov Mirali Jahonovich

Навоий вилоят накология диспансери

нарколог

наркология

олий

51

Raxmonova Nigora Sulaymonovna

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологияси

болалар неврологияси

иккинчи

52

Nurullayev Abdimumin

Сурхондарё вилоят 2-сон руҳий-асаб касалликлари шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

53

G'ulomova Ma'rifat Xursandboyevna

Тошкент вилояти, Паркент тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

54

Tashmuradov Ilxom Baxramovich

Самарқанд вилоят руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

55

Umarova Xilola Shuxratovna

Фарғона вилояти, Қувасой шаҳар тиббиёт бирлашмаси

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

олий

56

Adilova Saodat Saidovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Касаба уюшмалари Федерацияси Кенгаши, санатор-курортлар бошқармаси, "Турон санаторияси" АЖ

психотерапевт

психотерапия

олий

57

Uzokov Gafur Shomirzayevich

Қашқадарё вилоят 1-сон асаб-руҳий касалликлар диспансери

психиатр

психиатрия

олий

58

Norbayeva Salima Yuldashovna

Наманган вилояти, вақтинча ишсиз

невролог

неврология

учинчи

59

Movlonov Umur Ismoilovich

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

60

Razzakov Baxrambay Kamalovich

Самарқанд вилоят руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

61

Karimov Rustam Toshtemirovich

Самарқанд вилоят руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

62

Shodmonkulov Abduqaxor Raxmanqulovich

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологияси

болалар неврологияси

олий

63

Xolmirzayeva Musharrafxon Jalolovna

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологияси

болалар неврологияси

олий

64

Shernazarov Elmurod Elmirzayevich

Қашқадарё вилоят 2-сон асаб-руҳий касалликлар диспансери

психиатр

психиатрия

олий

65

Murtazayev Jasur Bobonazarovich

Қашқадарё вилояти, "Невро мед шифо маскани" хусусий клиникаси

невролог

неврология

олий

66

Aliyev Aziz Abdullayevich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

67

Kurbanova Yulduz Saydullayevna

Самарқанд вилоят руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

68

Bekchanov Xushnudbek Ravshanboyevich

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 12-оилавий поликлиника

невролог

неврология

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “2” октябрдаги “247” сонли буйруғига 4-илова

Гематология, трансфузиология, эндокринология, болалар эндокринологияси ва оператив эндокринология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 28 сентябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Maxmudova Xurshida Arziqulovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри, "Гамма мед медикал" масъулияти чекланган жамияти

эндокринолог

эндокринология

биринчи

2

Prniyazov Jenisbay

Қорақалпоғистон Республикаси эндокринология диспансери

эндокринолог

эндокринология

олий

3

Akramova Istora Akramovna

Тошкент шаҳри, акад. Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

трансфузиолог

трансфузиология

иккинчи

4

Shamirzayev Xudoyor Maxmudovich

Самарқанд вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

5

Soliyev Zayniddin Axmadaliyevich

Тошкент вилоят эндокринология диспансери

эндокринолог

эндокринология

учинчи

6

Kayumova Durdona Tuygunovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

эндокринолог

эндокринология

олий

7

Xolikova Adliya Omonullayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

эндокринолог

эндокринология

олий

8

Axmedova Dilfuza Abdumadjitovna

Самарқанд вилоят қон қуйиш маркази

трансфузиолог

трансфузиология

олий

9

Berdimuradov Musurman Ulashevich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

трансфузиолог

трансфузиология

олий

10

Qodirova Vasila Komiljonovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

11

Karimova Shoira Zoxidovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, темир йўл қон қуйиш станцияси

трансфузиолог

трансфузиология

иккинчи

12

Bakiyeva Shaxlo Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

иккинчи

13

Azimov Xusanboy

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

трансфузиолог

трансфузиология

олий

14

Isxakov Eldor Djasurovich

Тошкент шаҳри, Гематология ва қон қуйиш илмий текшириш институти клиникаси

гематолог

гематология

олий

15

Ermatova Moxigul Xursanbayevna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

16

Erkayev Panji Balliyevich

Қашқадарё вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

17

Aliyev Rofe Hakimovich

Самарқанд вилоят қон қуйиш маркази

трансфузиолог

трансфузиология

олий

18

Pulatova Saida Raxmatdjonovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

олий

19

Yadgarova Shaxlo Sultanovna

Тошкент шаҳар ўсмирлар диспансери

эндокринолог

эндокринология

олий

20

Abdumatova Zamira Uralovna

Сирдарё вилоят эндокринология диспансери

эндокринолог

эндокринология

олий

21

Raxmonova Vasila Farxodovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

22

Kendjayeva Kamila Shamuxtarovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

23

Nurbekova Aygul Bobeshevna

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохонаси

эндокринолог

эндокринология

олий

24

Karimova Aziza Nematjonovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

25

Babajonova Gulandom Jumanazarovna

Хоразм вилоят эндокринология диспансери

эндокринолог

эндокринология

олий

26

Sodiqov G'iyos Nizomovich

Навоий вилояти, Кармана тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

трансфузиолог

трансфузиология

олий

27

Raxmatova Nigora Negboyevna

Бухоро вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

28

Babadjanova Yulduz Ruzmetbayevna

Хоразм вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

29

Igamberdiyeva Manzuraxon Xusanovna

Андижон вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

30

Raxmanova Omatxon Urmanjanovna

Андижон вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

31

Norbekova Nigora Komolovna

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

олий

32

Samanova Maksuda Ozodovna

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар эндокринологи

болалар эндокринологияси

олий

33

Normurodov Barot Buriyevich

Навоий вилоят қон қуйиш бўлими

трансфузиолог

трансфузиология

олий

34

Raxmatov Usmonkul Shodmonovich

Навоий вилояти, Хатирчи тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

трансфузиолог

трансфузиология

олий

35

Ibragimov Dilshod Fatxullayevich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

трансфузиолог

трансфузиология

биринчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “2” октябрдаги “247” сонли буйруғига 5-илова

Анестезиология ва реаниматология, болалар анестезиологияси ва реаниматологияси, экстракорпорал детоксикация, токсикология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 28 сентябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Pulatov Alisher Turdiyevich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

2

Ochilov Anvar Samarovich

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

3

Qurbonov Mirjon Rashidovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

4

Siyabayev Farxodjon Xakimovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

5

Toshev Xabibulla Jumakulovich

Навоий вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Навоий филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

6

Abdullayev Djaxangir Saydullayevich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган фтизиатрия ва пульмонология илмий-амалий тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

7

Shoniyozov Baxtiyor Davronovich

Навоий вилояти, Хатирчи тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

8

Astanov Sodiqjon Nishanovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 3-тиббий санитария қисми

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

9

Xolmatov Alisher Djumayevich

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

10

Xudoyberdiyev Shermat Yorkulovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий санитария қисми

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

11

Xusainov Shuxrat Imamovich

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

12

Sultonov Shokirjon Zokirovich

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

13

Baybekova Dilyara Eduardovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани, "Kasmed" хусусий корхонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

14

Atajanova Nargisa Baxtiyorovna

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

15

Mamirov Askar Odilovich

Тошкент шаҳри, Республика перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

16

Pirmatova Muxayyo Mirzaliyevna

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

17

Abdusalomov Shavkat Abdunasimovich

Самарқанд вилоят ортопедия ва шикастланиш оқибатлари шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

18

Olimov Iqboljon Islomovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

19

Djalilov Ulug'bek Amanbekovich

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармасининг 1-марказий консультатив-диагностика поликлиникаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

20

Ponomarev Dmitriy Aleksandrovich

Тошкент шаҳар фтизиатрия ва пульмонология клиник шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

21

Eshpulatov Otabek Ostonayevich

Тошкент шаҳар 1- клиник шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

22

Usmonov Davlatjon Shukurovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

23

Axmedov To'lqin Toxirovich

Фарғона вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Фарғона филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

24

Mamayusupov Jahongir Mamayunusovich

Фарғона вилояти, Қувасой шаҳри тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

25

Artiqov Azim Aminovich

Самарқанд вилояти, Ургут тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

26

G'afurov Toxir Giyozovich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

27

Ismoilov To'ymurod Ismoilovich

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

28

Sattorov Raimqul Alimardonovich

Қашқадарё вилояти, Касби тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

29

Rosstalnaya Alla Leontevna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

30

Xalikulov Abduxalil Kulchayevich

Сирдарё вилоят перинатал маркази

бўлим мудири

анестезиология ва реаниматология

олий

31

Mamadaliyev Alimjon Nurullayevich

Сирдарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

32

Minnarov Buri Amirovich

Сурхондарё вилояти, Олтинсой тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

33

Kayumxodjayev Xusan Madjidovich

Тошкент вилоят перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

34

Kamilov Aziz Abduxakimovich

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, марказий клиник касалхонаси

интенсив терапевт

Интенсив терапия (Ихтисосликлар бўйича)

иккинчи

35

Maxmudov Maxamadjan Axmadjanovich

Тошкент шаҳар перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

36

Niyozov G'afur G'iyosovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 3-тиббий санитария қисми

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

37

Xojamatov Maksud Uralbayevich

Хоразм вилояти, Гурлан тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

38

Allamov Nariman Nomonovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

39

Allabergenov Kadambay Adambayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Элликқалъа тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

40

Jabbarov Shuxrat Farxodovich

Тошкент шаҳар фтизиатрия ва пульмонология клиник шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

41

Sidikov Nizomidin Jamolovich

Навоий вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Навоий филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

42

Askarov Ikram Muradullayevich

Наманган вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

бўлим мудири

анестезиология ва реаниматология

олий

43

Yusupov Mansur Daminovich

Самарқанд вилояти, Пайариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

44

Narziyev Zayniddin Xayrullayevich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий санитария қисми

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

45

Mardiyev Ernazar Jozilovich

Самарқанд вилояти, Пайариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

46

Qushaqov Abduraxmon Abduvoxobovich

Наманган вилояти, Мингбулоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

47

Masharipov Serdor Atajanovich

Хоразм вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Хоразм филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

48

Yavqochov Alisher Axmatovich

Навоий вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Навоий филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

49

Ostonov Abdivali Saitovich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

анестезиология ва реаниматология

олий

50

Bozorov Salim Rajabovich

Бухоро вилояти, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, Бухоро-1 бекатидаги темирйўл касалхонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

51

Jumabayev Ozod Abduvaxidovich

Самарқанд вилояти, Пайариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

52

Xakimov Akmal Rabbimovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

53

Ilchishev Aleksey Olegovich

Тошкент вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

54

Iskandarov Maxmud Samandarovich

Хоразм вилояти, Хонқа тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

55

Tursunova Onorxon Baxromovna

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

56

Mamurov Zoyir Baxriddinovich

Тошкент шаҳар 3- юқумли касалликлар клиник шифохонаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

57

Sabirova Feruza Boltabayevna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар болалар шифохонаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

иккинчи

58

Usmanov Elmurod Akbaraliyevich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

59

Aliyev Ma'murjon Maxamadovich

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани, "Ihlos-doktor" масъулияти чекланган жамияти

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

биринчи

60

Xudayberdiyeva Dilorom Abduraximovna

Тошкент шаҳар 1- болалар клиник шифохонаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

61

Mustayev Bobonazar Misirovich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

62

Dusov Xudoyor Abduakimovich

Тошкент вилоят перинатал маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

63

Tursunov Doniyorjon Komiljonovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

64

Axmadaliyev Ganisher Gulomovich

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

65

Yuldoshov Gayrat Ergashboyevich

Хоразм вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

66

Xolmuradov Ilxom Abduraximovich

Қашқадарё вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

67

Rustamov Baxtiyorjon Boboqulovich

Бухоро вилоят перинатал маркази

бўлим мудири

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

68

Egamov Askar Inatovich

Қашқадарё вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “2” октябрдаги “247” сонли буйруғига 6-илова

Жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш, тиббий статистика, валеология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 28 сентябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Rustamov Baxtiyor Djabbarovich

Навоий вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Навоий филиали

директор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

2

Vaxidova Dono Shamaxmudovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

валеолог

валеология

учинчи

3

Aliyev Rofe Hakimovich

Самарқанд вилоят қон қуйиш маркази

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

4

Sodiqov Minavar G'aybullayevich

Жиззах вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

услубиятчи шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

5

Hojiyev Avazbek Yarashovich

Бухоро вилояти, Пешкў тумани тиббиёт бирлашмаси

бирлашма бошлиғи

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

6

Temirov Shokir Melikuziyevich

Сирдарё вилоят тиббий диагностика маркази

директор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

биринчи

7

Xalbayeva Tursun Amandullayevna

Сирдарё вилоят "Болалар уйи"

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

биринчи

8

Kaxarov Avaz Mamatovich

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани тиббиёт бирлашмаси

бирлашма бошлиғи ўринбосари

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

9

Po'latov Sunnatullo G'aybulloyevich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

10

Safarov Xamza Axundjanovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси

бирлашма бошлиғи

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

11

Usmanov Nodirbek Sabirovich

Фарғона вилоят 3-сон сил касалликларига қарши курашиш диспансери

бош шифокор ўринбосари

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

12

Isamuxamedova Shaxlo Shoyusupovna

Тошкент шаҳар 4-сон юқумли касалликлар шифохонаси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

13

Umarova Zebiniso Tuychiyevna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

мудир

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

14

Djumakulov Sabirjan Tursunbayevich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси

бирлашма бошлиғи

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

15

Allaberganov Quronboy

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси

валеолог

валеология

олий

16

Fayzullayeva Malika Yarkunovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 36-сон оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

17

Sultanov Davron Taxirovich

Тошкент шаҳар соғлиқни сақлаш бошқармаси

бошқарма бошлиғи ўринбосари

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “2” октябрдаги “247” сонли буйруғига 7-илова

Болалар хирургияси, болалар урологияси, болалар кардиохирургияси, неонатал хирургия, офтальмология, болалар офтальмологияси, кўз микрохирургияси, нейроофтальмология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 28 сентябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Mallayeva Yulduz Muxammadqul qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач офтальмолог

офтальмология

учинчи

2

Avazov Ruydin Nadirshayevich

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

олий

3

Xolmo'minova Shoxista Qarshiboyevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

олий

4

Kabulov Maksud To'xtabayevich

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

врач офтальмолог

офтальмология

олий

5

Qalandarov Toshtemir Irgashevich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

врач офтальмолог

офтальмология

олий

6

Kalanova Naziraxon Axmadjonovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 34-оилавий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

иккинчи

7

Ochilov Nomoz Mirsaliyevich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳри, "Nafis Ko'z" клиникаси, масъулияти чекланган жамияти

врач офтальмолог

офтальмология

олий

8

Zaxidov Ulugbek Basitovich

Тошкент шаҳри, "VIZUVEX" хусусий корхонаси

врач офтальмолог

офтальмология

олий

9

Saidaxmedov Ubaydulloxon Umarxonovich

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

олий

10

Bilalov Baxodir Erkinovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси

врач офтальмолог

офтальмология

биринчи

11

Nozimov Axmadjon Erkin o'g'li

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кўз микрохирургияси илмий-амалий тиббиёт маркази

врач офтальмолог

офтальмология

иккинчи

12

Saidazimova Muxlisa Abdugapparovna

Тошкент шаҳри, Республика кўз касалликлари клиник шифохонаси

врач офтальмолог

офтальмология

олий

13

Berdiyeva Rano Sultonovna

Сурхондарё вилояти, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, Тиббий-санитария бошқармаси, Термиз ҳарбий госпитали

врач офтальмолог

офтальмология

олий

14

Namazov Shavkat Narovich

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

олий

15

Bekboboyev Qahramon

Жиззах вилоят кўз касалликлари шифохонаси

врач офтальмолог

офтальмология

олий

16

Yuldasheva Nodira Maxmudjanovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач офтальмолог

офтальмология

иккинчи

17

Fayziyev Ubaydullo Nasilloyevich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

18

Yuldashev Tolib Akramovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

иккинчи

19

Hamroyev Ulug'bek Abdurashidovich

Тошкент шаҳри, Республика перинатал маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

иккинчи

20

Yuldashev Alisher Tursunovich

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, болалар шифохонаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

21

Kalandarov Ilxombek Atayevich

Хоразм вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Хоразм филиали

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

22

Babayev Ravshan Zayniddinovich

Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани тиббиёт бирлашмаси, Бахт шаҳар шифохонаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

23

Diyarov Nazim Axmedovich

Сурхондарё вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

24

Mamadaminov Shavkat Mamatqulovich

Тошкент шаҳар 2-болалар жаррохлик клиник шифохонаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

биринчи

25

Frslonov Erkin Gulomovich

Қашқадарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қашқадарё филиали

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

26

Aripov Rustam Abduraimovich

Жиззах вилояти, Дўстлик тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

иккинчи

27

Fayziyev Abdug'affar Shodmonqulovich

Қашқадарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қашқадарё филиали

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида